У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку – дитяча психіатрія.
Чому це важливо?
- Від 10 до 19 років – середній вік кожної шостої людини на планеті
- У 16% випадків захворювань і травматизму у підлітків пов’язані з порушенням психіки
- Більше 50% психічних порушень у дітей стаються до 14 років!
- Самогубство – одна з трьох основних причин смерті дітей у віці від 15 до 19 років в світі!
- Відсутність лікування порушень психоемоційного стану дитини загрожує подальшим його погіршенням у майбутньому.
Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я, 2020 р
Для дитини вік від 1 до 19 років є унікальним, оскільки в цей період формується її особистість. Позитивні і негативні фактори емоційних, психологічних, соціальних і фізичних змін, в тому числі вплив сучасних електронних засобів комунікації (додатки, чати, інші програмні пристрої), насильство тільки підсилюють вразливість дитячої психіки.
Напрямок дитячої психіатрії в KinderKlinik покликаний допомогти батькам у забезпеченні психічного та емоційного благополуччя дітей і захисту їх від факторів ризику, що підвищують рівень стресу. Серед останніх:
- постійно зростаючий рівень доступності технічних пристроїв;
- пошук власної ідентичності, бажання слідувати підлітковій «моді»;
- соціальні взаємини з іншими дітьми;
- несформована сексуальна ідентичність;
- булінг, стигматизація за різними ознаками і інші порушення прав людини тощо.
Які проблеми вирішують дитячі психіатри KinderKlinik?
- Психоемоційні дисфункції.
Підлітки часто страждають від депресії, стають агресивними, незадоволеними, що в свою чергу впливає на успішність в школі, відносини з батьками і друзями. Всі ці прояви супроводжуються зміною настрою і фізичним болем (абдомінальним, головним).
Через депресії зростає захворюваність дітей 15-19-річного віку. А в деяких випадках вона навіть призводить до суїцидів.
- Розлади травлення, бебірексія.
Перманентне переїдання, анорексія і булімія нервового генезу виникають на ґрунті шкідливих звичок дитини, надмірного вживання калорій в сукупності з наростаючою депресією.
- Суїцидальні нахили.
Поширення в електронних засобах масової інформації відомостей про суїциди, стигматизація, насильство в сім’ї є ключовими факторами самогубств у дітей і підлітків.
- Психотичні розлади.
Епізодичні або перманентні психози негативно позначаються на здібностях дитини до соціальної адаптації в суспільстві.
- Ризикована поведінка.
Схильності до насильства, вживання наркотичних та алкогольних речовин, ризикована сексуальна поведінка.
- Профілактика, раннє виявлення та лікування психічних розладів.
Крім того, дитячі психіатри KinderKlinik проводять терапію таких захворювань:
- шизофренія;
- психози різного типу;
- психопатії;
- неврози;
- різні фобії;
- розлади особистості;
- нервова анорексія та ін.
Переваги відділення дитячої психіатрії KinderKlinik
- Колектив досвідчених фахівців – професорів, кандидатів медичних наук з багаторічним досвідом роботи в сфері дитячої психіатрії.
- Індивідуальний підхід до пацієнтів з метою оцінити особливості характеру і особистості, а також визначити тактику терапії.
- Комплексна підтримка з боку педіатра і вузьких дитячих фахівців, лабораторна діагностика.
- Цілодобовий дитячий стаціонар для госпіталізації дитини в будь-який час.
Наші лікарі, дитячі психіатри
Марценковський Ігор Анатолійович – дитячий психіатр, доктор медичних наук, голова секції дитячої психіатрії Асоціації психіатрів України, завідувач відділом психічних розладів дітей та підлітків ДУ “НДІ психіатрії МОЗ України”.
Напрями діяльності: лікування розладів аутистичного спектру, рекурентної і біполярної депресії, шизофренії, біполярного розладу, розладів дефіциту уваги і гіперактивності, епілепсії, розладів харчової поведінки і схильності до суїциду.
Василенко Олена Іванівна – дитячий психіатр, багато років пропрацювала дитячим психіатром у школі для дітей з важкими порушеннями мови, дитячим дільничним психіатром у психоневрологічній лікарні. При роботі з дітьми використовує методи раціональної психотерапії – постійний учасник українських та міжнародних конференцій з СДУГ, аутизму та інших психічних захворювань у дітей. Співавтор публікацій в наукових медичних журналах: «Діти з розладами аутистичного спектру, особливості їх стоматологічної захворюваності та підходи до лікування основних стоматологічних захворювань», «Аналіз стоматологічної захворюваності у дітей з розладами аутистичного спектру» та ін.
Манжуленко Тетяна Олегівна – дитячий психіатр. Пріоритетні напрямки в практичній діяльності: психотерапія у дітей і підлітків, оцінка психомоторного розвитку дитини, оцінка психічного статусу дітей та підлітків, діагностика фобій, неврозів та інших станів, підбір і корекція фармакологічних схем лікування, адаптація до школи, корекція володінням окремими навичками.
Макаренко Анна В’ячеславівна – дитячий психіатр. Має досвід роботи дільничним дитячим психіатром, протягом 6 років завідувала дитячим психіатричним відділенням і виконувала обов’язки головного позаштатного спеціаліста одного з обласних департаментів охорони здоров’я за спеціальністю «Дитяча психіатрія», займається організацією психіатричної допомоги дітям, впроваджувала нові підходи до діагностики та лікування розладів аутистичного спектру, гіперкінетичних розладів, афективних порушень у дітей і підлітків.
Ваш відгук