fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Кір набагато небезпечніший, ніж було відомо – вчені

4 Грудня 2019

Оновлено: 6 Грудня 2021

Автор:Костюк Олена Олександрівна

У минулому році Україною прокотилася епідемія кору. Було дуже багато хворих, і навіть загиблі – 16 осіб, з них 12 дітей та 4 дорослих. А все чому? Тому що в країні низьке охоплення вакцинацією. Деякі бояться можливих побічних ефектів і ускладнень, інші – закоренілі антивакцінатори, які не прищеплюють ані себе, ані своїх дітей. Але побічні ефекти від вакцинації спостерігаються дуже рідко, а ось вкрай небезпечні ускладнення кору у тих, хто захворів ним, розвиваються майже в 100% випадків! До таких ускладнень відносяться проблеми в роботі нервової, дихальної систем і шлунково-кишкового тракту, в результаті може розвинутися ларингіт, круп (стеноз гортані), трахеобронхіт, отит, пневмонія (як первинна корова – вірусна, так і вторинна – бактеріальна), коровий енцефаліт, гепатит, лімфаденіт й ін. І на жаль, летальний результат при кору – теж цілком реальна загроза. Але це ще не все.

Сьогодні розповімо вам про революційне відкриття вчених – про довгострокові негативні наслідки кору для організму, про які раніше ніхто не здогадувався, і, можливо, антивакцінатори після прочитання задумаються і переглянуть свої погляди на цю тему.

У чому полягає відкриття вчених?

Люди, які захворіли на кір, стають більш уразливими для інших бактеріальних і вірусних інфекцій – навіть тих, проти яких вони вже були вакциновані або якими раніше перехворіли. Це пов’язано з тим, що вірус кору вражає клітини, які служать пам’яттю імунної системи, знищуючи стійкість до хвороб – виявили два нових дослідження американських вчених.

«Амнезія», викликана вірусом кору, може знищити до 3/4 імунної пам’яті людини, повідомляє одна група дослідників в листопадовому випуску журналу «Science».

«Вірус кору «обнуляє» ваш імунний годинник, і весь захист, який ви отримуєте, коли перехворієте іншими вірусними і бактеріальними інфекціями, знижується після того, як ви перенесете кір», – зазначив Стівен Елледж, старший дослідник в Медичному інституті Говарда Хьюза в Чеві-Чейз, штат Меріленд, і професор генетики в Гарвардській медичній школі в Бостоні. – «Ви можете повторно захворіти тими ж вірусами, до яких до захворювання на кір були несприйнятливі». Це «перезавантаження» імунної системи також перешкоджає здатності організму виробляти антитіла проти хвороб, а це означає, що нові інфекції можуть вражати сильніше, ніж до захворювання на кір – повідомила друга група дослідників, результати опубліковані в листопадовому випуску Science Immunology.

Обидва дослідження засновані на даних про спалах кору в 2013 році в Нідерландах. Сім’ї з низьким рівнем вакцинації погодилися надати свої зразки крові, що дозволило дослідникам спостерігати вплив інфекції кору на невакцинованих людей. Аналіз крові 77 невакцинованих дітей показав, що вірус знищив від 11 до 73% їх антитіл, з’ясували вчені.

Захистити дитину від кору?

Записатись на вакцінацію

Довідка

Антитіла – це білки, що виробляються особливими клітинами, які «пам’ятають» минулі зустрічі з патогенами і допомагають організму уникнути повторних інфекцій. Дослідники виявили, що чим важче захворювання на кір у дитини, тим сильніше воно пошкоджує його імунну систему.

«Рівень антитіл різко впав», – зазначив Елледж. – «Ніхто не очікував, що це станеться так швидко, оскільки ці діти заразилися на кір лише сім тижнів тому». Друга група дослідників провела генетичне секвенування генів антитіл у 26 голландських дітей до, а потім через 40-50 днів після зараження кором. Дослідники підтвердили втрату специфічних клітин імунної пам’яті, які накопичувалися проти інших захворювань і були присутні в крові дітей до кору. Аналіз також показав, що імунна система таких дітей нібито «обнулилася» і почала виробляти лише обмежений набір антитіл, перешкоджаючи здатності організму захищатися від нових інфекцій.

Доктор Амеша Адалят, старший науковий співробітник в Центрі безпеки охорони здоров’я імені Джона Хопкінса в Балтіморі зазначив: «Одна з помилок щодо кору, яка часто викликає коливання «вакцинуватися чи ні?», полягає в тому, що багато людей вважає його лише дитячою хворобою. Однак це не так. Кір не тільки часто призводить до госпіталізації, пневмонії, інфекції головного мозку і смерті, також має дуже важливі вторинні наслідки». Ці нові дослідження «підкреслюють серйозну небезпеку, яку представляє повторна поява кору в усьому світі, і незліченну цінність вакцини проти кору», – додав Адалят. За словами Елледжа, після зараження кором імунній системі потрібно заново вчитися захищати організм. Дослідники порекомендували людям, вакцинованим проти інших хвороб, після захворювання на кір подумати над можливістю повторного проходження щеплень. Результати дослідження підтверджують важливість вакцинації проти кору. Елледж додав: «Ми також проаналізували стан дітей, які були вакциновані вакциною КПК (проти кору, епідемічного паротиту, краснухи), і ми не побачили у них подібних проблем. Вірус кору набагато небезпечніший, ніж ми думали, і це робить вакцину проти кору набагато ціннішою».

Педіатр KinderKlinik Олена Костюк додала: «Хочу нагадати, що медпрепаратів для лікування кору поки не винайшли, а захиститися від неї можна, тільки пройшовши вакцинацію комплексною вакциною проти кору, краснухи та епідемічного паротиту».

І будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут. Читайте також: Кір: все про захворювання та як уберегтися

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

28 Грудня 2021
Коліки у малюка: чому виникають і як полегшити стан

Головна складність у тому, що досі невідомі точні причини виникнення колік.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.