fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Геморагічна хвороба новонароджених: коментар фахівця KinderKlinik

17 Жовтня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Єлфімова Олена Арнольдівна

Після народження малюка батьки стикаються з безліччю обстежень і процедур. Обов’язкові скринінги, профілактика рахіту, патронажні візити — молодим батькам можна легко заплутатися в круговороті цих подій і забути про важливий захід — профілактику дефіциту вітаміну К з супутньою йому геморагічної хвороби. Про важливість цієї процедури розповість експерт KinderKlinik педіатриня Олена Єлфімова (приймає пацієнтів у відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16).

Навіщо потрібен вітамін К

При нестачі вітаміну К можуть розвиватися спонтанні крововиливи в органи й тканини або ж кровотечі, які не зупиняються самостійно. У нормі вітамін К поступає в організм з їжею рослинного походження, а також синтезується кишковою мікрофлорою. Внаслідок того, що кишківник новонародженого практично не заселений мікрофлорою, а з харчування дитина отримує тільки грудне молоко — в перші дні життя важливо ззовні заповнити недолік вітаміну К для попередження розвитку геморагічної хвороби.

Що таке геморагічна хвороба новонароджених

Геморагічна хвороба новонароджених — спонтанні кровотечі, які розвиваються внаслідок дефіциту вітаміну К. Крововиливи можуть бути зовнішніми й внутрішніми. Найчастіше страждають органи — кишківник, нирки й мозок. Залежно від термінів виникнення розрізняють ранню, класичну і пізню геморагічну хворобу новонароджених.

Які діти знаходяться в групі ризику

Кожен новонароджений, незалежно від статі, віку або етнічної приналежності, має високий ризик розвитку геморагічної хвороби, починаючи з моменту народження до віку 6 місяців. У нормі всі діти народжуються з низьким рівнем вітаміну К. Запасів цього жиророзчинних вітамінів дуже мало, оскільки через плаценту він проникає в малих кількостях, мікробіота кишківнику поки самостійно не може синтезувати його в повному обсязі, а в грудному молоці вітаміну К занадто мало, щоб покрити потреби дитини. У віці 6 місяців, коли дитина отримуєте прикорм, бактерії кишківнику починають синтезувати вітамін К самостійно. Саме тому ризики геморагічної хвороби зберігають до 6 місячного віку.

Це важливо: діти, які не отримала вітамін К після народження, у 81 раз частіше можуть страждати від геморагічної хвороби. До групи високого ризику також входять діти:

• матері, яких під час вагітності використовуватися антиконвульсанти і антикоагулянти

• діти, яким не вводили вітамін К в пологовому будинку

• діти виключно на грудному вигодовуванні (додатковий прийом матір’ю вітаміну К не збільшує його рівень у дитини)

Як можна попередити розвиток геморагічної хвороби?

Здорові новонароджені діти повинні отримати вітамін К в пологовому будинку відразу після народження внутрішньом’язово: це безпечно для дитини, безкоштовно для батьків, а головне ефективно. У разі, якщо дитина не отримала ін’єкцію вітаміну К, профілактика проводиться перорально, за схемою, запропонованої лікарем. Проконсультуйтеся з педіатром KinderKlinik щодо схеми профілактики геморагічної хвороби у вашого малюка, записавшись на очний прийом в клініку або викликавши фахівця додому. Пам’ятайте, розвиток геморагічної хвороби можна легко попередити.

Нехай ваші малюки ростуть здоровими й щасливими Ваш педіатр, Олена Єлфімова

Потрібна консультація?

Запитати у лікаря
Можливості KinderKlinik

Задайте будь-які питання з приводу догляду і здоров’я малюка досвідченим педіатрам KinderKlinik. Наші фахівці завжди готові проконсультувати вас з будь-якого питання, як в клініці, так і вдома. Запишіться на очну консультацію або запросіть лікаря додому: залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зверніться за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Крім того, в KinderKlinik діють приємні пропозиції:

 • Пред’явіть на стійці рецепції або лікарю наш фірмовий флаєр, і отримайте консультацію лікаря і накожний білітест всього за 200 гривень! У разі втрати флаєра ви можете пред’явити копію виписки з пологового будинку із зазначеною датою. Термін дії пропозиції – 3 місяці, з моменту виписки з пологового будинку.
 • У відділеннях KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2, з 16.00 до 20.00 і вул. Деміївська 16 з 8.00 до 12.00, вартість первинного прийому педіатра складе всього 300 гривень!Не пропустіть можливість поговорити про проблеми, яка вас турбує з сучасним доказовим фахівцем або знайти «свого» лікаря.
* Дія пропозиції не поширюється на консультацію лікаря-експерта або к.м.н. У цьому випадку передбачена доплата згідно з прайсом.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.  

Вам також буде цікаво:

26 Жовтня 2021
Пневмококовий менінгіт: що це таке і як йому запобігти

Найбільше випадків пневмококового менінгіту серед дітей припадає на вік від 5 до 9 років.

16 Жовтня 2021
Ганна Макаренко - дитячий психіатр KinderKlinik

Ми познайомимо вас з однією з провідних фахівчинь напрямку - Ганною Макаренко.

6 Жовтня 2021
Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

Як допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.