fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Контроль анемії: чому важливо проводити плановий аналіз крові

20 Серпня 2020

Оновлено: 22 Квітня 2021

Автор:Савченко Оксана Дмитрівна

Анемія — ми чуємо про це захворювання досить часто, але часто навіть не підозрюємо про його наявність особливо, у, здавалося б, абсолютно зовні здорових малюків. На тлі анемії знижується насичення тканин киснем, знижується активність обмінних процесів. Як результат — зростання і відновлення пошкоджених тканин істотно сповільнюється. У дітей цей стан в першу чергу впливає на швидкість росту, інтенсивність фізичного і нервово-психічного розвитку. Щоб виявити анемію досить виконати загальний аналіз крові — найпростіший, найпоширеніший і доступний лабораторний тест. Про причини розвитку анемії у новонароджених, важливість систематичних оглядів і лабораторної діагностики розповідає експерт KinderKlinik, педіатр з клінічним стажем понад 27 років, Оксана Савченко.

Коментар експерта

Анемія (зниження рівня гемоглобіну та еритроцитів) у новонароджених — проблема досить актуальна. Особливо це стосується анемій, пов’язаних з дефіцитом заліза: в організмі малюка 80% заліза накопичується вже безпосередньо перед появою на світ. Тому діти, народжені раніше терміну, з затримкою внутрішньоутробного розвитку або від матерів з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, анемія та ін.) Входять до групи ризику по розвитку залізодефіцитної анемії. Саме тому плановий огляд у педіатра і загальний аналіз крові в перші місяці життя допомагає вчасно виявити і контролювати лікування анемій. Також важливо відзначити, що діти другого півріччя життя також входять до групи ризику по розвитку залізодефіцитної анемії. У зв’язку з тим, що малюк активно росте і розвивається, потреба в залозі зростає в десятки разів! Того заліза, що міститься в молоці матері вже не вистачає для забезпечення фізіологічної потреби. Залізодефіцитна анемія в цьому віці також виникає при несвоєчасному або нераціональному введенні прикорму. Саме тому плановий загальний аналіз крові є простим і високоінформативним дослідженням для контролю загального стану дитини. Ось чому планове спостереження у педіатра й обстеження новонароджених (особливо тих, хто входить до групи ризику по розвитку анемій за медичними й соціальними показаннями) так важливо протягом першого року життя і в ранньому дитячому віці.

Можливості KinderKlinik

У всіх відділеннях KinderKlinik є власні лабораторії — всі необхідні дослідження ви можете пройти, не залишаючи відділення, в комфортних умовах. Варто зазначити, що лабораторія в відділенні KinderKlinik за адресою вул. Вишгородська 45/2 працює 24/7. У будь-який час доби зверніться за консультацією до фахівців, здайте загальні аналізи крові і сечі, отримаєте вичерпну інформацію про стан здоров’я малюка в найкоротші терміни. Важливо! Для огляду і забору аналізів ви також можете викликати педіатра і медсестру до дому. Лікар ретельно огляне малюка, а медсестра акуратно, з дотриманням правил асептики й антисептики візьме всі необхідні матеріали й передасть їх в лабораторію для дослідження.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися до лікаря

Запишіться на консультацію до фахівця і лабораторне обстеження через форму зворотного зв’язку на сайті або ж за вказаними номерами телефонів: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

16 Жовтня 2021
Ганна Макаренко - дитячий психіатр KinderKlinik

Ми познайомимо вас з однією з провідних фахівчинь напрямку - Ганною Макаренко.

6 Жовтня 2021
Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

Як допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

27 Вересня 2021
Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?

Як батькам впоратися з цією проблемою і прищепити малюкові любов до знань - розповідає дитячий психолог.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.