иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Гемофільна інфекція: що це і як її уникнути

11 Жовтня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Ковбаско Катерина Михайлівна

Гемофільна інфекція – це гостре інфекційне захворювання, збудником якого є гемофільна паличка Haemophilus influenzae типу b. Найбільш вразливими до захворювання є діти від 6 місяців до 4 років.

Ця інфекція може стати причиною низки небезпечних захворювань. Лікарка-педіатриня KinderKlinik Катерина Ковбаско розповіла, чому важливо її попередити.

Гемофільна паличка викликає дуже важкі захворювання, серед яких запалення легенів, гайморит, гострий середній отит, менінгіт (запалення захисних оболонок головного мозку). Говорячи про останній, слід зазначити, що половина менінгітів у дітей до 5 років викликані гемофільної інфекцією. Бактеріальний менінгіт, одним із збудників якого є гемофільна паличка – це одна з небезпечних форм цього захворювання, так як характеризується високим ризиком смертності.

Лікування цих захворювань тривале, але є ефективний і надійний метод профілактики – вакцинація. Щеплення від гемофільної інфекції, як правило, входить в комплексні вакцини і не потребує окремої ін’єкції. Відповідно до Національного календаря щеплень, вакцинація проводиться в 2, 4 і 12 місяців. Щеплення від гемофільної інфекції допоможе знизити загальну захворюваність дитини і запобігає виникненню менінгіту.

У KinderKlinik завжди у наявності є вакцини від гемофільної інфекції, яку ви можете забронювати на зручний для вас час, а наші досвідчені педіатри проведуть детальний огляд та проконсультують перед вакцинацією.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook