иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Гострий тонзиліт: як розпізнати й допомогти дитині

26 Вересня 2020

Оновлено: 9 Жовтня 2020

Автор:Сафтюк Світлана Миколаївна

Біль в горлі, утруднення ковтання, відмова від їжі й води, різке і стійке підвищення температури тіла — всі ці симптоми відносяться до гострого тонзиліту, або, як ми звикли називати його — ангіни. У стаціонарі KinderKlinik, наші фахівці достатньо часто стикаються з важким перебігом цього захворювання — знімають інтоксикацію, нормалізують рівень ацетону та температуру тіла, підбирають ефективне лікування. Про симптоми, причини виникнення патології, і станах, при яких необхідно негайно звернутися за допомогою до лікаря розповість педіатр KinderKlinik Світлана Сафтюк.

Коментар експерта

Розпізнати гострий тонзиліт досить просто:

  • Дитина скаржиться на біль в горлі й утруднення ковтання
    • Глоткові мигдалини збільшені, виступають за піднебінні дужки
    • На мигдалинах може бути наліт у вигляді білястих пластів або пробок
    • При обмацуванні збільшені групи лімфатичних вузлів

Залежно від етіології гострого тонзиліту (бактеріальної, вірусної або грибкової природи збудника) залежить своєчасне і цілеспрямоване лікування, профілактика можливих ускладнень.

Також існує ряд симптомів, при появі яких необхідно якомога швидше звернути на огляд до лікаря:

  • підвищення температури тіла у дитини більше 39.0 С, яка погано знижується після прийому жарознижувальних препаратів;
    • блювота, скарги на болі в животі;
    • загальна слабкість, сонливість дитини, відмова від їжі й пиття, особливо у дітей молодшого віку
    • відмова від грудей або пляшечки у новонароджених;

Якщо ви помітили у дитини хоча б один з перерахованих симптомів — негайно зверніться за консультацією до педіатра. У дітей, особливо грудних, на тлі інтоксикації й при відмові від пиття, дуже швидко наростає зневоднення. Вказати на втрату рідини в першу чергу може відсутність сечовипускання більш ніж за 3 години. Поєднання інтоксикації й зневоднення може спровокувати підвищення рівня ацетону крові, що своєю чергою призведе до необхідності госпіталізації.

Визначення тактики лікування

При огляді, часто неможливо достовірно визначити збудника тонзиліту. На щастя, в KinderKlinik створені всі умови для оперативної діагностики будь-яких форм запалення мигдалин. Після огляду лікар призначає лабораторні тести: важливо відзначити, що в відділенні KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 цілодобово працює власна лабораторія.

Для визначення тактики ведення пацієнта лікар виконує наступні обстеження:

  • Загальний аналіз крові — зрушення лейкоцитарної формули допоможе визначити бактеріальну або вірусну природу захворювання.
    • Експрес-тест на стрептокок групи A — цей мікроорганізм є найбільш поширеним збудником бактеріальних тонзилітів. Крім ураження мигдалин, стрептокок провокує аутоімунне ураження суглобів, серця і нирок. Тільки своєчасне виявлення правильно розпочата антибіотикотерапія можуть запобігти розвитку ускладнень.
    • Експрес-тести на виявлення аденовірусу та інших вірусних інфекцій — якщо після розшифровки аналізу крові виявлено запалення вірусної природи — рекомендовано виконати експрес-тести на виявлення збудників вірусних тонзилітів. У KinderKlinik доступні всі типи експрес-тестів для виявлення вірусних інфекцій.
    • Визначення ацетону сечі — на тлі інтоксикації й зневоднення у дитини може підвищуватися рівень ацетону — токсичного продукту обміну. Щоб попередити розвиток циклічної блювоти й вберегти дитину від втрати ще більшого об’єму рідини достатньо провести цей простий тест і при необхідності почати інфузійну терапію.
    За результатами зовнішнього огляду та вивчення результатів лабораторної діагностики, лікар приймає рішення про подальшу тактику ведення пацієнта. Залежно від тяжкості стану, це може бути як амбулаторне ведення, так і стаціонарна терапія (усунення зневоднення, введення антибіотиків і жарознижуючих препаратів).

Важливо відзначити, що ви можете звернутися за допомогою до дитячого стаціонару * KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16 в будь-який час. Черговий лікар проведе комплексний огляд, виконає необхідні дослідження і складе тактику ведення пацієнта.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Потрібна консультація?

Записатись

Як звернутися за допомогою

Запишіться на прийом до фахівця в будь-яке зручне відділення KinderKlinik, або зверніться за допомогою до чергового лікаря у дитячий стаціонар в будь-який час доби. Зв’яжіться з цілодобовим контакт-центром за вказаними телефонами:
0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook