Попереду травневі свята — це значить, що скоро всі ми масово вирушимо на природу: на дачу, в ліс, до водойм, парків тощо. Хоча не варто забувати, що зараз стартує не лише сезон пікніків на природі, а й починається атака кліщів. Як захистити дитину від укусу кліща і що робити, якщо цього уникнути не вдалося? Остерігайтеся кліщів! Ці маленькі, на вигляд нешкідливі, комахи дуже небезпечні. Адже вони можуть переносити такі захворювання, як кліщовий енцефаліт і бореліоз Лайма. І хоча в наших широтах кліщовий енцефаліт не поширений, нехтувати можливими ризиками все ж не варто. Про це треба як мінімум знати. І кліщовий енцефаліт і бореліоз Лайма — дуже небезпечні важковиліковні захворювання, які можуть закінчитися інвалідністю або навіть смертю. Тому хворобу набагато краще попередити, ніж потім її довго, дорого і, можливо, безуспішно лікувати. Чи можна захистити дитину від укусу кліща? Кліщі можуть чіплятися за одяг з дерев, чагарників, трав, які оточують дітей на природі. Вчепившись за штанину, кліщ повзе вгору в пошуках місця, зручного для укусу. Улюблені місця для укусів — на рівні поясу, під гумкою від штанів, під колінами, на шиї. Щоб знайти ласий шматочок шкіри, кліщу знадобиться якийсь час. Це ваш шанс. Якщо оглядати дитину кожну годину (принаймні ноги), жоден кліщ їй не страшний. Так що сміливо робіть вилазки на природу разом з дітьми. Єдине, дотримуйтесь при цьому простих заходів безпеки.
Дарина Панфілова, педіатр KinderKlinik додала: «Для профілактики укусів кліщів одяг дитини повинен бути світлим і однотонним. Рекомендується штанини заправляти в шкарпетки, до поясу — кілька шарів одягу. Взуття закрите. Обов’язково кофта або куртка з капюшоном, і стежте за тим, щоб дитина його не знімала». Що ж робити, якщо кліщ все-таки вкусив дитину? Дарина Панфілова зазначила: «В Інтернеті є багато способів видалення кліщів в домашніх умовах, але навіть якщо у вас вийшло самостійно видалити кліща, необхідно зберегти його, помістивши на вологу марлю і поклавши в скляну посудину, яку потрібно щільно закрити кришкою. Ваш доктор порекомендує лабораторію, де можна буде кліща дослідити. Але в будь-якому випадку краще звернутися за консультацією до педіатра — доктор підкаже, коли і які дослідження проводити і що можна зробити для профілактики». Якщо вашу дитину вкусив кліщ — звертайтеся в KinderKlinik! Наші лікарі знають, як діяти в таких випадках. До того ж на Великдень і травневі свята ми працюємо без вихідних! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0 800 30 75 75 044 390 75 75 096 390 75 75 Читайте також: У дитини кашель? Приходьте на спірографію в KinderKlinik
Як проводиться хірургічне видалення кліща?
Коли проводиться видалення кліща в клініці, ризики ускладнень зведені до мінімуму. Це зумовлено тим, що лікар чітко дотримується методики, а також може відразу оцінити стан пацієнта.
Хірургічне видалення кліща виконується так:
- Лікар оглядає місце укусу. Залежно від того, інфікована комаха чи ні, а також від тривалості її перебування на шкірі картина буде різною. Це має значення для діагностики. У разі потреби лікар ухвалить рішення про превентивне введення імуноглобулінів, антигістамінів тощо.
- Спочатку місце обробляється антисептиком, щоб у рану після вилучення кліща не потрапила інфекція.
- Спеціальними щипцями лікар проводить видалення кліща, дотримуючись певного алгоритму. Правильність виконання маніпуляції важлива, щоб запобігти помилкам та ускладненням.
