иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Головні болі: профілактика

2 Листопада 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Маленьких дітей і підлітків іноді турбують головні болі. Більшість головних болів у дітей не пов’язана з серйозною проблемою, але вони сильно затьмарюють дитині життя — заважають навчанню, спорту, та й взагалі радіти життю. Чи можна захистити дитину від головного болю?

Що викликає головні болі?

Найчастіше це сімейна проблема, і у дитини з головними болями, швидше за все, виявляться батьки або інші члени родини, які роками страждають від цієї проблеми.
Головні болі можуть бути викликані безліччю причин, в тому числі застудою, стресом, зневодненням, нестачею сну або втомою очей (наприклад, після тривалого читання). Іноді до головних болів призводять заняття спортом.
Часті причини головних болів — це вірусні інфекції, такі як застуда, синусит або отит (запалення вух). Досить рідко до головних болів можуть призводити серйозні порушення (пухлини головного мозку або внутрішньочерепна кровотеча).

Що робити?

Якщо у дитини розболілася голова, їй може допомогти просте «лікування»: дайте дитині що-небудь поїсти і випити, нехай дитина полежить, розслабиться і відпочине. Іноді добре допомагає холодний компрес — тканина, змочена в холодній воді, яку потрібно покласти дитині на лоб. Інший спосіб — легкий масаж м’язів шиї і голови.

Якщо крім головного болю дитину турбують і інші симптоми, такі як кашель, підвищена температура тощо, або біль різкий і сильний і обтяжений загальним поганим самопочуттям дитини — зверніться до свого педіатра.
У тому випадку, якщо дитину мучать сильні і часті головні болі, настільки сильні, що вона змушена пропускати школу або заняття частіше, ніж раз на місяць — обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Головні болі: профілактика

Щоб спробувати позбавити дитину від головних болів, переконайтеся, що вона достатньо спить і відпочиває, регулярно тренується і харчується збалансовано. Дитина повинна їсти багато овочів і фруктів, пісне м’ясо і молочні продукти, а також обмежити вживання перероблених продуктів з високим вмістом жирів і цукру.

Хороший спосіб спробувати визначити, які причини головних болів у дитини — це вести щоденник, в який потрібно записувати кожен випадок, коли у дитини болить голова. Туди потрібно записувати все, що дитина їла, чим займалася протягом дня до того, як головний біль виник.

Якщо Ви раптом виявите, що є причини, які, як Вам здається, викликають головний біль у дитини, Ви можете вжити заходів, щоб виключити ці подразники з життя дитини. Щоденник також буде корисний для педіатра — він допоможе йому відшукати оптимальне лікування головного болю у дитини.

І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook