иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Гіпсування стоп дітям при клишоногості: кому і навіщо це потрібно?

2 Січня 2020

Оновлено: 12 Лютого 2020

Клишоногість — це вроджена ригідна деформація стоп. При наявності такої патології необхідно починати лікування (гіпсування стоп) з першого тижня життя. Клишоногість займає друге місце серед всіх патологій розвитку опорно-рухової системи і зустрічається у 4-5 дітей на 1000 новонароджених. Найчастіше клишоногість буває двосторонньою, тобто на обох ніжках малюка.

Друзі, у нас гарна новина! KinderKlinik запускає нову послугу — гіпсування стоп за методикою I.Ponseti при вродженій клишоногості у новонароджених дітей.

 

Через що у дитини виникає клишоногість?

Досі невідома точна причина, яка викликає деформацію стоп у малюків. Більшість вчених вважає, що це відбувається в результаті пороку розвитку нервової системи. Через порушення сполучна тканина неправильно зростає, проведення нервових імпульсів і тонус м’язів порушується. Все це й викликає деформацію стопи.

 

Дитячий ортопед-травматолог KinderKlinik Вадим Дідичук зазначив:

«Вперше клишоногість у дитини можна запідозрити ще на 12-13-му тижні вагітності під час проведення УЗД, таким чином батьки дізнаються про проблему.

Показати дитину ортопеду необхідно відразу ж після народження малюка, щоб з’ясувати точно, чи дійсно у нього є діагноз «клишоногість».

 

Як лікувати?

Ще в середні віка люди розуміли, що при клишоногості потрібно вирівнювати стопи. Тоді застосовували кардинальний і дуже болючий метод: розбивали всі кістки стопи дерев’яним молотком, заново збирали нормальну стопу, кістки зросталися, після чого пацієнт міг нормально ходити.

Сьогодні для лікування клишоногості використовується методика I.Ponseti. Відповідно до даної методики, стопа дитини фіксується гіпсовою пов’язкою. Зміна пов’язок і етапна корекція всіх елементів деформації виконуються кожні 7-10 днів. Так поступово коригується положення кісток стопи. В середньому, необхідно 5-6 гіпсувань (малюнок 2). Зазвичай такої кількості гіпсувань досить, аби вивести кістки з патологічного стану в правильний.

Надалі для корекції згинання в гомілковостопному суглобі (еквінусної деформації) проводиться перетин (розріз) ахіллового сухожилля (ахіллотомія) і накладення «фінальної» гіпсової пов’язки в положенні корекції на 3 тижні.

 

А що потім?

Після зняття гіпсової пов’язки важливим елементом подальшого лікування є носіння брейсів — спеціального ортопедичного взуття для лікування клишоногості у дітей. Брейси являють собою фіксатор (пластикову або металеву планку для відведення стопи) і використовуються лише після того, як деформація повністю виправлена ​​за допомогою маніпуляцій і гіпсових пов’язок. Таке взуття необхідно носити до 4-річного віку. Спочатку 23 години на добу, після — 18, 16 годин і тільки на час сну. Фото пацієнта 2-х тижнів життя з вродженою клишоногістю — на малюнку 1.

Зовнішній вигляд гіпсових пов’язок після накладення в положенні Ponseti-1 (малюнок 2).

Фото пацієнта в брейсах після завершення лікування (малюнок 3).

Які можуть бути наслідки, якщо таке лікування не проводити?

Відсутність або пізній початок такого лікування веде до травматичних реконструктивних операцій в більш старшому віці, можливого порушення опорної функції (можуть виникнути труднощі при ходьбі) і зниження якості життя пацієнта.

 

Дитячий лікар-хірург, ортопед-травматолог KinderKlinik Олексій Голубенко підкреслив:

«Хочеться відзначити, що дуже важливо вчасно почати лікування — гіпсування стоп. А також в подальшому суворо дотримуватися рекомендацій по антирецидивній терапії — носити спеціальне взуття (брейси) до 4-річного віку. Пізній початок лікування і відмова від носіння брейсів ведуть до травматичних реконструктивних операцій на стопах. Хірургічне лікування завжди загрожує ризиком розвитку ускладнень і утворення післяопераційних рубців, які в майбутньому можуть негативно позначитися на ходьбі.

Крім того, методика I.Ponseti вже більше 20 років є «золотим стандартом» лікування вродженої клишоногості у дітей і входить в протоколи лікування в більшості розвинених країн світу».

 

Уточнити подробиці і записатися на прийом до лікаря можна за телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook