иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Дитина ходить навшпиньки: норма чи патологія?

2 Листопада 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Міхаеліс Оксана Віталіївна

До дитячого невролога батьки часто приходять із проблемою ходіння дитини на носочках. Норма це чи патологія – розповіла лікарка-неврологиня KinderKlinik Оксана Міхаеліс.

Якщо дитина після року іноді ходить навшпиньках – це, швидше за все, норма. Маля тільки починає ходити і намагається робити це по-різному. Крім того, якщо дитина звикла до ходунків, то ходьба навшпиньках для неї звична. Перебуваючи в ходунках діти часто не дістають до підлоги всією стопою і відштовхуються пальчиками. Тому, коли ходунки прибирають, дитина продовжує ходити на носочках якийсь час, але з часом це минає і вона стає на всю стопу.

Існують і патологічні причини ходіння навшпиньках – неврологічні захворювання, спричинені тяжкою вагітністю або пологами. Одне з таких захворювань – ДЦП. За такого діагнозу дитина постійно ходить на носочках, а не періодично. Щоб вчасно виявити це захворювання, важливо відвідувати профогляди в 3, 6, 9 і 12 місяців.

Другий варіант патології – дефіцит пропріоцептивної чутливості. Пропріоцепція – це м’язово-суглобове відчуття, що забезпечує дозволяє нам відчувати тіло у просторі. Коли це почуття у дефіциті, щоб його збільшити організм починає сам себе навантажувати. Коли дитина стає на носочки, вона напружує ікри і краще відчуває свої ніжки. Дефіцит пропріоцептивної чутливості може бути одним із симптомів аутизму чи СДУГ.

Якщо ви помітили, що ваш малюк ходить навшпиньках – зверніться до дитячого невролога. Він допоможе вам зрозуміти – норма це чи патологія.

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook