иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Контактний дерматит: як дізнатися, на що у дитини алергія?

21 Лютого 2022

Оновлено: 21 Лютого 2022

Автор:Ковбаско Катерина Михайлівна

Багато хто з батьків стикалися з висипом у своєї дитини. І не завжди вдається розпізнати природу цих висипів. Можливо, у такі моменти ви стикаєтесь з контактним дерматитом. Лікар-алерголог Катерина Ковбаско розповіла про діагностику контактного дерматиту та пояснила, у чому її важливість.

Контактний дерматит є серйозною проблемою для пацієнтів і для лікарів. Цей стан суттєво погіршує якість життя дитини. Контактний дерматит виникає через якийсь час після контакту з причинною речовиною. Виявляється свербінням та висипанням на відкритих ділянках тіла.

На жаль, лікування, яке могло б миттєво зняти прояви дерматиту, немає. Єдиний шанс не отримати контактний дерматит – це уникати контакту з алергеном. Дл цього необхідно розуміти, на що саме реагує організм. У цьому допоможе спеціальна діагностика – алергопатчі.

Алергопатчі – це пластир, на який нанесені хімічно чисті речовини, які знаходяться в навколишньому середовищі і можуть викликати контактний дерматит. До таких речовин відносяться, наприклад, складові кремів, тканин, біжутерії та ін.

Лікар приклеює пластир до спини на 2-3 доби, після чого знімає, проте на реакцію дивляться через тиждень. Через цей період реакція шкіри на ту чи іншу речовину проявляється і лікар може говорити про контактний дерматит. Визначивши, на яку речовину реагує організм дитини, лікар розуміє, які обмеження необхідні дитині.

У KinderKlinik алергологи використовують у своїй практиці алергопатчі, які допомагають уникати контакту з подразником та значно покращити якість життя.

Якщо ви помітили будь-яку реакцію шкіри у вашої дитини – зверніться до дитячого дерматолога чи алерголога, який запропонує вам індивідуальний план дій.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook