fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Гіпсування стоп дітям при клишоногості: кому і навіщо це потрібно?

2 Січня 2020

Оновлено: 12 Лютого 2020

Клишоногість — це вроджена ригідна деформація стоп. При наявності такої патології необхідно починати лікування (гіпсування стоп) з першого тижня життя. Клишоногість займає друге місце серед всіх патологій розвитку опорно-рухової системи і зустрічається у 4-5 дітей на 1000 новонароджених. Найчастіше клишоногість буває двосторонньою, тобто на обох ніжках малюка.

Друзі, у нас гарна новина! KinderKlinik запускає нову послугу — гіпсування стоп за методикою I.Ponseti при вродженій клишоногості у новонароджених дітей.

 

Через що у дитини виникає клишоногість?

Досі невідома точна причина, яка викликає деформацію стоп у малюків. Більшість вчених вважає, що це відбувається в результаті пороку розвитку нервової системи. Через порушення сполучна тканина неправильно зростає, проведення нервових імпульсів і тонус м’язів порушується. Все це й викликає деформацію стопи.

 

Дитячий ортопед-травматолог KinderKlinik Вадим Дідичук зазначив:

«Вперше клишоногість у дитини можна запідозрити ще на 12-13-му тижні вагітності під час проведення УЗД, таким чином батьки дізнаються про проблему.

Показати дитину ортопеду необхідно відразу ж після народження малюка, щоб з’ясувати точно, чи дійсно у нього є діагноз «клишоногість».

 

Як лікувати?

Ще в середні віка люди розуміли, що при клишоногості потрібно вирівнювати стопи. Тоді застосовували кардинальний і дуже болючий метод: розбивали всі кістки стопи дерев’яним молотком, заново збирали нормальну стопу, кістки зросталися, після чого пацієнт міг нормально ходити.

Сьогодні для лікування клишоногості використовується методика I.Ponseti. Відповідно до даної методики, стопа дитини фіксується гіпсовою пов’язкою. Зміна пов’язок і етапна корекція всіх елементів деформації виконуються кожні 7-10 днів. Так поступово коригується положення кісток стопи. В середньому, необхідно 5-6 гіпсувань (малюнок 2). Зазвичай такої кількості гіпсувань досить, аби вивести кістки з патологічного стану в правильний.

Надалі для корекції згинання в гомілковостопному суглобі (еквінусної деформації) проводиться перетин (розріз) ахіллового сухожилля (ахіллотомія) і накладення «фінальної» гіпсової пов’язки в положенні корекції на 3 тижні.

 

А що потім?

Після зняття гіпсової пов’язки важливим елементом подальшого лікування є носіння брейсів — спеціального ортопедичного взуття для лікування клишоногості у дітей. Брейси являють собою фіксатор (пластикову або металеву планку для відведення стопи) і використовуються лише після того, як деформація повністю виправлена ​​за допомогою маніпуляцій і гіпсових пов’язок. Таке взуття необхідно носити до 4-річного віку. Спочатку 23 години на добу, після — 18, 16 годин і тільки на час сну. Фото пацієнта 2-х тижнів життя з вродженою клишоногістю — на малюнку 1.

Зовнішній вигляд гіпсових пов’язок після накладення в положенні Ponseti-1 (малюнок 2).

Фото пацієнта в брейсах після завершення лікування (малюнок 3).

Які можуть бути наслідки, якщо таке лікування не проводити?

Відсутність або пізній початок такого лікування веде до травматичних реконструктивних операцій в більш старшому віці, можливого порушення опорної функції (можуть виникнути труднощі при ходьбі) і зниження якості життя пацієнта.

 

Дитячий лікар-хірург, ортопед-травматолог KinderKlinik Олексій Голубенко підкреслив:

«Хочеться відзначити, що дуже важливо вчасно почати лікування — гіпсування стоп. А також в подальшому суворо дотримуватися рекомендацій по антирецидивній терапії — носити спеціальне взуття (брейси) до 4-річного віку. Пізній початок лікування і відмова від носіння брейсів ведуть до травматичних реконструктивних операцій на стопах. Хірургічне лікування завжди загрожує ризиком розвитку ускладнень і утворення післяопераційних рубців, які в майбутньому можуть негативно позначитися на ходьбі.

Крім того, методика I.Ponseti вже більше 20 років є «золотим стандартом» лікування вродженої клишоногості у дітей і входить в протоколи лікування в більшості розвинених країн світу».

 

Уточнити подробиці і записатися на прийом до лікаря можна за телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

22 Березня 2021
Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

Чому діти хворіють на вітрянку, як її лікувати і як можна попередити це захворювання? Чому потрібно вакцинуватися дітям та дорослим і в яких випадках це треба робити? Навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями і батькам важливо розуміти, як діяти, якщо дитина захворіла.

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.