Диспластична кардиопатия (ДКП), аномальна або додаткова хорда в лівому шлуночку — зіткнувшись з цими термінами багато батьків починають думати, що у дитини порок серця. Про те, чи несе якусь загрозу життю дитини це стан, чи потрібно обмежувати дитину за рівнем фізичної активності і з якою періодичністю необхідно проходити профілактичні огляди розповість педіатр KinderKlinik, фахівець з клінічним стажем понад 21 рік, Олена Гаєвська.
Коментар експерта
«Додаткова або помилкова хорда (атипова, додаткова) — це особливість будови серця. Найчастіше це одинична, розташована в лівому шлуночку серця сполучна ниточка з м’язової тканини. Це досить часто зустрічається анатомічна особливість — на оглядах приблизно у 30% малюків можна вислухати шум, характерний для додаткової хорди.
Виявити цю особливість дозволяє ультразвукове дослідження серця — ехокардіографія, яку проводять малюкам як скринінговий метод в першому півріччі життя. При огляді новонародженого педіатр звертає увагу, що сердечко новонародженого “шумить”, після чого направляє дитину на обстеження.
Після первинного дослідження і постановки діагнозу, фахівці рекомендують проходити планову ехокардіографію з такою періодичністю:
• в молодшому дошкільному віці (3-4 роки)
• при оформленні у садок
• дошкільному віці (6-7 років)
• при оформленні у перший клас і потім за індивідуальними показаннями 1 раз на 2-3 роки
Через те, що хорда не несе ніякого функціонального навантаження, не впливає на скоротливість серцевого м’яза і рівень артеріального тиску — зниження якості життя у таких дітей не буде. Активні ігри, фізичні навантаження, заняття спортом для таких діток не протипоказане.
Але важливо відзначити, що дитині може додатково знадобитися консультація кардіолога, якщо:
• при проведенні ехокардіографії виявлено додаткові фактори ризику
• під час виконання функціональної проби Руф’є педіатр зазначив зміни
• при щорічному огляді здоров’я школярів виявлено зниження ресурсу серцево-судинної системи дитини
Лікар проведе розширене обстеження і складе для дитини індивідуальну програму фізичної активності».
Наші можливості
При підозрі або вже раніше виявленій атиповій шлуночковій хорді рекомендовані наступні обстеження:
• Ехокардіографія — найбільш інформативний метод діагностики різних патологій серця. В ході дослідження лікар оцінює структуру і скоротність міокарда, роботу клапанів, рух крові в камерах серця й інші показники.
• ЕКГ спокою — базове дослідження для оцінки серцевого ритму. Не вимагає спеціальної підготовки.
Всі діагностичні тести ви можете пройти в будь-якому з відділень KinderKlinik з подальшою консультацією фахівця.
Наші експерти
- Зражевська Ірина Анатоліївна — кардіоревматологи з клінічним стажем 23 роки. Складається в Українській Асоціації Дитячих кардіологів, щорічно відвідує профільні конференції й симпозіуми. Веде прийом у відділенні по вул. Олександра Мишуги 2.
- Лазаренко Тетяна Анатоліївна — педіатр, піклується про здоров’я малюків понад 10 років. Навчалася на курсі «Особливості серцево-судинної системи у дітей», щорічно бере участь у вітчизняних і міжнародних конференціях. Веде прийом у відділенні по вул. Кахи Бендукідзе 2.
- Максакова Олена Вікторівна – фахівець з ультразвукової діагностики, проходила спеціалізацію в області ультразвукової діагностики патологій розвитку серця і магістральних судин, доплерографічним методам діагностики. Веде прийом у відділенні по вул. Вишгородська 45/2.
- Сконечних Ольга Вадимівна – педіатр з клінічним стажем понад 14 років. Регулярно відвідує профільні медичні конференції, семінари і тренінги: Prime Pediatrics, все конференції Української академії педіатрії та безліч інших. Веде прийом у відділенні по вул. Деміївська 16.
Маєте питання?
Форма зворотнього зв'язку
Заявка відправлена, ми скоро зв'яжемось з вами
Як записатися на консультацію
Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:
0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75
Консультант кол-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.
Звертайтеся до нас, і будьте здорові.
Ваш відгук