- Ранка обробляється антисептиком. За потребою пацієнт отримує додаткову медикаментозну терапію.
- Лікар консультує, як далі обробляти місце укусу вдома та на які симптоми звернути увагу, щоб своєчасно звернутися за медичною допомогою за потреби.
Чому краще проводити видалення кліщів у клініці, а не вдома?
Для вашого здоров’я важливо забезпечити правильне видалення кліща, щоб глибоко в шкірі не залишилися його голова або ротовий апарат:
- У слині комах міститься найбільше вірусу, якщо вона заражена, тому інфекція продовжить надходити в організм.
- Стороннє тіло викликатиме запалення та нагноєння.
Коли проводиться видалення кліща у лікарні, такі наслідки виключені. Хірург використовує спеціальні інструменти для вилучення комахи, проводить ревізію рани, щоб у ній нічого не залишилося, та обробляє місце антисептиком.
У домашніх умовах ефективне видалення кліща зі шкіри стоїть під питанням:
- Немає відповідного інструменту.
- Висока ймовірність неправильного поводження з комахою, через що часто відриваються його частини тіла та залишаються у шкірі.
- Немає можливості оцінити стан коректно та визначити, чи є ймовірність інфікування та чи потрібна додаткова терапія.
Щоб не ставити здоров’я під загрозу, краще відкласти всі справи та звернутись до клініки KinderKlinik, де вам проведуть правильне видалення кліща з консультацією.
Яка ціна видалення кліща?
Коли вкусив кліщ, видалити в людини його можна за кілька хвилин. Однак коректність цієї маніпуляції та необхідність огляду лікаря відповідно впливають на ціну послуги. При цьому цінність та важливість процедури набагато вища.
На ціну видалення кліща впливають такі фактори:
- Скільки комах потрібно видалити.
- Важкодоступність місця.
- Необхідність додаткової медичної допомоги.
Зателефонувавши до нашого центру, ви можете уточнити орієнтовну вартість послуги.
Правильне видалення кліща у Києві в KinderKlinik
Коли потрібно видалення кліща за доступною ціною, звертайтеся в медичний центр KinderKlinik. Ми маємо все необхідне для правильного виконання маніпуляції, а консультацію проводять кваліфіковані лікарі. Записатися на прийом можна до будь-якого з наших відділень у Голосіївському районі, Виноградарі, Печерському районі, на Подолі та Позняках. Не витрачайте час у пошуках, де у Києві видалити кліща — ми приймемо вас одразу та оперативно надамо допомогу.
Поширені запитання
Чи боляче кусається кліщ?
Сам укус не відчувається, тому кліщ, що присмоктався, довго залишається непоміченим. Вже можуть виникнути неприємні відчуття — біль, свербіж, печіння.
Які симптоми укусу кліща?
В Україні 2024 року реєструється велика кількість випадків виявлення хвороби Лайма, особливо після укусів кліщів. Особливу увагу слід приділити при високій температурі, слабкості, висипаннях, збільшенні лімфовузлів, ломоті в суглобах, набряках. Про алергію на комаху скаже головний біль, нудота, проблеми у диханні, свербіж, галюцинації.
Як видалити кліща вдома?
Видалення кліща у людини краще проводити в клініці: тільки лікар може абсолютно правильно і без ризиків для вас прибрати комаху. Видалити кліща самостійно можна за допомогою нитки, обв’язавши вузол навколо комахи, або пінцетом, акуратно викручуючи його. Важливо робити це повільно, щоб не відірвалася голова кліща, яка може залишитися в тілі та викликати запалення.
Що не можна робити, коли вкусив кліщ?
Видалення кліща виконується лише спеціальними щипцями у лікарні. Не можна для цього самим використовувати олію, шприц, манікюрні щипці та ін. Також не можна намагатися видавити кліща — цим ви тільки посилите ситуацію, а якщо комаха заражена, то отримаєте ще більшу дозу вірусу.
Ваш відгук