иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Кривошия у дітей: як лікувати

2 Вересня 2018

Оновлено: 6 Травня 2021

Автор:Сипченко Євгеній Віталійович

Сьогодні ортопедичні порушення у дітей не рідкість. Одне з найпоширеніших з них — це кривошия. Що це таке, які її ознаки, що робити, щоб уникнути хвороби і як лікувати кривошию — відповіді на ці та інші питання Ви знайдете в нашій статті. Кривошия — це захворювання, при якому голова дитини займає вимушене викривлене становище. Патологія буває вродженою чи набутою.

Чому виникає кривошия у дітей

Ось основні причини: 

 • Скорочення грудино-ключично-соскоподібного м’яза з його рубцюванням. Це основна причина вродженої м’язової кривошиї у дітей.
 • Дефекти розвитку шийної частини хребта (наприклад, додатковий клиновидний хребець), які з’являються через генетичну схильність, неправильне положення голови дитини в утробі матері або родову травму. Такий вид вродженої кривошиї зустрічається досить рідко. Так звана установча (позиційна або звична) кривошия є придбаною та виникає через те, що батьки не змінюють положення малюка в ліжечку. Адже для дитини одна сторона ліжечка набагато цікавіша, в порівнянні з іншою (та, з якої підходить мама). Таку кривошию фахівці виявляють у дитини в перші тижні, рідше місяці життя. Щоб усунути дане порушення, потрібно поміняти положення малюка в ліжечку.

Причинами придбаної кривошиї можуть також стати будь-які чинники, що призводять до деформації шиї, такі як:

 • опіки в області шиї;
 • захворювання шийного відділу хребта;
 • вивих або підвивих шийних хребців;
 • рубцеві зміни шкіри шиї;
 • зниження слуху або зору;
 • ураження хребців або нервово-м’язових волокон шиї;
 • атрофія (зменшення) м’язів шиї.

Діагностика кривошиї у дітей

Якщо Ви помітили, що голова дитини займає вимушене викривлене положення, не варто відкладати візит до фахівця. В першу чергу дитину потрібно показати дитячому ортопеду, який при необхідності направить на обстеження — УЗД ківательних м’язів і тазостегнових суглобів (оскільки кривошия досить часто поєднується з дисплазією кульшових суглобів, слід виключити і цю патологію). Щоб перевірити, чи не розвинулася у дитини внаслідок кривошиї косоокість, бажано відвідати також невролога та окуліста.

Чим небезпечна кривошия

Якщо вчасно не почати лікування, можуть розвинутися ускладнення, такі як асиметрія лиця, черепа, а в подальшому у таких дітей з’являється косоокість. Щоб не допустити ускладнень, необхідно починати лікування кривошиї з моменту постановки діагнозу.

Профілактика кривошиї у дітей

Якщо дитина народилася з кривошиєю, в будь-якому випадку знадобиться лікування. А щоб уникнути придбаної кривошиї, потрібно дотримуватися таких порад: – час від часу батькам потрібно міняти положення дитини в ліжечку – прекрасний ефект дають масажі і ЛФК (краще під наглядом фахівця).

Лікування кривошиї у дитини

Установча (позиційна або звична) кривошия у дитини пройде самостійно. А ось вроджену кривошию необхідно лікувати. Дитячий ортопед після огляду дитини та проведення обстеження призначає необхідне лікування. Будьте уважні до своєї дитини! І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook