иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Дитячий аналіз крові: шпаргалка для батьків

29 Червня 2021

Оновлено: 10 Вересня 2023

Автор:Насібян Татевік Седраківна

Загальний аналіз крові є одним з найбільш частих у практиці педіатра. Він здатний дати багато первинної інформації і при цьому досить простий у виконанні. Це перший аналіз, який призначає лікар для постановки діагнозу.

Для цього аналізу кров, як правило, здають натщесерце, що забезпечує максимальну точність.

У загальний аналіз крові дитини входять наступні показники: гемоглобін, гематокрит, еритроцити, лейкоцити, нейтрофіли, еозинофіли, базофіли, лімфоцити, моноцити, швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ), тромбоцити.

А тепер детальніше про кожен з цих показників.

Гемоглобін складається з білка і заліза і забезпечує перенесення кисню і вуглекислого газу. Зниження цього показника може свідчити про анемію, або дистрофію, а його підвищення – про зневоднення, деякі хвороби крові, опіки.

Еритроцити відповідають за доставку кисню, амінокислот, вуглекислого газу, лікарських препаратів. Еритроцити містять у собі гемоглобін. Підвищення цього показника пов’язане з кисневим голодуванням, вадами серця, захворюваннями крові і легенів, новоутвореннями. Зниження викликається ожирінням, глистовими інвазіями, інфекціями, кровотечами.

Лейкоцити виконують роль захисту організму від стороннього впливу. Вони знищують віруси і бактерії, беруть участь в алергічних і імунних реакціях організму. Лейкоцити підвищуються при інфекційних захворюваннях, новоутвореннях, а також після кровотеч. Їх показник зменшується при грипі, ГРВІ, кору, малярії, вірусному гепатиті, аутоімунних захворюваннях, а також в результаті впливу радіації.

Нейтрофіли – це вид лейкоцитів, які сприяють захисній функції організму. Ці клітини бувають юними, палочкоядерним і сегментоядерними. Основна частина нейтрофілів в нормі повинна бути сегментоядерними, збільшення кількості юних і паличкоядерних свідчить про наявність гострого запального процесу. Знижений рівень нейтрофілів говорить про гострі вірусні і хронічні інфекції, а також про анемію. Підвищений їх рівень свідчить про бактеріальні і грибкові захворювання, при інтоксикації і хворобах крові.

Базофіли беруть участь в алергічній і запальній реакціях організму. При алергіях, лейкозах, зниженні функції щитовидної залози показник базофілів збільшується.

Лімфоцити беруть участь у всіх видах діяльності імунної системи. За наявності в організмі вірусних інфекцій кількість лімфоцитів збільшується, при бактеріальних захворюваннях, туберкульозі, ниркової недостатності – зменшується.

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) залежить від багатьох чинників. Цей показник сам по собі нічого не означає, але дає корисну інформацію в комплексі з іншими даними аналізу. ШОЕ може підвищуватися на тлі прийому лікарських препаратів, інфекцій, запальних процесів, анемії, пухлин. Зниження може спостерігатися при анеміях і хворобах крові.

Тромбоцити відповідають за згортання крові і зупинку кровотечі. Підвищення цього показника може свідчити про онкологічні захворювання крові, анемії, туберкульоз, артрит. Зниження може бути викликано вірусними і бактеріальними інфекціями, захворюваннями імунної системи, печінки і нирок, пухлин, порушеннями функції щитовидної залози.

Звертаємо вашу увагу на те, що не потрібно намагатися самостійно трактувати результати аналізів і встановлювати діагноз. Зробити це коректно може тільки лікар, ґрунтуючись не тільки на даних лабораторії, а в комплексі зі скаргами, анамнезом та іншими дослідженнями. Зверніться до спеціаліста, який зможе вірно встановити діагноз і призначити лікування.

Чекаємо на вас в KinderKlinik на швидкі і достовірні аналізи, а також огляди лікарів!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook