иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Геморагічна хвороба новонароджених: коментар фахівця KinderKlinik

17 Жовтня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Єлфімова Олена Арнольдівна

Після народження малюка батьки стикаються з безліччю обстежень і процедур. Обов’язкові скринінги, профілактика рахіту, патронажні візити — молодим батькам можна легко заплутатися в круговороті цих подій і забути про важливий захід — профілактику дефіциту вітаміну К з супутньою йому геморагічної хвороби. Про важливість цієї процедури розповість експерт KinderKlinik педіатриня Олена Єлфімова (приймає пацієнтів у відділеннях по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16).

Навіщо потрібен вітамін К

При нестачі вітаміну К можуть розвиватися спонтанні крововиливи в органи й тканини або ж кровотечі, які не зупиняються самостійно. У нормі вітамін К поступає в організм з їжею рослинного походження, а також синтезується кишковою мікрофлорою. Внаслідок того, що кишківник новонародженого практично не заселений мікрофлорою, а з харчування дитина отримує тільки грудне молоко — в перші дні життя важливо ззовні заповнити недолік вітаміну К для попередження розвитку геморагічної хвороби.

Що таке геморагічна хвороба новонароджених

Геморагічна хвороба новонароджених — спонтанні кровотечі, які розвиваються внаслідок дефіциту вітаміну К. Крововиливи можуть бути зовнішніми й внутрішніми. Найчастіше страждають органи — кишківник, нирки й мозок. Залежно від термінів виникнення розрізняють ранню, класичну і пізню геморагічну хворобу новонароджених.

Які діти знаходяться в групі ризику

Кожен новонароджений, незалежно від статі, віку або етнічної приналежності, має високий ризик розвитку геморагічної хвороби, починаючи з моменту народження до віку 6 місяців. У нормі всі діти народжуються з низьким рівнем вітаміну К. Запасів цього жиророзчинних вітамінів дуже мало, оскільки через плаценту він проникає в малих кількостях, мікробіота кишківнику поки самостійно не може синтезувати його в повному обсязі, а в грудному молоці вітаміну К занадто мало, щоб покрити потреби дитини. У віці 6 місяців, коли дитина отримуєте прикорм, бактерії кишківнику починають синтезувати вітамін К самостійно. Саме тому ризики геморагічної хвороби зберігають до 6 місячного віку.

Це важливо: діти, які не отримала вітамін К після народження, у 81 раз частіше можуть страждати від геморагічної хвороби. До групи високого ризику також входять діти:

• матері, яких під час вагітності використовуватися антиконвульсанти і антикоагулянти

• діти, яким не вводили вітамін К в пологовому будинку

• діти виключно на грудному вигодовуванні (додатковий прийом матір’ю вітаміну К не збільшує його рівень у дитини)

Як можна попередити розвиток геморагічної хвороби?

Здорові новонароджені діти повинні отримати вітамін К в пологовому будинку відразу після народження внутрішньом’язово: це безпечно для дитини, безкоштовно для батьків, а головне ефективно. У разі, якщо дитина не отримала ін’єкцію вітаміну К, профілактика проводиться перорально, за схемою, запропонованої лікарем. Проконсультуйтеся з педіатром KinderKlinik щодо схеми профілактики геморагічної хвороби у вашого малюка, записавшись на очний прийом в клініку або викликавши фахівця додому. Пам’ятайте, розвиток геморагічної хвороби можна легко попередити.

Нехай ваші малюки ростуть здоровими й щасливими Ваш педіатр, Олена Єлфімова

Потрібна консультація?

Запитати у лікаря
Можливості KinderKlinik

Задайте будь-які питання з приводу догляду і здоров’я малюка досвідченим педіатрам KinderKlinik. Наші фахівці завжди готові проконсультувати вас з будь-якого питання, як в клініці, так і вдома. Запишіться на очну консультацію або запросіть лікаря додому: залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зверніться за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Крім того, в KinderKlinik діють приємні пропозиції:

 • Пред’явіть на стійці рецепції або лікарю наш фірмовий флаєр, і отримайте консультацію лікаря і накожний білітест всього за 200 гривень! У разі втрати флаєра ви можете пред’явити копію виписки з пологового будинку із зазначеною датою. Термін дії пропозиції – 3 місяці, з моменту виписки з пологового будинку.
 • У відділеннях KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2, з 16.00 до 20.00 і вул. Деміївська 16 з 8.00 до 12.00, вартість первинного прийому педіатра складе всього 300 гривень!Не пропустіть можливість поговорити про проблеми, яка вас турбує з сучасним доказовим фахівцем або знайти «свого» лікаря.
* Дія пропозиції не поширюється на консультацію лікаря-експерта або к.м.н. У цьому випадку передбачена доплата згідно з прайсом.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.  

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook