иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Холода: оптимальна температура для дитячого сну

22 Жовтня 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

В Україну прийшли холоди, а опалення в наших будинках ще немає … Вдень ми можемо грітися рухом і гарячими напоями, а що робити вночі, особливо дітям? Але чи так шкідлива прохолода? І яка температура оптимальна для дитячого сну? А якщо вдома дуже холодно, як створити для малюка комфортні умови? Давайте розбиратися разом.

Яка температура вважається оптимальною для дитячого сну?

Температура в спальні безпосередньо впливає на якість нашого сну. За даними Національного фонду сну, США (National Sleep Foundation), оптимальна температура для сну в кімнаті повинна складати 16-20 °С для дорослих і 18-21 °С – для немовлят і дітей молодшого віку.
Це найбільш безпечна і комфортна температура для здорового дитячого сну. Нижчі або занадто високі температури повітря в кімнаті можуть призвести до замерзання дитини або, навпаки, до її перегріву і підвищеного потовиділення, що може погіршити її сон.

Чим прогрівати дитячу кімнату?

не варто використовувати радіатор або обігрівач. Погано, якщо він буде працювати всю ніч, оскільки Ви не зможете контролювати температуру. Підвищена температура в кімнаті збільшує ризик перегріву для дитини і навіть СРДС — синдрому раптової дитячої смерті — для немовлят. Адже майже 90% випадків СРДС припадає на дітей у віці до шести місяців. З дорослішанням дитини ці ризики істотно знижуються.
Однак, якщо дуже холодно, можете включити радіатор на мінімальний рівень. При цьому потрібно стежити за тим, щоб дитяче ліжечко перебувало далеко від радіаторів і обігрівачів.

можна включити на обігрів кондиціонер, але варто переконатися, що потік повітря не дме на дитину. В іншому випадку дитина може застудитися.

використовуйте термостат — він зможе підтримувати в приміщенні постійну і безпечну температуру.

ніколи не кладіть пляшку з гарячою водою або електричну ковдру на дитяче ліжечко, яка б холодна погода не була — це небезпечно для дитини (є ризики отримання опіків і ураження електричним струмом).

викупайте дитину в теплій ванні перед сном. Це відмінний спосіб розігрітися. Крім того, тепла ванна сприяє спокійному нічному сну. Після купання дитину потрібно швидко промокнути рушником, а потім одягнути (або обернути в теплий рушник). Немовля бажано укласти спати не пізніше, ніж через півгодини після прийому ванни.

– не вкривайте ковдрою дитину у віці до 1 року — це також підвищує ризик СРДС. Можна використати дитячий спальний мішок без капюшона. Він повинен бути легким, підберіть його по сезону і за розміром малюка. За необхідності додайте або приберіть шар одягу з дитини.

щоб переконатися в тому, що малюк не перегрівся і не замерз, перевірте його живіт або потилицю — вони повинні бути теплими (не гарячими і не холодними!). Не хвилюйтеся, якщо руки й ноги Вашої дитини будуть прохолодними, оскільки це абсолютно нормально. При перегріві варто знизити температуру в приміщенні, а якщо малюк замерз — одягнути його та/або зробити повітря в приміщенні більш теплим.

Дбайте про свого малюка, і будьте здорові!

Читайте також: Гайморит у дітей: як уберегти дитину

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook