8 серпня — Міжнародний день офтальмології. Тому ми вирішили поговорити сьогодні про те, як зберегти зір дитини на довгі-довгі роки. Очі — дуже важливий орган сприйняття навколишнього світу. Порушення зору заважають дітям нормально розвиватися, вчитися, грати — словом, повноцінно радіти життю. Тому дуже важливо стежити за станом очей, починаючи з самого народження. Не дарма про щось дуже цінне кажуть «бережи, як зіницю ока». Як же зберегти зір дитини? І коли потрібно звертатися до дитячого офтальмолога?
Коли необхідна консультація дитячого офтальмолога? Батьки, будьте уважними до своєї дитини! Якщо ви помітили будь-які порушення з боку очей малюка — не варто зволікати зі зверненням до дитячого офтальмолога. Тільки фахівцеві під силу підтвердити або спростувати ваші припущення. Доктор проведе діагностику, встановить причину проблеми і призначить відповідне лікування.
Які симптоми з боку очей у дитини повинні насторожити батьків:
– збільшення або зменшення розмірів одного або обох очей;
– різні діаметри зіниць;
– на фотографіях у малюка відсутній ефект «червоних очей». Якщо зіниці дитини на знімках червоні — це нормально. Але якщо одна або обидві зіниці відображаються білим, сірим або зеленим кольором — терміново йдіть на прийом до дитячого офтальмолога!
– дитина не фокусує погляд на яскравій іграшці, починаючи з 2-3-го місяця життя, очі роблять плаваючі хаотичні рухи;
– сіпання очних яблук;
– косоокість;
– почервоніння і закисання очей, наявність виділень;
– свербіж або біль в очах;
– сльозотеча і світлобоязнь;
– дитина не бачить предмети, розташовані на відстані;
– слабкий зір у сутінках (малюк натикається на предмети, йому складно знайти іграшку, пересувається обережно).
Навіть якщо ви не помітили жодного з перерахованих вище симптомів, не варто відкладати візит до офтальмолога, адже деякі захворювання очей протікають абсолютно безсимптомно, і виявити порушення може тільки фахівець.
Важливо! Часто діти, навіть досить дорослі, не скаржаться на поганий зір. Малюки не говорять батькам про це, оскільки вони «так бачили завжди» і не усвідомлюють проблему. Школярі розуміють, що при виявленні у них порушень зору, батьки суттєво обмежать користування улюбленими гаджетами, і тому готові терпіти дискомфорт заради збереження свого мобільного телефону або планшета.
Як часто потрібні профілактичні огляди офтальмолога? Профілактичні огляди офтальмолога необхідні, навіть якщо ви впевнені, що малюк здоровий. Проведення профілактичного огляду офтальмолога показано на першому році життя малюка, в 3 роки, 6 і 11 років. Навіть якщо у вашого малюка немає проблем із зором, починаючи з 4-5-річного віку, необхідно щорічно контролювати гостроту зору. Якщо виявлені які-небудь порушення, то офтальмолог індивідуально визначить графік відвідувань.
Дитячий офтальмолог KinderKlinik Віолета Павлишин додала: «Досягнення сучасної офтальмології дозволяють успішно лікувати навіть дуже складні захворювання органів зору. Запорука успіху лікування — своєчасне виявлення захворювань очей, максимально рання корекція порушень зору і розвиток зорових функцій малюка. Тому проведення профілактичних офтальмологічних обстежень є важливою частиною контролю за здоров’ям дитини». І будьте здорові!
Читайте також: Як уберегти зір школяра?
Ваш відгук