иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Кліщі: як убезпечити себе на природі і що робити, якщо кліщ вкусив

5 Травня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Панфілова Дарина Андріївна

Вже настала пора прогулянок у парку та лісі. і задача батьків зробити їх максимально безпечними для дитини. Весна – це час, коли активізуються кліщі, а, як відомо, вони переносять небезпечні інфекційні захворювання, в тому числі хворобу Лайма та енцефаліт. Лікарка-педіатриня Дарина Панфілова розповіла, як убезпечити себе від цих наслідків.

Якщо не вживати ніяких заходів ви ризикуєте тим, що ви або ваша дитина зіткнетеся з одним з цих захворювань.

Хвороба Лайма призводить до ураження шкіри, суглобів, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця, викликаючи низку захворювань. Енцефаліт, в свою чергу, вражає ЦНС і може призводити до паралічу і, навіть, смерті. 

Важливо! Якщо від хвороби Лайма немає профілактики, то від енцефаліту вас і вашого малюка може захистити вакцинування. Дві дози щеплення вже забезпечать імунітетом на один сезон, а третя – захистить від цього захворювання як мінімум на три роки. Вакцина від енцефаліту є в наявності у KinderKlinik. 

Як зробити прогулянки у парку безпечними?

 • правильно одягатись – заправляти штани в шкарпетки, надягати кофту з довгим рукавом і тугим манжетом, одяг має бути однокольоровим, щоб легше помітити кліща;
 • застосовувати репеленти (з урахуванням віку дитини);
 • оглянути і струсити одяг, пiсля чого оглянути шкіру (особливо складки за вухами, підколінні згини, шкіру живота, волосисту частину голови)
 • прийняти душ.

Що робити, якщо не вдалося уникнути контакту з кліщем?

 •  видалити кліща. Ні в якому разі не смикати і не чавити комаху! Краще зверніться за медичною допомогою – лікар-хірург професійно видалить кліща і надасть рекомендації. Але якщо найближчим часом звернутися до лікаря можливості немає, треба видалити кліща самостійно за допомогою пінцету або нитки. Чим довше кліщ знаходиться на тілі людини, тим вище вірогідність  інфікування;
 •  обробити ділянку шкіри, де був кліщ, спиртовмісними або йодовмісними речовинами.

Якщо вас або дитину вкусив кліщ – необхідно звернутися до лікаря, який за необхідності призначить специфічну терапію, яка допоможе уникнути ускладнень, що викликає хвороба Лайма.

Не варто здавати кліща на аналіз, оскільки навіть якщо він виявиться інфікованим, це не буде означати, що людина також інфікувалася і навпаки.

Зробіть ваші прогулянки безпечними – вакцинуйтеся від кліщового енцефаліту!

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook