иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Кон’юнктивіт у дітей: симптоми, причини і профілактика

30 Серпня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Марюхнич Надія Володимирівна

Кожна третя-четверта дитина, яка звертається зі скаргами до офтальмолога, має діагноз гострий кон’юнктивіт. Лікарка-офтальмологиня KinderKlinik Надія Марюхніч розповіла про це захворювання, його причини та профілактику.

Кон’юнктивіт – це патологічний процес, що протікає в слизовій оболонці ока. Вона виконує захисну функцію очей. У нормі вона повинна бути прозорою і блискучою, а при кон’юнктивіті оболонка запалюється. Причини цього процесу можуть бути інфекційними та неінфекційними.

Симптоми кон’юнктивіту:

 • почервоніння очей;
 • набряк слизової оболонки;
 • виділення.

Дитина також може відчувати печіння, дискомфорт, присутність стороннього предмета. При кон’юнктивіті дитина інтенсивно розтирає очі, мружиться, уникає яскравого світла.

Що робити при кон’юнктивіті?

Уважно поспостерігайте за дитиною. Якщо впродовж декількох годин симптоми не проходять, то обов’язково зверніться до офтальмолога. Ні в якому разі не використовуйте бактеріальні краплі без призначення лікаря, оскільки причиною стану може бути не бактеріальна інфекція. Запалення слизової оболонки ока може початися також під час прорізування, зміни зубів або при утворенні карієсу. В такому випадку бактеріальні краплі теж не застосовуються. Правильне лікування може призначити тільки лікар, з’ясувавши природу захворювання.

Профілактика кон’юнктивіту

Стежте, щоб дитина регулярно мила руки і обличчя після вулиці. Це допоможе змити зі шкіри бактерії, віруси і пилок рослин. Не забувайте, що іграшки повинні бути безпечними.

Не затягуйте запальний процес і як можна швидше звертайтеся до лікаря, який почне правильне і ефективне лікування. У KinderKlinik на вас чекають досвідчені і кваліфіковані офтальмологи, які завжди готові допомогти вашій дитині!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook