fbpx
Работаем 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Допомога при блювоті і порушення стулу у дітей

22 Вересня 2020

Перегрів, харчове отруєння, вірусні та бактеріальні інфекції, функціональна дисфункція шлунково-кишкового тракту, підвищення рівня ацетону — перераховувати причини блювоти або порушень стулу у дітей можна дуже довго. З цими станами хоч раз стикалися будь-які батьки, і звичайно ж шукали способи допомогти малюкові. Також важливо пам’ятати, що на тлі блювоти й багаторазового рідкого випорожнення у дитини дуже швидко розвивається зневоднення, тому необхідно якомога раніше звернутися за допомогою.

KinderKlinik піклується про вас: якщо ви зіткнулися з блювотою або багаторазовим рідким стільцем у дитини — зверніться за допомогою до дитячого стаціонару KinderKlinik * за адресою вул. Вишгородська 45/2 та вул. Деміївська 16. У будь-який час доби, наші чергові фахівці оперативно оцінять стан малюка, виявлять причину захворювання і складуть оптимальну тактику терапії.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Також важливо стабілізувати стан дитини, правильно заповнивши водний баланс. Про правила випоювання малюка з блювотою і рідким стільцем розповість педіатр KinderKlinik, фахівець з клінічним стажем понад 14 років, Ганна Шевелєва.

Коментар фахівця

При блювоті й рідкому стулі відбувається підвищена втрата рідини, що в більшості випадків і обумовлює тяжкість стану малюка. Тому дуже важливо відновити обсяг втраченої рідини. Залежно від тяжкості стану дитини, лікар радить її випоювати або вирішує поставити крапельницю.
Відновлення обсягу втраченої рідини — це не все лікування, але необхідна частина його. Ліки призначаються лікарем при огляді в залежності від причини, що викликала пронос та / або блювання (це можуть бути різні захворювання), віку дитини та того, як протікає хвороба.

 

Як правильно випоювати дитину?

Коли у дитини блювота, вона втрачає рідину. Через спрагу пити водичку вона може жадібно, по півчашки, а то і по цілій чашці за раз. І через кілька хвилин ця вода повертається назад з блювотою.
Давати пити потрібно маленькими ковточками, з паузами. Можна поїти дитину з ложки, даючи по ложці води кожні 5-10 хвилин. При багаторазовій блювоті, позивах на блювоту пропонуйте пити через трубочку, пляшечку з соскою — це знижує ризик «повернути» випите.

Що можна давати пити дитині:

• воду кип’ячену охолоджену;
• розчини, що заповнюють баланс електролітів
• солодкий, не міцний чай — чорний і зелений;
• узвар (компот з сухофруктів);

З трав’яними чаями краще не експериментувати. Деякі трави (ромашка, наприклад) підсилюють перистальтику (скорочення м’язів шлунка і кишківнику) і, відповідно, можуть сприяти тому, що пронос і блювота посиляться.
Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, можна і потрібно пропонувати малюкові груди. Для дитини на штучному вигодовуванні звичайну молочну суміш необхідно замінити на спеціалізовану.

Коли годувати?

Під час блювоти годувати дитину безглуздо і шкідливо, бо з’їдена їжа буде викликати новий напад блювоти. А коли дитина буде відчувати себе краще, вона захоче їсти. І тут мамі важливо знати, що можна приготувати й запропонувати малюкові.

Насильно годувати дитину не можна, давати їсти можна лише тільки тоді, коли дитина сама попросить про це або відповість згодою на вашу пропозицію (але не вмовляння!) У міжнародних рекомендаціях при проносі й блювоті вказується дієта BRAT, в яку входять: банани (В), рис (R), яблучне пюре або печені яблука (А), тости, сухий хліб (Т).Але ви також можете розширити меню.

Що можна давати їсти?

• галетне печиво
• варена картопля
• варене нежирне м’ясо
• рисову і вівсяну каші без масла
• рисовий або вівсяний відвар
• печені яблука.

Важливо! Тортики, снікерси та інші смаколики, улюблені дитиною, давати не потрібно, навіть якщо він дуже їх просить.

Що робити, якщо блювота і пронос у дитини поєднуються з підвищеною температурою?

Важливо пам’ятати, що температура в цій ситуації скоріше ворог, а не союзник. Тому що при підвищенні температури збільшується втрата рідини, що призводить до погіршення стану дитини. Тому:

1) температуру потрібно збивати (давати дитині жарознижувальні препарати);
2) заповнювати втрачену рідину, виювая дитину.

Важливо!
Хочу ще раз звернути увагу, що лікування захворювань, що протікають з проносом і блювотою, складається не тільки з відпаювання. Необхідно звернутися до лікаря, який розповість, як лікувати дитину.

Ваш педіатр

Ганна Шевелєва

Потрібна консультація?

Записатись

Можливості KinderKlinik

Ви можете звернутися за допомогою до наших фахівців в будь-який час доби за адресою вул. Вишгородська 45/2 та вул. Деміївська 16. Лікарі ретельно оглянуть малюка, оцінять тяжкість його стану. У відділенні також цілодобово працює власна лабораторія, оснащена всім необхідним діагностичним обладнанням і укомплектована експрес-тестами для виявлення інфекцій. Лікар в найкоротші терміни отримує результати досліджень і становить детальну тактику ведення пацієнта.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

27 Листопада 2020
Вдячні відгуки пацієнтів про лікарів KinderKlinik

Наші лікарі щодня допомагають малюкам рости здоровими й щасливими. Давайте ж дізнаємося від батьків маленького пацієнта історію знайомства і лікування у ЛОР-лікаря Григоренко Олени Олександрівни.

24 Листопада 2020
Пам'ятка для свідомих батьків: чому важлива вакцинація проти вітряної віспи й менінгококу

В чому полягає небезпека вітряної віспи та менінгококової інфекції для дитини? Чому своєчасна вакцинація проти ЦИХ інфекцій може врятувати життя? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik, педіатра Марії Крепак.

20 Листопада 2020
KinderKlinik вітає з Міжнародним днем педіатра

KinderKlinik тепло вітає з Міжнародним днем педіатра: спасибі за вашу відданість професії й любов до малюків!

Цілодобова медична допомога

Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар

Окремі входи і зони очікування

У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!

Експрес-лабораторії

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00

Мобільний додаток

 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back

Відділення KinderKlinik

У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.