иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Кашель у дітей: як допомогти?

17 Травня 2021

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Панфілова Дарина Андріївна

У всьому світі 17 травня визнане днем ​​пульмонолога. Цей фахівець займається діагностикою та лікуванням захворювань, пов’язаних з легенями, дихальними шляхами і плеврою.

Одним з поширених симптомів захворювань легень є кашель. У дітей кашель буває різного виду і різної природи. І правильно розпізнати якого саме характеру кашель у дитини може тільки фахівець.

Сухий кашель у дитини і його причини

Сухий кашель утворюється в дихальних шляхах і характеризується відсутністю відходження мокроти. Такий вид кашлю найчастіше викликаний ГРВІ. Коли віруси потрапляють у верхні дихальні шляхи, вони здатні викликати запалення слизової оболонки горла і гортані.

Також сухий кашель викликають дитячі інфекційні захворювання, наприклад, коклюш, і алергічні реакції.

Сухий кашель істотно погіршує якість життя дитини.

Як послабити сухий кашель?

Перед тим, як почати лікування кашлю, необхідно визначити, чим він викликаний. Точну природу кашлю може визначити тільки лікар! Отже, призначати лікування повинен також фахівець.

Оскільки при сухому кашлі слизова роздратована, лікарі можуть рекомендувати поїти дитину теплим молоком з медом. Повністю від кашлю воно не позбавить, але може пом’якшити неприємні відчуття.

Можуть використовуватися пастилки для розсмоктування, якы дыють мысцево. Такі препарати призначають дітям після 4 років. 

Крім того, є протикашльові препарати, які впливають на кашльовий центр і, таким чином, пригнічують його.

Мокрий кашель і його причини

Вологий кашель у дітей часто є симптомом простудного захворювання. Його причиною стає підвищена кількість слизу в дихальних шляхах. 

Крім того, мокрий кашель може бути викликаний хронічними захворюваннями дихальних шляхів, алергенами та хронічними захворюваннями серцево-судинної системи. Також кашель може бути залишковим явищем перенесеного респіраторного захворювання.

Якщо вчасно не зайнятися лікуванням такого кашлю, то він може викликати ускладнення у вигляді бронхіту або пневмонії.

Як послабити мокрий кашель?

В деяких випадках для лікування такого кашлю достатньо пити багато теплої рідини, але іноді призначається медикаментозне лікування. 

Допомога дитині з мокрим кашлем може бути необхідна у разі, якщо спостерігається згущення мокроти. В цьому випадку рекомендують більше теплих напоїв, дихати прохолодним зволоженим повітрям, регулярно гуляти на свіжому повітрі та лазневі процедури.

У яких випадках необхідно терміново звернутися до лікаря:

  • кашель, що триває більше трьох тижнів;
  • прожилки крові у мокротинні;
  • біль в грудній клітці;
  • підвищення температури;
  • задишка при фізичному навантаженні або в стані спокою.

Важливо також розуміти, що тривалий кашель може бути симптомом туберкульозу і підтвердити або спростувати цей діагноз зможе тільки лікар.

Отже, перед тим, як починати лікувати кашель у дитини, необхідно, щоб лікар визначив природу кашлю і оцінив доцільність його лікування. Самолікування є небезпечним для дитини, так як може не тільки виявитися неефективним, а й викликати небажані наслідки. Довірте лікування своєї дитини фахівцям. Досвідчені лікарі KinderKlinik допоможуть вам простежити за динамікою захворювання та, за необхідності, призначити ефективне лікування.

Бережіть своїх малюків, здоров’я починається з дитинства!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook