fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Дитина і сонце: правила безпечної засмаги

11 Червня 2019

Почалося літо, і деякі вже відкрили пляжний сезон: одні сім’ї з дітьми вирушили на море, інші — на пікніки в ліс або до найближчої водойми. Діти обожнюють засмагати і купатися, але вилазки на природу для них іноді закінчуються сумно: тепловий або сонячний удар, сонячні опіки та інші неприємності. Як зробити так, щоб засмага дитини була безпечною?

Користь засмаги для дітей:

– поліпшення кровообігу і обміну речовин

– зміцнення імунітету

– поліпшення роботи дихальної та ендокринної систем

– вироблення в організмі вітаміну D

– підвищення настрою та ін.

Але при цьому важливо знати правила безпечної засмаги та години максимальної сонячної активності, коли перебування дитини на сонці може не лише їй нашкодити, а й бути дуже небезпечним.

Чим небезпечне перебування дитини на сонці?

Будьте дуже обережні, коли берете з собою на пляж дитину. Сонце дуже підступне: у дитини може розвинутися перегрів, тепловий удар/сонячний удар, підвищується ризик появи опіків шкіри, алергії на сонце і переродження родимок в небезпечні злоякісні утворення.

Скільки часу дітям можна засмагати без шкоди для здоров’я?

15 хвилин? 1 годину? Півдня? На це питання немає однозначної відповіді. Жоден фахівець в світі не зможе прорахувати для вас безпечний відрізок часу перебування на сонці, який не заподіє дитині шкоди. Тому що слід враховувати безліч факторів, багато з яких суто індивідуальні: зовнішні (температура повітря, води, вологість повітря, наявність/відсутність вітру тощо), індивідуальні (де дитина перебуває (на сонці/в тіні), тривалість перебування на пляжі, який на дитині одяг (закритий/відкритий, який склад тканини), самопочуття дитини тощо).

Існують тільки рекомендації фахівців, дотримуючись яких, ви зможете захистити дитину від негативного впливу сонячних променів і небажаних реакцій організму.

Правила безпечної засмаги

Важливо! Пігмент меланін, який відповідає за появу засмаги, в достатній кількості починає вироблятися в шкірі дитини лише після 3-х років. Це означає, що малюків до 3-х років слід оберігати від прямих сонячних променів, оскільки повноцінний захист шкіри до цього віку відсутній.

– Пік максимальної сонячної активності — з 11.00 до 16.00. У цей час дітям будь-якого віку небажано перебувати на сонці, особливо під прямими його променями.

– Дітей до 3-х років можна брати з собою на пляж до 11.00 і після 16.00. При цьому малюки повинні знаходитися під розсіяними сонячними променями (пляжні парасольки, тінь дерев тощо).

– Діти старше 3 років можуть загоряти під відкритим сонцем до 11:00 і після 16:00. У ці години сонячні промені найбільш безпечні.

– Обов’язково користуйтеся дитячим сонцезахисним кремом з SPF-фактором не менше 50. Наносіть його на всі відкриті ділянки шкіри дитини перед виходом на вулицю і після кожного купання.

– Захищайте від сонця очі і голову дитини. Підійдуть кепка з козирком або панама з широкими полями, бажано зі світлих натуральних тканин.

– Щоб уникнути зневоднення, давайте дитині достатньо пиття. Під впливом сонячних променів посилюється потовиділення, і дитині слід пити більше звичайного.

Будьте уважні до своєї дитини, і будьте здорові!

Читайте також: Їдемо у відпустку з дитиною: що взяти з собою в аптечку?

Вам також буде цікаво:

20 Січня 2021
Алергія у дитини: експерти KinderKlinik підкажуть як боротися

Що робити,якщо у малюка алергія? Дізнайтеся зі статті!

12 Січня 2021
Вакцинація дорослих в KinderKlinik

Чи знаєте ви, що щеплення потрібні не тільки малюкам, але і дорослим? Як же підготуватися до процедури? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik Олени Махоти!

11 Січня 2021
Лишай у дітей: як розпізнати та що робити?

Після контакту з бездомним тваринам у дитини з’явилися дивні сверблячі плями на шкірі? У малюка нерівномірно сходить загар, залишаючи невеликі бліді ділянки? Висип не зникає і поступово збільшується в розмірах? Об’єднати ці стани можна одним загальним діагнозом — лишай. У цього захворювання безліч видів і масок, що ускладнюють діагностику. Але для досвідчених дерматологів KinderKlinik немає […]

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.