Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Коли відлучати дитину від соски

6 Вересня 2020

Оновлено: 23 Листопада 2021

Автор:Гаврилюк Ірина Мирославівна

Скільки поколінь виросло на пустушках! Плач спросоння — пустушка, не може заснути — пустушка, нудно — пустушка — дійсно, універсальний девайс. Однак, настає момент, коли з пустушкою пора розлучатися. В якому віці відлучати дитину від соски й як зробити це максимально делікатно розповість педіатр KinderKlinik Ірина Гаврилюк.

Коментар експерта

    Соска (пустушка) підходить для заспокоєння метушливої ​​дитини та допомагає їй краще заснути. Є плюси і мінуси у використанні даного засобу. ВООЗ стверджує і закликає: ‘‘Не використовувати жодних сумішей, сосок чи пустушок, якщо можливе виключно грудне вигодовування’’. Однак, є багато досліджень які вказують на певні переваги для здоров’я використання соски у малюка. Немовлята, які вживають пустушки, у них зменшується ризик виникнення синдрому раптової смерті немовлят (СРСН), стверджує дослідження в галузі охорони здоров’я матері та дитини. За даними WebMD , можна пробувати відлучити дитину від пустушок після 6 місяців, коли ризик розвитку СРСН зменшується, а ризик отитів зростає. Дитячі стоматологи рекомендують обмежити час використання пустушки до 2х років, і повністю усунути до 4х років, для уникнення проблем з прикусом, даний час початок прорізування постійних зубів. Багато експертів рекомендують відлучення від пустушки до 12 місяців просто тому, що дитина ще не встигла до цього віку сформувати глибоку прихильність. Але якщо це вже стало звичкою для вашого малюка , поступово скорочуйте тривалість, знайдіть інші способи потішити дитину або обміняйте соску на нову іграшку. Отже, відлучити від пустушки – індивідуальний процес. Не існує жорстких правил щодо того, коли і як це робити. Не поспішайте, будьте уважними і терплячими до своїх дітей і все вийде. Ваш педіатр, Ірина Гаврилюк.

Можливості KinderKlinik

Відвідати педіатра для планового огляду (нагадуємо, до року обов’язкові щомісячні візити до лікаря) і задати питання ви можете в будь-якому зі зручних відділень KinderKlinik:

 • Відділення на вул. Деміївська 16
 • Відділення на вул. Вишгородська 45/2
 • Відділення на вул. Олександра Мишуги 2
 • Експертне відділення на вул. Кахи Бендукідзе 2

Важливо відзначити, що, якщо стан дитини викликає у вас занепокоєння — в будь-який час звертайтеся за консультацією до чергових фахівцям у відділенні по вул. Вишгородська 45/2. Також у відділенні є цілодобова лабораторія, тому при необхідності лікар може виконати експрес-тести й базові дослідження.

Знайомтеся, педіатри KinderKlinik

Про здоров’я вашого малюка також подбають наші фахівці:

 • Гаврилюк Ірина Мирославівна — педіатр, бере участь і виступає в ролі доповідача на конференціях і з’їздах з міжнародною участю, отримала нагороду серед молодих вчених. Приймає пацієнтів в експертному відділенні по вул. Кахи Бендукідзе 2.
 • Сажина Діана Іванівна — дитячий лікар з клінічним стажем понад 28 років. Систематично підвищує рівень професійної компетенції, відвідує профільні симпозіуми й конференції, працює за сучасними клінічними протоколами. Приймає пацієнтів у відділенні по вул. Деміївська 16.

Маєте питання?

Запиаттиу лікаря

Як записатися на прийом

Запишіться на до лікаря через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант кол-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook