иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Кліщів боятися — в ліс не ходити?

2 Травня 2019

Оновлено: 9 Лютого 2022

Автор:Панфілова Дарина Андріївна

Попереду травневі свята — це значить, що скоро всі ми масово вирушимо на природу: на дачу, в ліс, до водойм, парків тощо. Хоча не варто забувати, що зараз стартує не лише сезон пікніків на природі, а й починається атака кліщів. Як захистити дитину від укусу кліща і що робити, якщо цього уникнути не вдалося? Остерігайтеся кліщів! Ці маленькі, на вигляд нешкідливі, комахи дуже небезпечні. Адже вони можуть переносити такі захворювання, як кліщовий енцефаліт і бореліоз Лайма. І хоча в наших широтах кліщовий енцефаліт не поширений, нехтувати можливими ризиками все ж не варто. Про це треба як мінімум знати. І кліщовий енцефаліт і бореліоз Лайма — дуже небезпечні важковиліковні захворювання, які можуть закінчитися інвалідністю або навіть смертю. Тому хворобу набагато краще попередити, ніж потім її довго, дорого і, можливо, безуспішно лікувати. Чи можна захистити дитину від укусу кліща? Кліщі можуть чіплятися за одяг з дерев, чагарників, трав, які оточують дітей на природі. Вчепившись за штанину, кліщ повзе вгору в пошуках місця, зручного для укусу. Улюблені місця для укусів — на рівні поясу, під гумкою від штанів, під колінами, на шиї. Щоб знайти ласий шматочок шкіри, кліщу знадобиться якийсь час. Це ваш шанс. Якщо оглядати дитину кожну годину (принаймні ноги), жоден кліщ їй не страшний. Так що сміливо робіть вилазки на природу разом з дітьми. Єдине, дотримуйтесь при цьому простих заходів безпеки.

Дарина Панфілова, педіатр KinderKlinik додала: «Для профілактики укусів кліщів одяг дитини повинен бути світлим і однотонним. Рекомендується штанини заправляти в шкарпетки, до поясу — кілька шарів одягу. Взуття закрите. Обов’язково кофта або куртка з капюшоном, і стежте за тим, щоб дитина його не знімала». Що ж робити, якщо кліщ все-таки вкусив дитину? Дарина Панфілова зазначила: «В Інтернеті є багато способів видалення кліщів в домашніх умовах, але навіть якщо у вас вийшло самостійно видалити кліща, необхідно зберегти його, помістивши на вологу марлю і поклавши в скляну посудину, яку потрібно щільно закрити кришкою. Ваш доктор порекомендує лабораторію, де можна буде кліща дослідити. Але в будь-якому випадку краще звернутися за консультацією до педіатра — доктор підкаже, коли і які дослідження проводити і що можна зробити для профілактики». Якщо вашу дитину вкусив кліщ — звертайтеся в KinderKlinik! Наші лікарі знають, як діяти в таких випадках. До того ж на Великдень і травневі свята ми працюємо без вихідних! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0 800 30 75 75 044 390 75 75 096 390 75 75 Читайте також: У дитини кашель? Приходьте на спірографію в KinderKlinik

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook