Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Головні болі: профілактика

2 Листопада 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Маленьких дітей і підлітків іноді турбують головні болі. Більшість головних болів у дітей не пов’язана з серйозною проблемою, але вони сильно затьмарюють дитині життя — заважають навчанню, спорту, та й взагалі радіти життю. Чи можна захистити дитину від головного болю?

Що викликає головні болі?

Найчастіше це сімейна проблема, і у дитини з головними болями, швидше за все, виявляться батьки або інші члени родини, які роками страждають від цієї проблеми.
Головні болі можуть бути викликані безліччю причин, в тому числі застудою, стресом, зневодненням, нестачею сну або втомою очей (наприклад, після тривалого читання). Іноді до головних болів призводять заняття спортом.
Часті причини головних болів — це вірусні інфекції, такі як застуда, синусит або отит (запалення вух). Досить рідко до головних болів можуть призводити серйозні порушення (пухлини головного мозку або внутрішньочерепна кровотеча).

Що робити?

Якщо у дитини розболілася голова, їй може допомогти просте «лікування»: дайте дитині що-небудь поїсти і випити, нехай дитина полежить, розслабиться і відпочине. Іноді добре допомагає холодний компрес — тканина, змочена в холодній воді, яку потрібно покласти дитині на лоб. Інший спосіб — легкий масаж м’язів шиї і голови.

Якщо крім головного болю дитину турбують і інші симптоми, такі як кашель, підвищена температура тощо, або біль різкий і сильний і обтяжений загальним поганим самопочуттям дитини — зверніться до свого педіатра.
У тому випадку, якщо дитину мучать сильні і часті головні болі, настільки сильні, що вона змушена пропускати школу або заняття частіше, ніж раз на місяць — обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Головні болі: профілактика

Щоб спробувати позбавити дитину від головних болів, переконайтеся, що вона достатньо спить і відпочиває, регулярно тренується і харчується збалансовано. Дитина повинна їсти багато овочів і фруктів, пісне м’ясо і молочні продукти, а також обмежити вживання перероблених продуктів з високим вмістом жирів і цукру.

Хороший спосіб спробувати визначити, які причини головних болів у дитини — це вести щоденник, в який потрібно записувати кожен випадок, коли у дитини болить голова. Туди потрібно записувати все, що дитина їла, чим займалася протягом дня до того, як головний біль виник.

Якщо Ви раптом виявите, що є причини, які, як Вам здається, викликають головний біль у дитини, Ви можете вжити заходів, щоб виключити ці подразники з життя дитини. Щоденник також буде корисний для педіатра — він допоможе йому відшукати оптимальне лікування головного болю у дитини.

І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

26 Жовтня 2024
Ультразвукова діагностика (УЗД, ЕКГ, ЕЕГ)

УЗД, тобто ультразвукова діагностика, використовується практично у всіх напрямах медицини – загальна терапія, неврологія, гастроентерологія, урологія, травматологія та ортопедія, ендокринологія, кардіологія тощо. У медичному центрі KinderKlinik у Києві УЗД проводиться на сучасному обладнанні з докладним описом та роздруком фото обстежуваного органу. Ми забезпечуємо якісне дослідження та підтримуємо для нього доступну вартість. Що таке ультразвукова діагностика? […]

26 Жовтня 2024
Ехокардіографія (ЕХОКГ)

Ехокардіографія ЕХОКГ відома також під назвами ехокардіоскопії (ЕХОКС) та УЗД серця. Вона є різновидом ультразвукового методу діагностики, заснованого на властивості ультразвукових хвиль при контакті з тканинами різної щільності відбиватися у відповідному діапазоні довжини хвилі. Після реєстрації та обробки на екрані дисплея приладу формується контрастне зображення. Сучасне інноваційне ультразвукове обладнання дозволяє отримувати кольорове зображення у 3D […]

26 Жовтня 2024
УЗД нирок та сечового міхура

Ультразвукове дослідження є безпечним, безболісним, ефективним та інформативним методом діагностики. Ґрунтується на різній акустичній щільності різних органів та їх окремих структур – м’яких тканин, паренхіми, кісток та рідин. Ультразвукове дослідження нирок та сечового міхура дозволяє виявити різні патологічні процеси та травми органів сечовивідної системи, а також проблеми з рухом сечі в сечоводах та спільно з […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook