Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Коагулограма

16 Березня 2024

Організм здорової людини пристосований самостійно справлятися з невеликими травмами, що супроводжуються виділенням крові. За це відповідає гемостаз – процес, який зупиняє кровотечу із судини. Спочатку тромбоцити утворюють тимчасовий тромб, який зупиняє кровотечу, а потім запускається коагуляційний каскад реакцій, що зміцнюють тромбоцитарний тромб. Останній етап – вироблення фібрину, який стабілізує згусток, що утворився, для подальшого загоєння. Щоб цей механізм працював коректно, всі фактори згортання мають бути в нормі. Перевірити їх допомагає аналіз крові на коагулограму. Це дослідження, яке через різні показники показує здатність крові до згортання та швидкість утворення тромбу у конкретного пацієнта.

Коагулограма є скринінговим дослідженням, за допомогою якого лікар оцінює ризики кровотечі та тромбозу. Особливо дослідження важливе для вагітних та людей, яким належить операція.

Що показує коагулограма та як її інтерпретувати?

Коли лікар підозрює, що у пацієнта може бути порушена згортання, йому важливо знати, що показує коагулограма. Аналіз відображає всі основні характеристики крові для первинного та вторинного гемостазу:

  • Протромбіновий час. Вказує на період, протягом якого утворюється тромб.
  • Протромбіновий індекс. Відображає, наскільки час утворення тромбу у пацієнта відрізняється від еталонного.
  • INR. Розрахунок часу згортання, у якому враховується чутливість реагенту.
  • АРТ. Визначає час, протягом якого формуються фібринові волокна.
  • Тромбіновий час. Відображає специфіку останнього етапу згортання – перехід фібриногену до фібрину під впливом тромбіну.
  • Фібриноген за Клаусом. Вказує на в’язкість крові, задіяний у її згортанні та агрегації тромбоцитів. Допомагає оцінити здатність кровоносної системи до тромбоутворення.

Правильна підготовка до коагулограми

Підготовка до коагулограмі вимагає серйозних дій, але обов’язкової, т.к. впливає на точність результатів:

  • За 6-12 годин до забору крові слід уникати куріння, вживання алкоголю та підвищеного фізичного навантаження.
  • У день здавання аналізу бажано виключити стресові ситуації.
  • За 12-24 години потрібно відмовитися від прийому будь-яких препаратів. Якщо ви приймаєте ліки, від яких не можна відмовитись, обов’язково скажіть про це реєстратору в лабораторії перед здаванням крові.
  • Коагулограма новонароджених вимагає максимальної паузи між годуванням та здаванням аналізу.
  • Коагулограма у дітей віком до 5 років проводиться аналогічно, як і у дорослих, але при цьому дитину потрібно напувати кип’яченою водою протягом півгодини перед забором крові. В ідеалі дати хоч би 150-200 мл води.
  • Якщо ви приймаєте антикоагулянти, обов’язково повідомте про це реєстратору в лабораторії, вказавши дозування та час прийому препарату.

Де та як здавати коагулограму?

Забір крові на коагулограму проводиться у кожному відділенні медичного центру KinderKlinik — у Голосіївському районі, Печерському районі, на Подолі, Позняках та у Виноградарі. Ми приймаємо пацієнтів з усіх частин міста та інших регіонів України. Коагулограма у Києві за ціною однакова для всіх пацієнтів.

Щоб здати аналіз гемостазіограми, не потрібний попередній запис. Просто приходьте в нашу клініку та замовляйте аналіз на стійці реєстрації. Вас запросять на взяття крові, а також розкажуть, як отримати результати.

Орієнтуйтесь на два правила, як здавати коагулограму:

  • У день взяття крові можна випити лише трохи води.
  • Здавати потрібно в ранковий час натще або через 8-12 годин після їди.

Яка вартість аналізу на коагулограму?

Кожного пацієнта цікавить вартість коагулограми. Це дослідження має середню вартість, порівняно з іншими видами лабораторної діагностики. Вартість аналізу коагулограма є прийнятною для кожного пацієнта нашої клініки, оскільки ми розуміємо важливість точної діагностики патологій кровоносної системи та потребу в тому, щоб вона була доступною. У ціну аналізу на коагулограму входить забір крові, її підготовка та безпосередньо дослідження.

 

Зверніть увагу! У ціну коагулограми у Києві в нашій клініці не включена інтерпретація. Її можна отримати безпосередньо на консультації у лікаря.

Недорога та точна коагулограма у Києві в KinderKlinik

Наш медичний центр пропонує коагулограму в Києві з максимальною точністю результатів та розгорнутим аналізом усієї ключової показники крові на згортання. Тут ви отримуєте діагностику високої якості, що забезпечується за рахунок передового лабораторного обладнання та штату найкращих у Києві лікарів-лаборантів. При цьому ми працюємо швидко та професійно, а також гарантуємо вам приємну обстановку та бездоганний сервіс.

 

FAQ

Кому призначається аналіз коагулограми?

Аналіз на згортання призначається пацієнтам, у яких є такі показання:

  • Симптоми, що вказують на збої в гемостазі – рясні менструації, часті кровотечі з носа, збільшення числа синців, поява домішок у крові в сечі та калі.
  • Підвищена тромбоутворення.
  • Оцінка згортання крові перед операцією або початок антикоагулянтної терапії.
  • Підозра на ДВС-синдром.
  • Підвищений ризик серцево-судинних захворювань, особливо при обтяженому анамнезі.

Також коагулограма є актуальною для з’ясування причин частих кровотеч.

Що робити, якщо не можу здати аналіз на коагулограму вранці?

Ви можете відвідати лабораторію KinderKlinik у будь-який момент робочого дня. Головна умова – інтервал між останнім прийомом їжі та забором крові має бути не менше 8 годин.

Коли буде готова коагулограма?

Виконання аналізу займає близько 1-2 днів, залежно від форми коагулограми.

Як отримати результати?

Забрати результати на нашому бланку ви можете на стійці реєстрації при лабораторії у відділенні, де ви здавали кров. Також ви можете у день здачі аналізу попросити реєстратора за готовністю результатів надіслати вам скан-копію на електронну пошту. Також ви можете зробити це самостійно вдома, надіславши нам електронного листа з номером вашого замовлення та запитом на скан-копію.



Вам також буде цікаво:

12 Лютого 2025
Метапневмовірус людини та інші ГРВІ у дітей: симптоми, профілактика та лікування

Підвищена увага до коронавірусу призвела до того, що люди стали помічати й інші схожі захворювання, особливо сезонні та швидко розповсюджувані. У 2025 році до фокусу потрапив і метапневмовірус, вірніше, його новий штам. Сам Human Metapneumovirus з сімейства Paramyxoviridae був виявлений і досліджений в 2001 році в Нідерландах. Наразі він присутній на всіх континентах, у т.ч. […]

12 Лютого 2025
Стороннє тіло у вусі: симптоми та перша допомога

Вушні проблеми трапляються у житті кожної людини, причому у дитячому віці зазвичай вони найпоширеніші. Крім знайомого всім отиту частою причиною звернення до ЛОРу стає чужорідне тіло у вусі. У випадку з дітьми буває так, що проблема виявляється педіатром на профілактичному огляді або під час візиту зовсім з іншого приводу. Малята бояться покарання, тому вважають за […]

12 Лютого 2025
Себорейний дерматит у дітей: чому виникає, симптоми, лікування та правила стійкої ремісії

У всій різноманітності шкірних захворювань дізнатися про себорейний дерматит у дітей досить легко. Характерна особливість – щільні кірки, при цьому сама шкіра може бути як сухою, так і жирною. Патологічний процес найчастіше вражає голову та обличчя, рідше переходить на плечі та спину. Першим лікарем, який відзначає себорею у дитини, здебільшого стає педіатр, а ось уже […]

KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook