иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Додаткова хорда в серці у дитини

3 Серпня 2020

Оновлено: 24 Травня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Диспластична кардиопатия (ДКП), аномальна або додаткова хорда в лівому шлуночку — зіткнувшись з цими термінами багато батьків починають думати, що у дитини порок серця. Про те, чи несе якусь загрозу життю дитини це стан, чи потрібно обмежувати дитину за рівнем фізичної активності і з якою періодичністю необхідно проходити профілактичні огляди розповість педіатр KinderKlinik.

Коментар експерта

«Додаткова або помилкова хорда (атипова, додаткова) — це особливість будови серця. Найчастіше це одинична, розташована в лівому шлуночку серця сполучна ниточка з м’язової тканини. Це досить часто зустрічається анатомічна особливість — на оглядах приблизно у 30% малюків можна вислухати шум, характерний для додаткової хорди. Виявити цю особливість дозволяє ультразвукове дослідження серця — ехокардіографія, яку проводять малюкам як скринінговий метод в першому півріччі життя. При огляді новонародженого педіатр звертає увагу, що сердечко новонародженого “шумить”, після чого направляє дитину на обстеження. Після первинного дослідження і постановки діагнозу, фахівці рекомендують проходити планову ехокардіографію з такою періодичністю: • в молодшому дошкільному віці (3-4 роки) • при оформленні у садок • дошкільному віці (6-7 років) • при оформленні у перший клас і потім за індивідуальними показаннями 1 раз на 2-3 роки Через те, що хорда не несе ніякого функціонального навантаження, не впливає на скоротливість серцевого м’яза і рівень артеріального тиску — зниження якості життя у таких дітей не буде. Активні ігри, фізичні навантаження, заняття спортом для таких діток не протипоказане. Але важливо відзначити, що дитині може додатково знадобитися консультація кардіолога, якщо: • при проведенні ехокардіографії виявлено додаткові фактори ризику • під час виконання функціональної проби Руф’є педіатр зазначив зміни • при щорічному огляді здоров’я школярів виявлено зниження ресурсу серцево-судинної системи дитини Лікар проведе розширене обстеження і складе для дитини індивідуальну програму фізичної активності».

Наші можливості

При підозрі або вже раніше виявленій атиповій шлуночковій хорді рекомендовані наступні обстеження: •

Ехокардіографія — найбільш інформативний метод діагностики різних патологій серця. В ході дослідження лікар оцінює структуру і скоротність міокарда, роботу клапанів, рух крові в камерах серця й інші показники.

ЕКГ спокою — базове дослідження для оцінки серцевого ритму. Не вимагає спеціальної підготовки. Всі діагностичні тести ви можете пройти в будь-якому з відділень KinderKlinik з подальшою консультацією фахівця.

Маєте питання?

Запитати у лікаря

Як записатися на консультацію

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.

Консультант кол-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook