иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Клишоногість: симптоми та лікування

19 Листопада 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Проноза Антон Васильович

Клишоногість – це деформація стопи та частково гомілковостопного суглоба. Клишоногість буває вродженою або виникати в результаті серйозних захворювань.

Вроджена клишоногість є найчастішою вродженою вадою у дітей. Патологію видно одразу після народження. Хлопчики хворіють на неї частіше ніж дівчата. 

Ваду може побачити також лікар під час УЗД-дослідження вагітної мами. У такому разі батьки можуть одразу запланувати лікування малюка.

Лікування складається з консервативних заходів та хірургічних операцій. До консервативних заходів належать накладання етапних корегуючих пов’язок на першому місяці життя, перебування дитини у спеціальному взутті (брейсах), воно розводить стопи і попереджає рецидив. Також за необхідності призначають ортопедичне взуття. Під час консервативного лікування часто робиться пересікання ахілового сухожилку для того, щоб зменшити натягування сухожилку і ризик можливого повернення цієї деформації. Процедура проводиться під місцевим знеболенням.

Вроджена клишоногість дуже добре піддається консервативному лікуванню. І чим раніше його почати, тим кращим буде результат. Тому не завжди потрібно одразу обирати операцію. Лікування можна розпочинати з перших днів життя дитини.

На жаль, іноді трапляються рецидиви, тому дитина постійно повинна перебувати під наглядом дитячого ортопеда.

Діти, які починають ходити, можуть завертати стопи всередину, але це не є ознакою клишоногості. Таким чином дитина намагається тримати баланс.

Якщо ви маєте якісь запитання, ви завжди можете звернутися до дитячих ортопедів у KinderKlinik. Наші спеціалісти проведуть діагностику і призначать найбільш ефективне для малюка лікування.

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook