fbpx
иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Грибковий отит влітку у дітей: причини і як його уникнути

8 Липня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Липовська Олена Генадіївна

Грибковий отит – часта проблема дітей в літній період. Про його причини, а також про те, як його уникнути розповіла лікарка-отоларингологиня KinderKlinik Олена Липовська.

Як правило, грибковий отит розвивається в двох випадках: у дітей, що займаються плаванням і при використанні крапель з антибіотиками.

Під час плавання в басейні або відкритій водоймі у вухо потрапляє вода. Щоб вона вилилася, часто застосовують ватяну паличку, чого робити не можна. Шкіра всередині вуха після води стає м’якою, і в такому стані її легко травмувати, що може спровокувати розвиток захворювання. Щоб цього не допустити потрібно просто промокнути зовнішню частину вуха рушником.

Ще однією причиною грибкового отиту можуть бути краплі з антибіотиками. При запаленні вуха батьки починають закапувати слуховий прохід краплями, що містять антибіотик без відповідної рекомендації отоларинголога. Якщо запалення насправді немає або воно не виражене, то антибіотик вб’є потрібну флору, на місці якої оселиться грибок.

При грибковому отиті запалюється вушна раковина, слуховий прохід і козелок. Процес супроводжується свербінням, болем, а іноді й виділеннями.

Отже, щоб уникнути грибкового отиту пам’ятайте про гігієну вух після купання і не займайтеся самолікуванням. При будь-якому дискомфорті у дитини, пов’язаним з вухами – звертайтеся до фахівця. Отоларингологи KinderKlinik допоможуть вашим малюкам зростати здоровими!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook