Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Коли потрібно звертатися до дитячого офтальмолога?

8 Серпня 2019

Оновлено: 13 Грудня 2021

Автор:Павлишин Віолетта Володимирівна

8 серпня — Міжнародний день офтальмології. Тому ми вирішили поговорити сьогодні про те, як зберегти зір дитини на довгі-довгі роки. Очі — дуже важливий орган сприйняття навколишнього світу. Порушення зору заважають дітям нормально розвиватися, вчитися, грати — словом, повноцінно радіти життю. Тому дуже важливо стежити за станом очей, починаючи з самого народження. Не дарма про щось дуже цінне кажуть «бережи, як зіницю ока». Як же зберегти зір дитини? І коли потрібно звертатися до дитячого офтальмолога?

Коли необхідна консультація дитячого офтальмолога? Батьки, будьте уважними до своєї дитини! Якщо ви помітили будь-які порушення з боку очей малюка — не варто зволікати зі зверненням до дитячого офтальмолога. Тільки фахівцеві під силу підтвердити або спростувати ваші припущення. Доктор проведе діагностику, встановить причину проблеми і призначить відповідне лікування.

Які симптоми з боку очей у дитини повинні насторожити батьків:

– збільшення або зменшення розмірів одного або обох очей;

– різні діаметри зіниць;

– на фотографіях у малюка відсутній ефект «червоних очей». Якщо зіниці дитини на знімках червоні — це нормально. Але якщо одна або обидві зіниці відображаються білим, сірим або зеленим кольором — терміново йдіть на прийом до дитячого офтальмолога!

– дитина не фокусує погляд на яскравій іграшці, починаючи з 2-3-го місяця життя, очі роблять плаваючі хаотичні рухи;

– сіпання очних яблук;

– косоокість;

– почервоніння і закисання очей, наявність виділень;

– свербіж або біль в очах;

– сльозотеча і світлобоязнь;

– дитина не бачить предмети, розташовані на відстані;

– слабкий зір у сутінках (малюк натикається на предмети, йому складно знайти іграшку, пересувається обережно).

Навіть якщо ви не помітили жодного з перерахованих вище симптомів, не варто відкладати візит до офтальмолога, адже деякі захворювання очей протікають абсолютно безсимптомно, і виявити порушення може тільки фахівець.

Важливо! Часто діти, навіть досить дорослі, не скаржаться на поганий зір. Малюки не говорять батькам про це, оскільки вони «так бачили завжди» і не усвідомлюють проблему. Школярі розуміють, що при виявленні у них порушень зору, батьки суттєво обмежать користування улюбленими гаджетами, і тому готові терпіти дискомфорт заради збереження свого мобільного телефону або планшета.

Як часто потрібні профілактичні огляди офтальмолога? Профілактичні огляди офтальмолога необхідні, навіть якщо ви впевнені, що малюк здоровий. Проведення профілактичного огляду офтальмолога показано на першому році життя малюка, в 3 роки, 6 і 11 років. Навіть якщо у вашого малюка немає проблем із зором, починаючи з 4-5-річного віку, необхідно щорічно контролювати гостроту зору. Якщо виявлені які-небудь порушення, то офтальмолог індивідуально визначить графік відвідувань.

Дитячий офтальмолог KinderKlinik Віолета Павлишин додала: «Досягнення сучасної офтальмології дозволяють успішно лікувати навіть дуже складні захворювання органів зору. Запорука успіху лікування — своєчасне виявлення захворювань очей, максимально рання корекція порушень зору і розвиток зорових функцій малюка. Тому проведення профілактичних офтальмологічних обстежень є важливою частиною контролю за здоров’ям дитини». І будьте здорові!

Читайте також: Як уберегти зір школяра?

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook