иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Догляд за пупковою ранкою дитини

8 Грудня 2021

Оновлено: 8 Грудня 2021

Автор:Ковбаско Катерина Михайлівна

Протягом 9 місяців перебування в утробі матері дитина пов’язана з нею пуповиною. У ній знаходяться судини, якими дитині надходять поживні речовини. Після того, як під час пологів пуповину відрізають, протягом декількох днів вона зменшується у розмірі та висихає.

Залишок пуповини відпадає не відразу, бо потрібен час на те, щоб під нею затягнулася шкіра. Відпадає пуповина на 5-10 день життя дитини. Після цього під нею лишається невелика рана. Напевно, ви чули поради про те, що її потрібно обробляти зеленкою або іншими антисептиками. Але це міф. Рану, що залишилася після того, як відпала пуповина, нічим не потрібно обробляти, за нею просто потрібно спостерігати. За необхідності можна промивати проточною водою.

Бувають випадки, коли пуповина гоїться з відхиленнями від норми. У такому разі ви помітите почервоніння та виділення. У такому разі необхідно звернутися до педіатра чи дитячого хірурга, які дадуть свої рекомендації. Довге загоєння пуповини може бути пов’язане з її товщиною. Якщо вона товща, ніж зазвичай, то і гоїтися може довше.

Якщо вас щось бентежить у пуповині вашого малюка, в жодному разі не вживайте заходів самостійно – зверніться до лікаря! Спеціалісти KinderKlinik завжди поділяться з вами сучасними рекомендаціями щодо догляду за дитиною!

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook