иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Кропив’янка у дітей: керівництво до дії від алерголога KinderKlinik

22 Червня 2020

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Горбатюк Ольга Ігорівна

У дитини з’являється швидкопрогресуюча висип, нестерпний свербіж шкіри, бистропрогрессирующий набряк тканин? Подібні прояви свідчать про кропивницю – досить рідкісний, але небезпечний стан. Дізнайтеся зі статті, як розпізнати цей стан і допомогти дитині в разі виникнення гострого нападу.

Причини кропив’янки у дитини

В основі захворювання лежить імунне запалення. При цьому типі реакції організм занадто «агресивно» реагує на чужорідні білки (алергени). В результаті з клітин крові вивільняються біологічно активні речовини, які викликають розширення судин, набряк тканин, подразнення нервових закінчень. Це призводить до виникнення характерного висипання по типу пухирів, кожного свербіння, звуження просвіту гортані і іншим змінам.

Невідкладна допомога при гострому нападі

Гостра кропив’янка є швидкопрогресуючим станом, яке супроводжується:

 • Швидкопрогресуючий висипом
 • Набряком м’яких тканин
 • Набряком гортані з виникненням задишки
 • Падінням артеріального тиску
 • Свербінням шкіри

Про те, як допомогти пацієнтові з цим невідкладним станом розповідає алерголог-імунолог KinderKlinik Горбатюк Ольга Ігорівна: «Тригером для запуску нападу гострої кропив’янки може стати не тільки контакт з безпосереднім алергеном, але і реакція перехресної алергії. В цьому випадку, продукти, чиї білки за структурою схожі на білки продуктів-алергенів (наприклад амброзія і диня) викликають різкий сплеск активності імунних клітин. Як результат — у пацієнта розвивається гостра кропив’янка.

При появі симптомів необхідно:

 • якщо напад проявляється вперше — зв’язатися зі своїм педіатром, прийняти антигістамінний і викликати бригаду швидкої допомоги
 • при повторному нападі, за допомогою аутоінжектора ввести адреналін і викликати швидку допомогу.

Пам’ятайте, що необхідно виявляти справжню причину нападів, бо під клінікою кропив’янки можуть маскуватися інші захворювання.Подібні стани вимагають негайного втручання лікаря і ретельного контролю».  

Також важливо відзначити, що у відділеннях KinderKlinik за адресами вул. Вишгородська 45/2 і Деміївська, 16 працює цілодобовий стаціонар і лабораторія. Чергові фахівці мають величезний клінічний досвід і знають як в найкоротші терміни стабілізувати стан дитини. Ми дбаємо про вас 24/7 без перерв і вихідних.

Можливості KinderKlinik У KinderKlinik створені всі умови для комплексного обстеження з приводу різних форм кропив’янки. Наприклад, в нашій лабораторії представлено більше 1000 антигенів для виявлення як прямих, так і перехресних алергенів. Результати діагностики трактують фахівці з багаторічним клінічним досвідом:

 • Горбатюк Ольга Ігорівна – алерголог-імунолог зі стажем більше 10 років. Спеціалізується на веденні пацієнтів з полісенсебілізаціей, підбирає схему сублингвальной імунотерапії, є автором наукових статей в авторитетних виданнях. Веде прийом у відділенні по вул. Деміївській 16. 

Маєте запитання?

Звенутись до лікаря

Як записатися до фахівця

Щоб записатися на прийом до експертів KinderKlinik залиште запит через форму зворотного зв’язку на сайті або зателефонуйте за телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook