Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Холода: оптимальна температура для дитячого сну

22 Жовтня 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

В Україну прийшли холоди, а опалення в наших будинках ще немає … Вдень ми можемо грітися рухом і гарячими напоями, а що робити вночі, особливо дітям? Але чи так шкідлива прохолода? І яка температура оптимальна для дитячого сну? А якщо вдома дуже холодно, як створити для малюка комфортні умови? Давайте розбиратися разом.

Яка температура вважається оптимальною для дитячого сну?

Температура в спальні безпосередньо впливає на якість нашого сну. За даними Національного фонду сну, США (National Sleep Foundation), оптимальна температура для сну в кімнаті повинна складати 16-20 °С для дорослих і 18-21 °С – для немовлят і дітей молодшого віку.
Це найбільш безпечна і комфортна температура для здорового дитячого сну. Нижчі або занадто високі температури повітря в кімнаті можуть призвести до замерзання дитини або, навпаки, до її перегріву і підвищеного потовиділення, що може погіршити її сон.

Чим прогрівати дитячу кімнату?

не варто використовувати радіатор або обігрівач. Погано, якщо він буде працювати всю ніч, оскільки Ви не зможете контролювати температуру. Підвищена температура в кімнаті збільшує ризик перегріву для дитини і навіть СРДС — синдрому раптової дитячої смерті — для немовлят. Адже майже 90% випадків СРДС припадає на дітей у віці до шести місяців. З дорослішанням дитини ці ризики істотно знижуються.
Однак, якщо дуже холодно, можете включити радіатор на мінімальний рівень. При цьому потрібно стежити за тим, щоб дитяче ліжечко перебувало далеко від радіаторів і обігрівачів.

можна включити на обігрів кондиціонер, але варто переконатися, що потік повітря не дме на дитину. В іншому випадку дитина може застудитися.

використовуйте термостат — він зможе підтримувати в приміщенні постійну і безпечну температуру.

ніколи не кладіть пляшку з гарячою водою або електричну ковдру на дитяче ліжечко, яка б холодна погода не була — це небезпечно для дитини (є ризики отримання опіків і ураження електричним струмом).

викупайте дитину в теплій ванні перед сном. Це відмінний спосіб розігрітися. Крім того, тепла ванна сприяє спокійному нічному сну. Після купання дитину потрібно швидко промокнути рушником, а потім одягнути (або обернути в теплий рушник). Немовля бажано укласти спати не пізніше, ніж через півгодини після прийому ванни.

– не вкривайте ковдрою дитину у віці до 1 року — це також підвищує ризик СРДС. Можна використати дитячий спальний мішок без капюшона. Він повинен бути легким, підберіть його по сезону і за розміром малюка. За необхідності додайте або приберіть шар одягу з дитини.

щоб переконатися в тому, що малюк не перегрівся і не замерз, перевірте його живіт або потилицю — вони повинні бути теплими (не гарячими і не холодними!). Не хвилюйтеся, якщо руки й ноги Вашої дитини будуть прохолодними, оскільки це абсолютно нормально. При перегріві варто знизити температуру в приміщенні, а якщо малюк замерз — одягнути його та/або зробити повітря в приміщенні більш теплим.

Дбайте про свого малюка, і будьте здорові!

Читайте також: Гайморит у дітей: як уберегти дитину

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook