Усі батьки стикалися з проблемою кольок у малюків. Це стан дитини, коли вона плаче, вередує, але ні мама ні тато не знають, як їй допомогти.
Головна складність у тому, що досі невідомі точні причини виникнення колік. Існує кілька найрозповсюдженіших теорій стосовно цього.
- недосконалість травної системи;
- особливості мікрофлори кишківника новонародженого;
- особливості розвитку нервової системи.
Коліки виникають, як і проходять, раптово без жодних очевидних причин. Дитина починає плакати, підтискати ніжки до живота і, як правило, це відбувається у вечірні години.
Як допомогти пережити коліки?
Якщо у малюка з’явилися симптоми, його потрібно взяти на руки. На руках у батьків дитині спокійніше і легше впоратися із цим станом. Тримайте її так, щоб її живіт був притиснутий до вашого, так ви передасте йому тепло. Також можна прикласти до живота теплу пелюшку. Часто для полегшення стану застосовують масаж. Спробуйте масажувати животик малюка за годинниковою стрілкою.
Профілактика колік
Щоб зменшити або уникнути коліки, дотримуйтесь правил грудного вигодовування. Слідкуйте, за тим, як прикладаєте дитину до грудей, щоб вона не захоплювала багато повітря. За будь-яких проблем з грудним вигодовуванням зверніться до консультанта. Він допоможе вам налагодити процес годування та зробити його приємним для малюка та мами.
Не забувайте тримати дитину стовпчиком після кожного годування, щоб зі шлунка вийшло повітря.
Коліки – це тимчасове явище і через деякий час вони перестають турбувати дитину. Завдання батьків – не панікувати та зберігати спокій, пам’ятайте, що ваш настрій передається малюкові!
Важливо! Обов’язково зверніться до лікаря, якщо крик дитини без очевидної причини зберігається понад 3 години, температура тіла підвищується, а живіт здутий. У цих випадках дитині потрібна допомога лікаря.
Будьте здорові!
Ваш відгук