иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Дитячі гаджети: чи можна їх використовувати

8 Лютого 2022

Оновлено: 8 Лютого 2022

Автор:Коростильов Михайло Євгенович

У сучасному світі існує безліч гаджетів і приладів, які полегшують життя батьків і сприяють розвитку дитини. Але чи всі вони корисні і безпечні? Про найпопулярніші з них розповів дитячий ортопед-травматолог Михайло Коростильов.

Ходунки. Їх використовують для дітей 8-10 місяців, коли вони починають ставати на ноги. Батьки думають, що саджаючи малюка у ходунки вони йому допомагають. Насправді дитина, яка тільки встала, дуже потребує активного розвитку м’язів нижніх кінцівок. Вона повинна ходити, присідати і вставати якнайбільше, а ходунки не дають цього робити. Отже, це шкодить здоров’ю дитини, послаблюючи її м’язи. В майбутньому вона може почати бігати і стрибати пізніше ніж її ровесники, які не використовували ходунки.

Возики. Їх також використовують в період, коли дитина починає ходити. Вона спирається на них та штовхає перед собою. Вони не є абсолютно безпечними, оскільки малюк може наштовхнутись на якийсь предмет і не втриматись, але мають кращу дію на кінцівки, ніж ходунки, оскільки дитина не відпочиває, а тільки допомагає собі орієнтуватись у просторі.

Слінги, ергорюкзаки та хіпсіти. Даємо усім цим переноскам 10 із 10. Це одні з найкращих приладів, які придумали для полегшення життя батькам. При їх використанні дитина залишає фізіологічну форму, а батьки можуть звільнити руки і краще розподілити вагу на своє тіло. Головна користь у тому, що малюк в хіпсіті або у слінгу знаходиться в м-позиції, що дуже добре для розвитку кульшових суглобів. Так ми профілактуємо дисплазію.

Автокрісла. У автокріслі, яке розраховано для дітей до 6 місяців дитина знаходиться у напівлежачому положенні. Воно є фізіологічним і відповідає потребам кістково-м’язової системи дітей. Час перебування в автокріслі необмежений. Орієнтуйтесь на те, чи комфортно вашій дитині перебувати в ньому. Головне у автокріслі не те, що воно є зручним для перевезення дитини, а те, що воно надає безпеку. За статистикою при відсутності автокрісла під час ДТП 8 дітей з 10 отримують черепно-мозкову травму або переломи різної ступені важкості. 

Користуйтесь лише тими приладами, які точно є безпечними для вашої дитини, а якщо ви у цьому сумніваєтесь – запитайте у лікаря! У KinderKlinik працюють досвідчені дитячі ортопеди, які допоможуть із вибором необхідних “помічників”.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook