Один із перших лікарів, які оглядають дитину на перших місяцях життя – це офтальмолог. Він робить висновок і дає свої рекомендації. Уже на першому місяці життя офтальмолог може виявити певні проблеми з зором, в тому числі косоокість. Детальніше про цей діагноз розповіла лікарка-офтальмологиня Оксана Сабадаха.
Косоокість – це порушення відхилення одного або двох очей від точки фіксації при погляді дитини прямо. При косоокості нервова система виключає зображення ока, що косить, щоб уникнути двоїння і все навантаження на себе бере здорове око. Таким чином, око, що косить, включається в роботу лише при прикритті ока, що не косить.
Якщо косоокість вчасно не виявити у дитини і не лікувати, то розвивається амбліопія – зниження гостроти зору на око, що косить. Чим раніше ви почнете лікування косоокість, тим вище шанси дитини на одужання за допомогою терапевтичного методу.
Косоокість може бути вродженою і набутою.
Причини косоокості: аметропії, травми, інфекційні процеси, порушення центральної нервової системи, соматичні захворювання, вроджені аномалії кріплення м’язів.
Якщо у вас є будь-які запитання, що стосуються, зору вашої дитини – обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Спеціалісти KinderKlinik проведуть діагностику зору і дадуть свої рекомендації при необхідності.
Ваш відгук