Гастроентерит – це інфекційне захворювання шлунково-кишкового тракту. Як правило, воно супроводжується блювотою, діареєю болями в животі, підвищеною температурою.
Гострий гастроентерит викликають віруси (наприклад: ротавірус, аденовірус та ін), найпростіші (наприклад лямблії, сальмонели, криптоспоридії та ін.), стафілококи, ентерококи і деякі бактерії.
Збудники потрапляють в організм дитини через брудні предмети, із зараженою водою або продуктами. Саме тому важливо, щоб продукти піддавалися термічній обробці перш, ніж потраплять в організм дитини.
Як розпізнати гастроентерит?
Захворювання характеризується низкою симптомів:
- нудота;
- блювота;
- втрата апетиту;
- озноб;
- запаморочення;
- діарея;
- наліт на язиці жовтого або білого кольору;
- метеоризм, підвищена температура;
- слабкість.
Лікування гастроентериту
Небезпека гастроентериту в тому, що він може стати причиною зневоднення організму, і чим молодша дитина, чим менше її вага, тим швидше настає цей стан. Щоб його уникнути потрібно почати відпоювати дитину в домашніх умовах і доставити її в стаціонар, де вона опиниться під наглядом лікарів.
У дітей багато хвороб мають схожу симптоматику, тому ідентифікувати захворювання, а значить і правильно його лікувати, зможе тільки лікар! Не намагайтеся поставити діагноз самостійно і не займайтеся самолікуванням!
Профілактика гастроентериту
Щоб уникнути цього захворювання, важливо дотримуватися простих, але важливих правил:
- завжди термічно обробляти м’ясо і рибу;
- ретельно мити овочі і фрукти;
- віддавати перевагу бутильованій питній воді;
- уникати контактів з хворими гастроентеритом.
Якщо у вашої дитини почалася блювота, діарея або інші з описаних симптомів, якомога швидше зверніться до лікаря. Нагадаємо, що в KinderKlinik є цілодобовий стаціонар, де ваша дитина буде під постійним контролем медичного персоналу.
Будьте здорові!
Ваш відгук