Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Кашель у дітей. Частина 1

20 Вересня 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Кашель — одна з найчастіших причин звернення до педіатра. Практично будь-яка вірусна інфекція супроводжується кашлем. Крім того, кашель буває алергічний, пов’язаний з глистами, проблемами з боку шлунково-кишкового тракту, ЛОР-органів і навіть нервової системи.

Існує безліч характеристик кашлю в залежності від його тривалості, часу появи, характеру, тембру, глибини … Навіть лікар-професіонал не завжди одразу визначить причину кашлю. На щастя, в більшості випадків кашель проходить самостійно протягом трьох тижнів (це і є «гострий кашель»), і завдання стурбованих батьків і педіатра найчастіше зводиться до того, щоб утриматися від призначення препаратів, а не виписати пару сиропів і антибіотик. Що, безсумнівно, набагато складніше. Тому що дуже складно не робити нічого, коли дитина хворіє.

Американські та британські вчені знайшли компроміс.

Національний інститут охорони здоров’я та медицини (NICE) і організація суспільної охорони здоров’я Великобританії (PHE) виявили, що ефективно зменшити симптоми гострого кашлю при інфекціях верхніх дихальних шляхів може мед.

NICE і PHE вивчили 3 рандомізованих дослідження, в яких проаналізували використання меду для лікування кашлю у дітей та молоді. У двох дослідженнях одна група учасників з кашлем приймала мед, друга — нічого. А в третьому дослідженні окрім меду учасникам було дозволено «симптоматичне лікування» (солона вода, краплі для носа, водяна пара і парацетамол).

В результаті виявилося: всі діти, яким давали мед, кашляли рідше і у них був менш виражений кашель в порівнянні з тими, хто не приймав ніякого лікування.

Увага! Ці рекомендації поширюються на дітей старше 5 років без алергії на мед! У віці до 1 року мед не рекомендований через ризик дитячого ботулізму.

Важливо розуміти, що мед не лікує кашель і є таким же симптоматичним засобом, як рясне пиття або солона вода для промивання носа. Мед полегшує симптоми кашлю, але не діє на причину його виникнення. Що не заважає йому бути ефективним.

В якому вигляді давати дитині мед при кашлі?

– вичавіть половинку лимона в склянку кип’яченої теплої води
– додайте сюди 1-2 чайні ложки меду
– давайте дитині напій теплим (не гарячим!).

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Якщо кашель супроводжується високою температурою тіла, яка погано збивається жарознижуючими, задишкою, свистячим диханням, болем в грудній клітці, викликаний алергічною реакцією, при кашлі відходить гнійна (зеленого кольору) мокрота, напад кашлю закінчується блювотою, симптоми не проходять більше трьох тижнів.

Як розрізнити кашель? Чому при гострому кашлі не дати сироп? Коли необхідний антибіотик? Чим ще допомогти дитині і полегшити життя батькам? Читайте в наших наступних статтях.

І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook