fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Кашель у дітей. Частина 1

20 Вересня 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Кашель — одна з найчастіших причин звернення до педіатра. Практично будь-яка вірусна інфекція супроводжується кашлем. Крім того, кашель буває алергічний, пов’язаний з глистами, проблемами з боку шлунково-кишкового тракту, ЛОР-органів і навіть нервової системи.

Існує безліч характеристик кашлю в залежності від його тривалості, часу появи, характеру, тембру, глибини … Навіть лікар-професіонал не завжди одразу визначить причину кашлю. На щастя, в більшості випадків кашель проходить самостійно протягом трьох тижнів (це і є «гострий кашель»), і завдання стурбованих батьків і педіатра найчастіше зводиться до того, щоб утриматися від призначення препаратів, а не виписати пару сиропів і антибіотик. Що, безсумнівно, набагато складніше. Тому що дуже складно не робити нічого, коли дитина хворіє.

Американські та британські вчені знайшли компроміс.

Національний інститут охорони здоров’я та медицини (NICE) і організація суспільної охорони здоров’я Великобританії (PHE) виявили, що ефективно зменшити симптоми гострого кашлю при інфекціях верхніх дихальних шляхів може мед.

NICE і PHE вивчили 3 рандомізованих дослідження, в яких проаналізували використання меду для лікування кашлю у дітей та молоді. У двох дослідженнях одна група учасників з кашлем приймала мед, друга — нічого. А в третьому дослідженні окрім меду учасникам було дозволено «симптоматичне лікування» (солона вода, краплі для носа, водяна пара і парацетамол).

В результаті виявилося: всі діти, яким давали мед, кашляли рідше і у них був менш виражений кашель в порівнянні з тими, хто не приймав ніякого лікування.

Увага! Ці рекомендації поширюються на дітей старше 5 років без алергії на мед! У віці до 1 року мед не рекомендований через ризик дитячого ботулізму.

Важливо розуміти, що мед не лікує кашель і є таким же симптоматичним засобом, як рясне пиття або солона вода для промивання носа. Мед полегшує симптоми кашлю, але не діє на причину його виникнення. Що не заважає йому бути ефективним.

В якому вигляді давати дитині мед при кашлі?

– вичавіть половинку лимона в склянку кип’яченої теплої води
– додайте сюди 1-2 чайні ложки меду
– давайте дитині напій теплим (не гарячим!).

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Якщо кашель супроводжується високою температурою тіла, яка погано збивається жарознижуючими, задишкою, свистячим диханням, болем в грудній клітці, викликаний алергічною реакцією, при кашлі відходить гнійна (зеленого кольору) мокрота, напад кашлю закінчується блювотою, симптоми не проходять більше трьох тижнів.

Як розрізнити кашель? Чому при гострому кашлі не дати сироп? Коли необхідний антибіотик? Чим ще допомогти дитині і полегшити життя батькам? Читайте в наших наступних статтях.

І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

25 Січня 2021
Рідкісний клінічний випадок в KinderKlinik: хвороба котячих подряпин

Наші лікарі досить часто стикаються з цікавими клінічними випадками. Один з них — рідкісна хвороба котячих подряпин, з якою зіткнувся доктор Сергій Григоренко.

22 Січня 2021
Чим небезпечний парагрип для дітей

Під маскою звичайної застуди може ховатися небезпечна для малюків інфекція - парагрип. У чому її небезпека і чому несвоєчасне звернення до педіатра може ускладнитися жизнеугрожающим станом розповідає педіатр KinderKlinik Діана Сажина.

20 Січня 2021
Алергія у дитини: експерти KinderKlinik підкажуть як боротися

Що робити,якщо у малюка алергія? Дізнайтеся зі статті!

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.