Психічне здоров’я дітей – це, перш за все, сфера відповідальності батьків. Аби запобігти ускладненням і не допустити серйозних психічних порушень у дитини, як то самоушкоджуюча поведінка або депресивні стани, дуже важливо звертати увагу на поведінку дитини.
Яку роль батьки відіграють у психічному здоров’ї дитини розповів лікар-психолог дитячий Ігор Марценковський.
Найчастіша скарга, що може свідчити про наявність психічних порушень, – це розлади поведінки. Тому потрібно спостерігати за тим, як дитина поводиться з іншими дітьми, наскільки вона спроможна підтримувати гру, як реагує на зауваження. Якщо ви помічаєте певні проблеми, то є сенс звернутися до спеціаліста, яким є лікар-психіатр дитячий. Він може діагностувати розлади та призначити відповідну терапію.
Можливе також звернення до дитячого психолога. Він має достатньо компетенції, щоб запідозрити психічні розлади.
Не потрібно боятися ні психологів, ні психіатрів. Більшість психічних розладів у дітей не лікуються з використанням психотропних або ноотропних лікарських засобів чи фізичних втручань. Переважною інтервенцією є психотерапевтичні процедури, а також певні реабілітаційні заходи, направлені на стимуляцію розвитку тих чи інших психічних функцій дитини.
Будьте уважними до своїх дітей і своєчасно звертайтесь до лікаря за допомогою.
Ваш відгук