иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Дитячий аналіз крові: шпаргалка для батьків

29 Червня 2021

Оновлено: 29 Червня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Загальний аналіз крові є одним з найбільш частих у практиці педіатра. Він здатний дати багато первинної інформації і при цьому досить простий у виконанні. Це перший аналіз, який призначає лікар для постановки діагнозу.

Для цього аналізу кров, як правило, здають натщесерце, що забезпечує максимальну точність.

У загальний аналіз крові дитини входять наступні показники: гемоглобін, гематокрит, еритроцити, лейкоцити, нейтрофіли, еозинофіли, базофіли, лімфоцити, моноцити, швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ), тромбоцити.

А тепер детальніше про кожен з цих показників.

Гемоглобін складається з білка і заліза і забезпечує перенесення кисню і вуглекислого газу. Зниження цього показника може свідчити про анемію, або дистрофію, а його підвищення – про зневоднення, деякі хвороби крові, опіки.

Еритроцити відповідають за доставку кисню, амінокислот, вуглекислого газу, лікарських препаратів. Еритроцити містять у собі гемоглобін. Підвищення цього показника пов’язане з кисневим голодуванням, вадами серця, захворюваннями крові і легенів, новоутвореннями. Зниження викликається ожирінням, глистовими інвазіями, інфекціями, кровотечами.

Лейкоцити виконують роль захисту організму від стороннього впливу. Вони знищують віруси і бактерії, беруть участь в алергічних і імунних реакціях організму. Лейкоцити підвищуються при інфекційних захворюваннях, новоутвореннях, а також після кровотеч. Їх показник зменшується при грипі, ГРВІ, кору, малярії, вірусному гепатиті, аутоімунних захворюваннях, а також в результаті впливу радіації.

Нейтрофіли – це вид лейкоцитів, які сприяють захисній функції організму. Ці клітини бувають юними, палочкоядерним і сегментоядерними. Основна частина нейтрофілів в нормі повинна бути сегментоядерними, збільшення кількості юних і паличкоядерних свідчить про наявність гострого запального процесу. Знижений рівень нейтрофілів говорить про гострі вірусні і хронічні інфекції, а також про анемію. Підвищений їх рівень свідчить про бактеріальні і грибкові захворювання, при інтоксикації і хворобах крові.

Базофіли беруть участь в алергічній і запальній реакціях організму. При алергіях, лейкозах, зниженні функції щитовидної залози показник базофілів збільшується.

Лімфоцити беруть участь у всіх видах діяльності імунної системи. За наявності в організмі вірусних інфекцій кількість лімфоцитів збільшується, при бактеріальних захворюваннях, туберкульозі, ниркової недостатності – зменшується.

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) залежить від багатьох чинників. Цей показник сам по собі нічого не означає, але дає корисну інформацію в комплексі з іншими даними аналізу. ШОЕ може підвищуватися на тлі прийому лікарських препаратів, інфекцій, запальних процесів, анемії, пухлин. Зниження може спостерігатися при анеміях і хворобах крові.

Тромбоцити відповідають за згортання крові і зупинку кровотечі. Підвищення цього показника може свідчити про онкологічні захворювання крові, анемії, туберкульоз, артрит. Зниження може бути викликано вірусними і бактеріальними інфекціями, захворюваннями імунної системи, печінки і нирок, пухлин, порушеннями функції щитовидної залози.

Звертаємо вашу увагу на те, що не потрібно намагатися самостійно трактувати результати аналізів і встановлювати діагноз. Зробити це коректно може тільки лікар, ґрунтуючись не тільки на даних лабораторії, а в комплексі зі скаргами, анамнезом та іншими дослідженнями. Зверніться до спеціаліста, який зможе вірно встановити діагноз і призначити лікування.

Чекаємо на вас в KinderKlinik на швидкі і достовірні аналізи, а також огляди лікарів!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook