иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Контроль анемії: чому важливо проводити плановий аналіз крові

20 Серпня 2020

Оновлено: 22 Квітня 2021

Автор:Савченко Оксана Дмитрівна

Анемія — ми чуємо про це захворювання досить часто, але часто навіть не підозрюємо про його наявність особливо, у, здавалося б, абсолютно зовні здорових малюків. На тлі анемії знижується насичення тканин киснем, знижується активність обмінних процесів. Як результат — зростання і відновлення пошкоджених тканин істотно сповільнюється. У дітей цей стан в першу чергу впливає на швидкість росту, інтенсивність фізичного і нервово-психічного розвитку. Щоб виявити анемію досить виконати загальний аналіз крові — найпростіший, найпоширеніший і доступний лабораторний тест. Про причини розвитку анемії у новонароджених, важливість систематичних оглядів і лабораторної діагностики розповідає експерт KinderKlinik, педіатр з клінічним стажем понад 27 років, Оксана Савченко.

Коментар експерта

Анемія (зниження рівня гемоглобіну та еритроцитів) у новонароджених — проблема досить актуальна. Особливо це стосується анемій, пов’язаних з дефіцитом заліза: в організмі малюка 80% заліза накопичується вже безпосередньо перед появою на світ. Тому діти, народжені раніше терміну, з затримкою внутрішньоутробного розвитку або від матерів з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, анемія та ін.) Входять до групи ризику по розвитку залізодефіцитної анемії. Саме тому плановий огляд у педіатра і загальний аналіз крові в перші місяці життя допомагає вчасно виявити і контролювати лікування анемій. Також важливо відзначити, що діти другого півріччя життя також входять до групи ризику по розвитку залізодефіцитної анемії. У зв’язку з тим, що малюк активно росте і розвивається, потреба в залозі зростає в десятки разів! Того заліза, що міститься в молоці матері вже не вистачає для забезпечення фізіологічної потреби. Залізодефіцитна анемія в цьому віці також виникає при несвоєчасному або нераціональному введенні прикорму. Саме тому плановий загальний аналіз крові є простим і високоінформативним дослідженням для контролю загального стану дитини. Ось чому планове спостереження у педіатра й обстеження новонароджених (особливо тих, хто входить до групи ризику по розвитку анемій за медичними й соціальними показаннями) так важливо протягом першого року життя і в ранньому дитячому віці.

Можливості KinderKlinik

У всіх відділеннях KinderKlinik є власні лабораторії — всі необхідні дослідження ви можете пройти, не залишаючи відділення, в комфортних умовах. Варто зазначити, що лабораторія в відділенні KinderKlinik за адресою вул. Вишгородська 45/2 працює 24/7. У будь-який час доби зверніться за консультацією до фахівців, здайте загальні аналізи крові і сечі, отримаєте вичерпну інформацію про стан здоров’я малюка в найкоротші терміни. Важливо! Для огляду і забору аналізів ви також можете викликати педіатра і медсестру до дому. Лікар ретельно огляне малюка, а медсестра акуратно, з дотриманням правил асептики й антисептики візьме всі необхідні матеріали й передасть їх в лабораторію для дослідження.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися до лікаря

Запишіться на консультацію до фахівця і лабораторне обстеження через форму зворотного зв’язку на сайті або ж за вказаними номерами телефонів: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook