fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Діти, що часто хворіють: стан або діагноз?

6 Липня 2020

Оновлено: 24 Травня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Однією з частих причин звернення батьків до педіатра є скарга на часті або тривалі інфекції. Соплі, кашель, знову соплі, температура, біль у вусі — іноді здається, що цей процес нескінченний, він вимотує, накладає багато обмежень на життя як дитини, так і батьків. Давайте ж дізнаємося від педіатра KinderKlinik Марії КРЕПАК: часто хворіють діти — це стан чи діагноз?

 

Коментар фахівця

Питання актуальне для всіх нас, відповім на нього c позиції не тільки лікаря-педіатра, а й мами двох дітей. Якої в певний момент їхнього життя здавалося, що соплі не закінчаться ніколи та Ной, будуючи Ковчег, рятувався зовсім не від дощу. ГРВІ, плавно перетікають з одного в інше, мене, тоді ще студентку медунівера, нервували, змушуючи шукати інформацію про діагноз «часто хворіють діти» (спойлер: ні в закордонний літературі, ні в міжнародному класифікаторі хвороб я такого діагнозу не знайшла)

Чому так?

Починаючи з дворічного віку, діти активно контактують з навколишнім середовищем, виходять за рамки сімейного вогнища і починають відвідувати дитячий колектив. Ми не можемо і не повинні позбавляти дитину можливості пізнавати світ, бігаючи по калюжах, гуляючи в холодну пору, відвідуючи дитячі розважальні клуби, копаючись в пісочниці або землі — вміння жити в соціумі, розвиток координації та моторики, придбання нових знань — запорука успішного життя. А ще, погодьтеся, без таких активностей дитині буде жахливо нудно. Діти пізнають світ усіма органами почуттів. Все нове, що потрапило в поле зору, потрібно помацати, спробувати на смак, облизати, понюхати, перевірити, видає воно звуки. Крім того, самі руки теж частенько виявляються в роті. Як результат – можуть виникати різні захворювання вірусної (набагато частіше) або бактеріальної (на щастя, рідше) природи. Зазвичай це вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів (ГРВІ), стоматити, риніти, фарингіти, аденоїдити, ларингіти, іноді бронхіти й тонзиліти, а також «дитячі інфекційні хвороби» – вітрянка, кір, скарлатина, кишкові інфекції тощо Хочу зазначити, що ці стани в більшості випадків є нормою для малюків, імунна система яких ще тільки «вчиться» розпізнавати чужорідні агенти та чинити опір їм. Але жоден з батьків не готовий змиритися з частими хворобами у дитини. Чи можна зменшити їх кількість? Як не парадоксально це звучить, але, як лікар, я набагато більше люблю займатися профілактикою інфекції, а не лікувати їх.

5 умов для ефективної профілактики дитячих хвороб

З частиною хвороби у малюків можна впоратися, зроби життя цікавім, насиченім позитивними емоціями, радістю й любов’ю. Однак, профілактика важлива не менше, й важливо дотримуватись 5 простих правил: • Перша й найважливіша умова — вакцинація згідно з календарем. Тільки так ви захистите малюка від більшості небезпечних вірусних й бактеріальних інфекцій. Крім того, дітям з частими бронхітами та пневмоніями, показана додаткова вакцинація проти грипу й пневмококової інфекції, для запобігання розвитку ускладнень. • Друга умова — частина та активне перебування дітей на свіжому повітрі. Нехай малюки якомога частіше й довше грають на свіжому повітрі, спілкуються з однолітками й пізнають навколишній світ. Але не забувайте, що в літній час та потрібно додатково використовувати сонцезахисні засоби й головні убори. • Третя умова — одяг по сезону. Одягайте дитини по сезону, уникайте укутування в кілька шарів одягу. Для дітей до року діє правило «+1»: одягаючи дитину, додають додатковий шар одягу до свого — така кількість шарів буде оптимальним для дитини. • Четверта умова — сон й їжа. Встановіть й дотримуйтесь режиму сну, укладайте дитину в один й тієї ж годину, відмовляйтеся від використання гаджетів за пару годин до сну. Зробіть раціон дитини різноманітнім й збалансований, включите якомога більше овочів, фруктів й зелені. Тільки так необхідні вітаміни й мікроелементи засвояться найкраще. • П’ята умова — усунення вогнищ хронічної інфекції. Звертайтеся до оториноларинголога для усунення хронічного тонзиліту й аденоїдиту, звертайтеся до стоматолога для лікування карієсу, регулярно проходите профілактичні оглянувши у педіатра. Повинна відзначити, що виконуючи ці прості правила, ваша дитина, як і всі дітки буде зіштовхуватись з сезонними ГРВІ, но переносити їх буде набагато легше. Також треба наголосити на те, що при вірусних інфекціях неможна використовувати антибіотики. У період хвороби дитині потрібно пиття зв’язок з мамою, свіже повітря й консультація педіатра, який спостерігатиме за станом малюка.

Маєте питання?

Записатись до лікаря

Як записатися на консультацію

Запишіться на прийом до фахівця через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.

Консультант колл-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до фахівця на зручний час.

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

28 Грудня 2021
Коліки у малюка: чому виникають і як полегшити стан

Головна складність у тому, що досі невідомі точні причини виникнення колік.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.