Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Дитячий аналіз крові: шпаргалка для батьків

29 Червня 2021

Оновлено: 10 Вересня 2023

Автор:Насібян Татевік Седраківна

Загальний аналіз крові є одним з найбільш частих у практиці педіатра. Він здатний дати багато первинної інформації і при цьому досить простий у виконанні. Це перший аналіз, який призначає лікар для постановки діагнозу.

Для цього аналізу кров, як правило, здають натщесерце, що забезпечує максимальну точність.

У загальний аналіз крові дитини входять наступні показники: гемоглобін, гематокрит, еритроцити, лейкоцити, нейтрофіли, еозинофіли, базофіли, лімфоцити, моноцити, швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ), тромбоцити.

А тепер детальніше про кожен з цих показників.

Гемоглобін складається з білка і заліза і забезпечує перенесення кисню і вуглекислого газу. Зниження цього показника може свідчити про анемію, або дистрофію, а його підвищення – про зневоднення, деякі хвороби крові, опіки.

Еритроцити відповідають за доставку кисню, амінокислот, вуглекислого газу, лікарських препаратів. Еритроцити містять у собі гемоглобін. Підвищення цього показника пов’язане з кисневим голодуванням, вадами серця, захворюваннями крові і легенів, новоутвореннями. Зниження викликається ожирінням, глистовими інвазіями, інфекціями, кровотечами.

Лейкоцити виконують роль захисту організму від стороннього впливу. Вони знищують віруси і бактерії, беруть участь в алергічних і імунних реакціях організму. Лейкоцити підвищуються при інфекційних захворюваннях, новоутвореннях, а також після кровотеч. Їх показник зменшується при грипі, ГРВІ, кору, малярії, вірусному гепатиті, аутоімунних захворюваннях, а також в результаті впливу радіації.

Нейтрофіли – це вид лейкоцитів, які сприяють захисній функції організму. Ці клітини бувають юними, палочкоядерним і сегментоядерними. Основна частина нейтрофілів в нормі повинна бути сегментоядерними, збільшення кількості юних і паличкоядерних свідчить про наявність гострого запального процесу. Знижений рівень нейтрофілів говорить про гострі вірусні і хронічні інфекції, а також про анемію. Підвищений їх рівень свідчить про бактеріальні і грибкові захворювання, при інтоксикації і хворобах крові.

Базофіли беруть участь в алергічній і запальній реакціях організму. При алергіях, лейкозах, зниженні функції щитовидної залози показник базофілів збільшується.

Лімфоцити беруть участь у всіх видах діяльності імунної системи. За наявності в організмі вірусних інфекцій кількість лімфоцитів збільшується, при бактеріальних захворюваннях, туберкульозі, ниркової недостатності – зменшується.

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) залежить від багатьох чинників. Цей показник сам по собі нічого не означає, але дає корисну інформацію в комплексі з іншими даними аналізу. ШОЕ може підвищуватися на тлі прийому лікарських препаратів, інфекцій, запальних процесів, анемії, пухлин. Зниження може спостерігатися при анеміях і хворобах крові.

Тромбоцити відповідають за згортання крові і зупинку кровотечі. Підвищення цього показника може свідчити про онкологічні захворювання крові, анемії, туберкульоз, артрит. Зниження може бути викликано вірусними і бактеріальними інфекціями, захворюваннями імунної системи, печінки і нирок, пухлин, порушеннями функції щитовидної залози.

Звертаємо вашу увагу на те, що не потрібно намагатися самостійно трактувати результати аналізів і встановлювати діагноз. Зробити це коректно може тільки лікар, ґрунтуючись не тільки на даних лабораторії, а в комплексі зі скаргами, анамнезом та іншими дослідженнями. Зверніться до спеціаліста, який зможе вірно встановити діагноз і призначити лікування.

Чекаємо на вас в KinderKlinik на швидкі і достовірні аналізи, а також огляди лікарів!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook