Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Дитячі гаджети: чи можна їх використовувати

8 Лютого 2022

Оновлено: 8 Лютого 2022

Автор:Коростильов Михайло Євгенович

У сучасному світі існує безліч гаджетів і приладів, які полегшують життя батьків і сприяють розвитку дитини. Але чи всі вони корисні і безпечні? Про найпопулярніші з них розповів дитячий ортопед-травматолог Михайло Коростильов.

Ходунки. Їх використовують для дітей 8-10 місяців, коли вони починають ставати на ноги. Батьки думають, що саджаючи малюка у ходунки вони йому допомагають. Насправді дитина, яка тільки встала, дуже потребує активного розвитку м’язів нижніх кінцівок. Вона повинна ходити, присідати і вставати якнайбільше, а ходунки не дають цього робити. Отже, це шкодить здоров’ю дитини, послаблюючи її м’язи. В майбутньому вона може почати бігати і стрибати пізніше ніж її ровесники, які не використовували ходунки.

Возики. Їх також використовують в період, коли дитина починає ходити. Вона спирається на них та штовхає перед собою. Вони не є абсолютно безпечними, оскільки малюк може наштовхнутись на якийсь предмет і не втриматись, але мають кращу дію на кінцівки, ніж ходунки, оскільки дитина не відпочиває, а тільки допомагає собі орієнтуватись у просторі.

Слінги, ергорюкзаки та хіпсіти. Даємо усім цим переноскам 10 із 10. Це одні з найкращих приладів, які придумали для полегшення життя батькам. При їх використанні дитина залишає фізіологічну форму, а батьки можуть звільнити руки і краще розподілити вагу на своє тіло. Головна користь у тому, що малюк в хіпсіті або у слінгу знаходиться в м-позиції, що дуже добре для розвитку кульшових суглобів. Так ми профілактуємо дисплазію.

Автокрісла. У автокріслі, яке розраховано для дітей до 6 місяців дитина знаходиться у напівлежачому положенні. Воно є фізіологічним і відповідає потребам кістково-м’язової системи дітей. Час перебування в автокріслі необмежений. Орієнтуйтесь на те, чи комфортно вашій дитині перебувати в ньому. Головне у автокріслі не те, що воно є зручним для перевезення дитини, а те, що воно надає безпеку. За статистикою при відсутності автокрісла під час ДТП 8 дітей з 10 отримують черепно-мозкову травму або переломи різної ступені важкості. 

Користуйтесь лише тими приладами, які точно є безпечними для вашої дитини, а якщо ви у цьому сумніваєтесь – запитайте у лікаря! У KinderKlinik працюють досвідчені дитячі ортопеди, які допоможуть із вибором необхідних “помічників”.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook