Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Геморагічна хвороба новонароджених: коментар фахівця KinderKlinik

17 Жовтня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Єлфімова Олена Арнольдівна

Після народження малюка батьки стикаються з безліччю обстежень і процедур. Обов’язкові скринінги, профілактика рахіту, патронажні візити — молодим батькам можна легко заплутатися в круговороті цих подій і забути про важливий захід — профілактику дефіциту вітаміну К з супутньою йому геморагічної хвороби. Про важливість цієї процедури розповість експерт KinderKlinik педіатриня Олена Єлфімова (приймає пацієнтів у відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16).

Навіщо потрібен вітамін К

При нестачі вітаміну К можуть розвиватися спонтанні крововиливи в органи й тканини або ж кровотечі, які не зупиняються самостійно. У нормі вітамін К поступає в організм з їжею рослинного походження, а також синтезується кишковою мікрофлорою. Внаслідок того, що кишківник новонародженого практично не заселений мікрофлорою, а з харчування дитина отримує тільки грудне молоко — в перші дні життя важливо ззовні заповнити недолік вітаміну К для попередження розвитку геморагічної хвороби.

Що таке геморагічна хвороба новонароджених

Геморагічна хвороба новонароджених — спонтанні кровотечі, які розвиваються внаслідок дефіциту вітаміну К. Крововиливи можуть бути зовнішніми й внутрішніми. Найчастіше страждають органи — кишківник, нирки й мозок. Залежно від термінів виникнення розрізняють ранню, класичну і пізню геморагічну хворобу новонароджених.

Які діти знаходяться в групі ризику

Кожен новонароджений, незалежно від статі, віку або етнічної приналежності, має високий ризик розвитку геморагічної хвороби, починаючи з моменту народження до віку 6 місяців. У нормі всі діти народжуються з низьким рівнем вітаміну К. Запасів цього жиророзчинних вітамінів дуже мало, оскільки через плаценту він проникає в малих кількостях, мікробіота кишківнику поки самостійно не може синтезувати його в повному обсязі, а в грудному молоці вітаміну К занадто мало, щоб покрити потреби дитини. У віці 6 місяців, коли дитина отримуєте прикорм, бактерії кишківнику починають синтезувати вітамін К самостійно. Саме тому ризики геморагічної хвороби зберігають до 6 місячного віку.

Це важливо: діти, які не отримала вітамін К після народження, у 81 раз частіше можуть страждати від геморагічної хвороби. До групи високого ризику також входять діти:

• матері, яких під час вагітності використовуватися антиконвульсанти і антикоагулянти

• діти, яким не вводили вітамін К в пологовому будинку

• діти виключно на грудному вигодовуванні (додатковий прийом матір’ю вітаміну К не збільшує його рівень у дитини)

Як можна попередити розвиток геморагічної хвороби?

Здорові новонароджені діти повинні отримати вітамін К в пологовому будинку відразу після народження внутрішньом’язово: це безпечно для дитини, безкоштовно для батьків, а головне ефективно. У разі, якщо дитина не отримала ін’єкцію вітаміну К, профілактика проводиться перорально, за схемою, запропонованої лікарем. Проконсультуйтеся з педіатром KinderKlinik щодо схеми профілактики геморагічної хвороби у вашого малюка, записавшись на очний прийом в клініку або викликавши фахівця додому. Пам’ятайте, розвиток геморагічної хвороби можна легко попередити.

Нехай ваші малюки ростуть здоровими й щасливими Ваш педіатр, Олена Єлфімова

Потрібна консультація?

Запитати у лікаря
Можливості KinderKlinik

Задайте будь-які питання з приводу догляду і здоров’я малюка досвідченим педіатрам KinderKlinik. Наші фахівці завжди готові проконсультувати вас з будь-якого питання, як в клініці, так і вдома. Запишіться на очну консультацію або запросіть лікаря додому: залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зверніться за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Крім того, в KinderKlinik діють приємні пропозиції:

 • Пред’явіть на стійці рецепції або лікарю наш фірмовий флаєр, і отримайте консультацію лікаря і накожний білітест всього за 200 гривень! У разі втрати флаєра ви можете пред’явити копію виписки з пологового будинку із зазначеною датою. Термін дії пропозиції – 3 місяці, з моменту виписки з пологового будинку.
 • У відділеннях KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2, з 16.00 до 20.00 і вул. Деміївська 16 з 8.00 до 12.00, вартість первинного прийому педіатра складе всього 300 гривень!Не пропустіть можливість поговорити про проблеми, яка вас турбує з сучасним доказовим фахівцем або знайти «свого» лікаря.
* Дія пропозиції не поширюється на консультацію лікаря-експерта або к.м.н. У цьому випадку передбачена доплата згідно з прайсом.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.  

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook