fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Холода: оптимальна температура для дитячого сну

22 Жовтня 2018

В Україну прийшли холоди, а опалення в наших будинках ще немає … Вдень ми можемо грітися рухом і гарячими напоями, а що робити вночі, особливо дітям? Але чи так шкідлива прохолода? І яка температура оптимальна для дитячого сну? А якщо вдома дуже холодно, як створити для малюка комфортні умови? Давайте розбиратися разом.

Яка температура вважається оптимальною для дитячого сну?

Температура в спальні безпосередньо впливає на якість нашого сну. За даними Національного фонду сну, США (National Sleep Foundation), оптимальна температура для сну в кімнаті повинна складати 16-20 °С для дорослих і 18-21 °С – для немовлят і дітей молодшого віку.
Це найбільш безпечна і комфортна температура для здорового дитячого сну. Нижчі або занадто високі температури повітря в кімнаті можуть призвести до замерзання дитини або, навпаки, до її перегріву і підвищеного потовиділення, що може погіршити її сон.

Чим прогрівати дитячу кімнату?

не варто використовувати радіатор або обігрівач. Погано, якщо він буде працювати всю ніч, оскільки Ви не зможете контролювати температуру. Підвищена температура в кімнаті збільшує ризик перегріву для дитини і навіть СРДС — синдрому раптової дитячої смерті — для немовлят. Адже майже 90% випадків СРДС припадає на дітей у віці до шести місяців. З дорослішанням дитини ці ризики істотно знижуються.
Однак, якщо дуже холодно, можете включити радіатор на мінімальний рівень. При цьому потрібно стежити за тим, щоб дитяче ліжечко перебувало далеко від радіаторів і обігрівачів.

можна включити на обігрів кондиціонер, але варто переконатися, що потік повітря не дме на дитину. В іншому випадку дитина може застудитися.

використовуйте термостат — він зможе підтримувати в приміщенні постійну і безпечну температуру.

ніколи не кладіть пляшку з гарячою водою або електричну ковдру на дитяче ліжечко, яка б холодна погода не була — це небезпечно для дитини (є ризики отримання опіків і ураження електричним струмом).

викупайте дитину в теплій ванні перед сном. Це відмінний спосіб розігрітися. Крім того, тепла ванна сприяє спокійному нічному сну. Після купання дитину потрібно швидко промокнути рушником, а потім одягнути (або обернути в теплий рушник). Немовля бажано укласти спати не пізніше, ніж через півгодини після прийому ванни.

– не вкривайте ковдрою дитину у віці до 1 року — це також підвищує ризик СРДС. Можна використати дитячий спальний мішок без капюшона. Він повинен бути легким, підберіть його по сезону і за розміром малюка. За необхідності додайте або приберіть шар одягу з дитини.

щоб переконатися в тому, що малюк не перегрівся і не замерз, перевірте його живіт або потилицю — вони повинні бути теплими (не гарячими і не холодними!). Не хвилюйтеся, якщо руки й ноги Вашої дитини будуть прохолодними, оскільки це абсолютно нормально. При перегріві варто знизити температуру в приміщенні, а якщо малюк замерз — одягнути його та/або зробити повітря в приміщенні більш теплим.

Дбайте про свого малюка, і будьте здорові!

Читайте також: Гайморит у дітей: як уберегти дитину

Вам також буде цікаво:

12 Січня 2021
Вакцинація дорослих в KinderKlinik

Чи знаєте ви, що щеплення потрібні не тільки малюкам, але і дорослим? Як же підготуватися до процедури? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik Олени Махоти!

11 Січня 2021
Лишай у дітей: як розпізнати та що робити?

Після контакту з бездомним тваринам у дитини з’явилися дивні сверблячі плями на шкірі? У малюка нерівномірно сходить загар, залишаючи невеликі бліді ділянки? Висип не зникає і поступово збільшується в розмірах? Об’єднати ці стани можна одним загальним діагнозом — лишай. У цього захворювання безліч видів і масок, що ускладнюють діагностику. Але для досвідчених дерматологів KinderKlinik немає […]

8 Грудня 2020
Як зберігати зціджене молоко?

Як правильно зберігати та використовувати зціджене молоко? Дізнайтеся зі статті експерта з грудного вигодовування KinderKlinik Олександри Кащенко!

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.