иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Геморагічна хвороба новонароджених: коментар фахівця KinderKlinik

17 Жовтня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Єлфімова Олена Арнольдівна

Після народження малюка батьки стикаються з безліччю обстежень і процедур. Обов’язкові скринінги, профілактика рахіту, патронажні візити — молодим батькам можна легко заплутатися в круговороті цих подій і забути про важливий захід — профілактику дефіциту вітаміну К з супутньою йому геморагічної хвороби. Про важливість цієї процедури розповість експерт KinderKlinik педіатриня Олена Єлфімова (приймає пацієнтів у відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16).

Навіщо потрібен вітамін К

При нестачі вітаміну К можуть розвиватися спонтанні крововиливи в органи й тканини або ж кровотечі, які не зупиняються самостійно. У нормі вітамін К поступає в організм з їжею рослинного походження, а також синтезується кишковою мікрофлорою. Внаслідок того, що кишківник новонародженого практично не заселений мікрофлорою, а з харчування дитина отримує тільки грудне молоко — в перші дні життя важливо ззовні заповнити недолік вітаміну К для попередження розвитку геморагічної хвороби.

Що таке геморагічна хвороба новонароджених

Геморагічна хвороба новонароджених — спонтанні кровотечі, які розвиваються внаслідок дефіциту вітаміну К. Крововиливи можуть бути зовнішніми й внутрішніми. Найчастіше страждають органи — кишківник, нирки й мозок. Залежно від термінів виникнення розрізняють ранню, класичну і пізню геморагічну хворобу новонароджених.

Які діти знаходяться в групі ризику

Кожен новонароджений, незалежно від статі, віку або етнічної приналежності, має високий ризик розвитку геморагічної хвороби, починаючи з моменту народження до віку 6 місяців. У нормі всі діти народжуються з низьким рівнем вітаміну К. Запасів цього жиророзчинних вітамінів дуже мало, оскільки через плаценту він проникає в малих кількостях, мікробіота кишківнику поки самостійно не може синтезувати його в повному обсязі, а в грудному молоці вітаміну К занадто мало, щоб покрити потреби дитини. У віці 6 місяців, коли дитина отримуєте прикорм, бактерії кишківнику починають синтезувати вітамін К самостійно. Саме тому ризики геморагічної хвороби зберігають до 6 місячного віку.

Це важливо: діти, які не отримала вітамін К після народження, у 81 раз частіше можуть страждати від геморагічної хвороби. До групи високого ризику також входять діти:

• матері, яких під час вагітності використовуватися антиконвульсанти і антикоагулянти

• діти, яким не вводили вітамін К в пологовому будинку

• діти виключно на грудному вигодовуванні (додатковий прийом матір’ю вітаміну К не збільшує його рівень у дитини)

Як можна попередити розвиток геморагічної хвороби?

Здорові новонароджені діти повинні отримати вітамін К в пологовому будинку відразу після народження внутрішньом’язово: це безпечно для дитини, безкоштовно для батьків, а головне ефективно. У разі, якщо дитина не отримала ін’єкцію вітаміну К, профілактика проводиться перорально, за схемою, запропонованої лікарем. Проконсультуйтеся з педіатром KinderKlinik щодо схеми профілактики геморагічної хвороби у вашого малюка, записавшись на очний прийом в клініку або викликавши фахівця додому. Пам’ятайте, розвиток геморагічної хвороби можна легко попередити.

Нехай ваші малюки ростуть здоровими й щасливими Ваш педіатр, Олена Єлфімова

Потрібна консультація?

Запитати у лікаря
Можливості KinderKlinik

Задайте будь-які питання з приводу догляду і здоров’я малюка досвідченим педіатрам KinderKlinik. Наші фахівці завжди готові проконсультувати вас з будь-якого питання, як в клініці, так і вдома. Запишіться на очну консультацію або запросіть лікаря додому: залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зверніться за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Крім того, в KinderKlinik діють приємні пропозиції:

 • Пред’явіть на стійці рецепції або лікарю наш фірмовий флаєр, і отримайте консультацію лікаря і накожний білітест всього за 200 гривень! У разі втрати флаєра ви можете пред’явити копію виписки з пологового будинку із зазначеною датою. Термін дії пропозиції – 3 місяці, з моменту виписки з пологового будинку.
 • У відділеннях KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2, з 16.00 до 20.00 і вул. Деміївська 16 з 8.00 до 12.00, вартість первинного прийому педіатра складе всього 300 гривень!Не пропустіть можливість поговорити про проблеми, яка вас турбує з сучасним доказовим фахівцем або знайти «свого» лікаря.
* Дія пропозиції не поширюється на консультацію лікаря-експерта або к.м.н. У цьому випадку передбачена доплата згідно з прайсом.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.  

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook