fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Дитячий аналіз крові: шпаргалка для батьків

29 Червня 2021

Оновлено: 29 Червня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Загальний аналіз крові є одним з найбільш частих у практиці педіатра. Він здатний дати багато первинної інформації і при цьому досить простий у виконанні. Це перший аналіз, який призначає лікар для постановки діагнозу.

Для цього аналізу кров, як правило, здають натщесерце, що забезпечує максимальну точність.

У загальний аналіз крові дитини входять наступні показники: гемоглобін, гематокрит, еритроцити, лейкоцити, нейтрофіли, еозинофіли, базофіли, лімфоцити, моноцити, швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ), тромбоцити.

А тепер детальніше про кожен з цих показників.

Гемоглобін складається з білка і заліза і забезпечує перенесення кисню і вуглекислого газу. Зниження цього показника може свідчити про анемію, або дистрофію, а його підвищення – про зневоднення, деякі хвороби крові, опіки.

Еритроцити відповідають за доставку кисню, амінокислот, вуглекислого газу, лікарських препаратів. Еритроцити містять у собі гемоглобін. Підвищення цього показника пов’язане з кисневим голодуванням, вадами серця, захворюваннями крові і легенів, новоутвореннями. Зниження викликається ожирінням, глистовими інвазіями, інфекціями, кровотечами.

Лейкоцити виконують роль захисту організму від стороннього впливу. Вони знищують віруси і бактерії, беруть участь в алергічних і імунних реакціях організму. Лейкоцити підвищуються при інфекційних захворюваннях, новоутвореннях, а також після кровотеч. Їх показник зменшується при грипі, ГРВІ, кору, малярії, вірусному гепатиті, аутоімунних захворюваннях, а також в результаті впливу радіації.

Нейтрофіли – це вид лейкоцитів, які сприяють захисній функції організму. Ці клітини бувають юними, палочкоядерним і сегментоядерними. Основна частина нейтрофілів в нормі повинна бути сегментоядерними, збільшення кількості юних і паличкоядерних свідчить про наявність гострого запального процесу. Знижений рівень нейтрофілів говорить про гострі вірусні і хронічні інфекції, а також про анемію. Підвищений їх рівень свідчить про бактеріальні і грибкові захворювання, при інтоксикації і хворобах крові.

Базофіли беруть участь в алергічній і запальній реакціях організму. При алергіях, лейкозах, зниженні функції щитовидної залози показник базофілів збільшується.

Лімфоцити беруть участь у всіх видах діяльності імунної системи. За наявності в організмі вірусних інфекцій кількість лімфоцитів збільшується, при бактеріальних захворюваннях, туберкульозі, ниркової недостатності – зменшується.

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) залежить від багатьох чинників. Цей показник сам по собі нічого не означає, але дає корисну інформацію в комплексі з іншими даними аналізу. ШОЕ може підвищуватися на тлі прийому лікарських препаратів, інфекцій, запальних процесів, анемії, пухлин. Зниження може спостерігатися при анеміях і хворобах крові.

Тромбоцити відповідають за згортання крові і зупинку кровотечі. Підвищення цього показника може свідчити про онкологічні захворювання крові, анемії, туберкульоз, артрит. Зниження може бути викликано вірусними і бактеріальними інфекціями, захворюваннями імунної системи, печінки і нирок, пухлин, порушеннями функції щитовидної залози.

Звертаємо вашу увагу на те, що не потрібно намагатися самостійно трактувати результати аналізів і встановлювати діагноз. Зробити це коректно може тільки лікар, ґрунтуючись не тільки на даних лабораторії, а в комплексі зі скаргами, анамнезом та іншими дослідженнями. Зверніться до спеціаліста, який зможе вірно встановити діагноз і призначити лікування.

Чекаємо на вас в KinderKlinik на швидкі і достовірні аналізи, а також огляди лікарів!

Вам також буде цікаво:

16 Жовтня 2021
Ганна Макаренко - дитячий психіатр KinderKlinik

Ми познайомимо вас з однією з провідних фахівчинь напрямку - Ганною Макаренко.

6 Жовтня 2021
Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

Як допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

27 Вересня 2021
Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?

Як батькам впоратися з цією проблемою і прищепити малюкові любов до знань - розповідає дитячий психолог.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.