fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Контроль анемії: чому важливо проводити плановий аналіз крові

20 Серпня 2020

Оновлено: 12 Листопада 2020

Автор:Савченко Оксана Дмитрівна

Анемія — ми чуємо про це захворювання досить часто, але часто навіть не підозрюємо про його наявність особливо, у, здавалося б, абсолютно зовні здорових малюків. На тлі анемії знижується насичення тканин киснем, знижується активність обмінних процесів. Як результат — зростання і відновлення пошкоджених тканин істотно сповільнюється. У дітей цей стан в першу чергу впливає на швидкість росту, інтенсивність фізичного і нервово-психічного розвитку.
Щоб виявити анемію досить виконати загальний аналіз крові — найпростіший, найпоширеніший і доступний лабораторний тест. Про причини розвитку анемії у новонароджених, важливість систематичних оглядів і лабораторної діагностики розповідає експерт KinderKlinik, педіатр з клінічним стажем понад 27 років, Оксана Савченко.

Коментар експерта


Анемія (зниження рівня гемоглобіну та еритроцитів) у новонароджених — проблема досить актуальна. Особливо це стосується анемій, пов’язаних з дефіцитом заліза: в організмі малюка 80% заліза накопичується вже безпосередньо перед появою на світ. Тому діти, народжені раніше терміну, з затримкою внутрішньоутробного розвитку або від матерів з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, анемія та ін.) Входять до групи ризику по розвитку залізодефіцитної анемії. Саме тому плановий огляд у педіатра і загальний аналіз крові в перші місяці життя допомагає вчасно виявити і контролювати лікування анемій.


Також важливо відзначити, що діти другого півріччя життя також входять до групи ризику по розвитку залізодефіцитної анемії. У зв’язку з тим, що малюк активно росте і розвивається, потреба в залозі зростає в десятки разів! Того заліза, що міститься в молоці матері вже не вистачає для забезпечення фізіологічної потреби. Залізодефіцитна анемія в цьому віці також виникає при несвоєчасному або нераціональному введенні прикорму. Саме тому плановий загальний аналіз крові є простим і високоінформативним дослідженням для контролю загального стану дитини.
Ось чому планове спостереження у педіатра й обстеження новонароджених (особливо тих, хто входить до групи ризику по розвитку анемій за медичними й соціальними показаннями) так важливо протягом першого року життя і в ранньому дитячому віці.

Можливості KinderKlinik

У всіх відділеннях KinderKlinik є власні лабораторії — всі необхідні дослідження ви можете пройти, не залишаючи відділення, в комфортних умовах. Варто зазначити, що лабораторія в відділенні KinderKlinik за адресою вул. Вишгородська 45/2 працює 24/7. У будь-який час доби зверніться за консультацією до фахівців, здайте загальні аналізи крові і сечі, отримаєте вичерпну інформацію про стан здоров’я малюка в найкоротші терміни.

Важливо!

Для огляду і забору аналізів ви також можете викликати педіатра і медсестру до дому. Лікар ретельно огляне малюка, а медсестра акуратно, з дотриманням правил асептики й антисептики візьме всі необхідні матеріали й передасть їх в лабораторію для дослідження.

Наші експерти

 • Савченко Оксана Дмитрівна — педіатр з клінічним стажем понад 27 років. Постійний учасник щорічних конференцій, симпозіумів та з’їздів педіатрів з міжнародною участю: 7th Congress of the European Academy of Paediatric Societies (Paris, France). Приймає пацієнтів у відділенні за адресою вул. Вишгородська 45/2.
 • Шульгіна Олена Володимирівна — педіатр зі стажем у 23 роки. Постійно розвивається як фахівець (відвідує профільні конференції, вивчає актуальні публікації від вітчизняних і зарубіжних авторів), прекрасно знаходить спільну мову з малюками починаючи з перших днів життя. Веде прийом у відділенні KinderKlinik за адресою вул. Вишгородська 45/2.
 • Криворучко Олена Валеріївна — педіатр, фахівець з клінічним стажем 14 років. Працює за найсучаснішими клінічним рекомендаціям, для кожного пацієнта розробляє індивідуальну схему терапії. Веде прийом у відділенні за адресою вул. Вишгородська 45/2.

Потрібна консультація?

Записатись


Як записатися до лікаря

Запишіться на консультацію до фахівця і лабораторне обстеження через форму зворотного зв’язку на сайті або ж за вказаними номерами телефонів:

0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант контакт-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

25 Січня 2021
Рідкісний клінічний випадок в KinderKlinik: хвороба котячих подряпин

Наші лікарі досить часто стикаються з цікавими клінічними випадками. Один з них — рідкісна хвороба котячих подряпин, з якою зіткнувся доктор Сергій Григоренко.

22 Січня 2021
Чим небезпечний парагрип для дітей

Під маскою звичайної застуди може ховатися небезпечна для малюків інфекція - парагрип. У чому її небезпека і чому несвоєчасне звернення до педіатра може ускладнитися жизнеугрожающим станом розповідає педіатр KinderKlinik Діана Сажина.

20 Січня 2021
Алергія у дитини: експерти KinderKlinik підкажуть як боротися

Що робити,якщо у малюка алергія? Дізнайтеся зі статті!

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.