Нейросонографія або УЗД головного мозку дозволяє подивитись структури мозку через тім’ячко малюка, яке ще не заросло.
Процедура є абсолютно безпечною та безболісною. Вона триває 10-15 хвилин і її можна проводити до або після годування та навіть під час сну.
Показань до проведення НСГ може бути багато:
- передчасні пологи;
- асфіксія при народженні;
- якщо дитина не закричала при народженні;
- складні пологи;
- внутрішньоутробна гіпоксія плода;
- реанімаційні заходи у немовляти;
- кесарів розтин;
- внутрішньоутробна інфекція плода;
- супутні патології у матері;
- ендокринні патології;
- серцево-судинні патології;
- патології нирок;
- падіння дитини з висоти;
- тремор кінцівок;
- неспокійний сон;
- часте зригування;
- випукле або запавше тімячко;
- велика або непропорційна голова.
Нейросонографія допомагає виявити вроджені вади розвитку головного мозку, ішемічні зміни, крововиливи, розширення зовнішніх лікворних шляхів, незрілість головного мозку.
Проте, при постановці діагнозу лікар повинен враховувати не лише результати НСГ, але й анамнез дитини, набір маси тіла, інші клінічні дані.
У KinderKlinik ви можете зробити обстеження малюкові та проконсультуватись у досвідчених доказових спеціалістів!
Будьте здорові!
Направити на УЗД голови у дитини може педіатр чи невролог і за інших показань:
- Спочатку мала вага дитини.
- Незвичайна форма голови чи неправильна будова лицьової частини черепа.
- Будь-які неврологічні проблеми, зокрема. порушення сну.
- Судомний синдром, особливо при підозрі на епілепсію.
- Ймовірність розвитку внутрішньоутробних інфекцій, що вплинули на нервову систему.
- Підозра на крововилив у головному мозку чи новоутворення.
Деякі педіатри рекомендують скринінгово проводити УЗД головного мозку у новонароджених віком 1-1,5 місяці. У клініці для дітей та їхніх батьків KinderKlinik доказові педіатри та неврологи все ж таки рекомендують проводити дослідження лише за показаннями. Інакше це лише зайвий стрес та хвилювання для дитини та їхніх батьків, як і непотрібні витрати.
Що показує НГГ новонароджених?
Нейросонографія немовля дає можливість оцінити структури головного мозку – їх розміри і контури, стан тканин і судин. Дослідження може виявити крововилив, ішемію, арахноїдальні кісти, аневризми та інші новоутворення, а також наявність надлишкової рідини та запалення – менінгіту.
УЗД головного мозку у немовля також покаже вади розвитку та їх тяжкість.
Чи потрібна підготовка до УЗД голови немовляти?
Для УЗД головного мозку дитини жодної специфічної підготовки не потрібно. Достатньо, щоб дитина була сита і в хорошому настрої. Якщо малюк засне до процедури або під час УЗД голови новонародженого, будити його не потрібно – нехай відпочиває, це ніяк не позначиться на результатах.
Як проводиться нейросонографія немовля?
УЗД головного мозку немовляті – безпечна та швидка діагностична процедура. Дитину кладуть на кушетку. Якщо він не спить, лікар за 1-2 хвилини встановлює з ним приємний емоційний контакт, діє спокійно та доброзичливо. Далі проводиться безпосередньо нейросонографія немовляти: спеціальним датчиком в області темі фахівець сканує структури мозку і одночасно реєструє їх на екрані обладнання. У поодиноких випадках можливе додаткове дослідження в області потилиці біля шиї, якщо робиться УЗД нейросонографія новонароджених у перші 2 місяці життя. УЗД головного мозку дитині після року проводиться тільки через тім’ячко, якщо вона ще не заросла.
Після реєстрації всієї інформації лікар формуємо свій висновок і друкує його на бланку з описом всіх даних.
Де зробити УЗД головного мозку немовлятам?
У Києві найточніше та комфортніше УЗД головного мозку немовлятам проводять фахівці KinderKlinik. Наша клініка для дітей та їхніх батьків проводить дослідження на передовому устаткуванні, яке гарантує чітку візуалізацію та швидке проведення процедури. У нашій команді працюють фахівці високої кваліфікації, які зроблять УЗД голови дитині без стресу та суєти: все спокійно, зручно та зрозуміло. До того ж у нас вигідна вартість УЗД головного мозку дитини — одна з найдоступніших у Києві. Ми гарантуємо дбайливе та відповідальне ставлення до дитини, точність результатів та приємну обстановку. Записуйтесь у KinderKlinik, щоб зробити УЗД голови дитині. Не забувайте про те, що дослідження має проводитись за показаннями.
Ось такі рекомендації фахівця — враховуйте їх, коли наступного разу зберетеся робити своїй дитині НСГ просто так, «про всяк випадок». І будьте здорові!
Читайте також: Затримка мовного розвитку: як її виявити?
Часто задаваемые вопросы
У який час краще робити УЗД голови немовляти?
Метод інформативний незалежно від цього, коли доби проводиться дослідження. Дитина може навіть спати під час НСГ новонароджених – це ніяк не позначиться на результатах, адже мозкові структури не змінюють своїх властивостей залежно від режиму активності та часу доби.
Яке буває УЗД головного мозку немовляти?
Є два основні формати: звичайне двовимірне дослідження та нейросонографія для немовлят із застосуванням доплера. У другому випадку УЗД-фахівець оцінює стан кровоносних судин та харчування тканин від них. Тоді дослідження охоплює не тільки УЗД через тім’ячко, а й УЗД в області шиї. Що дає максимально повне уявлення про мозок дитини.
Скільки часу займає УЗД голови у немовляти?
Процедура займає до 10 хвилин, якщо вдається провести її на спокійному малюку. Після закінчення батьки отримують протокол УЗ-дослідження з описом результатів.
Хто розшифрує дитяче УЗД голови?
Інтерпретацією результатів займається дитячий невролог. Після НГГ головного мозку вам потрібно записатися на повторну консультацію, на якій лікар розшифрує висновок УЗД-фахівця і надасть відповідні рекомендації, якщо буде потрібно.
До якого віку робиться нейросонографія?
Поки не заросте тім’ячко. Більшість дітей це відбувається протягом першого року життя. УЗД голови після року проводиться рідко, максимум до 1,5-2 років, якщо не заросло тім’ячко.
Ваш відгук