fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Купання дітей влітку: як зробити відпочинок безпечним?

20 Червня 2019

Оновлено: 30 Листопада 2021

Автор:Ониськова Віра Костянтинівна

Вода притягує до себе дітей з самого раннього віку, як магніт. І малюки, і старші дітки із задоволенням грають в водоймах. Це легко пояснити, оскільки вода — природне середовище для малюка, в якому він знаходився в маминому животику цілих дев’ять місяців. Ось чому багато дітей люблять воду і легко навчаються плавати. Де б ваша дитина не купалася, на море чи в басейні, переконайтеся, що такий відпочинок буде для малюка безпечним. Як це зробити? Давайте розбиратися разом з педіатром KinderKlinik Вірою Ониськовою.

Які правила безпечного купання дітей у водоймах?

Купати чи не купати дитину у відкритій водоймі — залежить від початкового стану здоров’я. Тому, якщо у вашої дитини є конкретне захворювання або будь-яка фізіологічна особливість, перш ніж вирушати на відпочинок, відвідайте педіатра, отоларинголога і невролога, щоб отримати рекомендації про те, як плавати, скільки дитина може перебувати у воді і чи можна пірнати вашому малюкові. При виборі озера або річки переконайтеся, що в них дозволено купання.

На пляжі й під час купання одягайте на дитину панамку або кепку з козирком — це допоможе уникнути перегріву і сонячного удару. Візьміть з собою сонцезахисний крем. Використовуйте його після кожного занурення. Не забудьте про достатній запас питної води.

Отримайте консультацію педіатра перед відпусткою

Записатися

Одяг для плавання: плавки для хлопчика, трусики або купальник для дівчинки. Також необхідно мати з собою змінну суху білизну, щоб діти не переохолоджуватися і могли переодягнутися, вийшовши з води. Це зменшить ризик інфекцій сечовивідних і дихальних шляхів. Купальна шапочка актуальна для дівчинки з довгими косами: адже мокре волосся так довго сушити, а переохолодитися і захворіти дуже легко. Для профілактики отитів бажано на час купання використовувати силіконові беруші — вони захистять вуха від попадання води і подальшого розвитку інфекції, а діткам, схильним до отиту, бажано уникати пірнання.

Вибирайте водойми з проточною водою, що зменшить ймовірність інфікування кишковою паличкою, лептоспірозом, ентеровірусною інфекцією. Слідкуйте за тим, щоб під час купання вода не потрапляла в рот, ніс, очі і вуха дитини. Вода біля берега може бути не дуже чистою, що може провокувати подразнення і інфікування слизових.

Купатися дітям краще в період не сильної спеки: з 09:00 до 11:00 та з 16:00 до 19:00. Це допоможе знизити ризик сонячних ударів та опіків. Не дозволяється купання відразу після їжі та інтенсивних фізичних вправ. Кращий час для купання — через 1 годину після їжі. Перед заходом малюка в водойму перевірте безпеку дна, а також температуру води, щоб уникнути переохолодження дитини. Оптимальна температура для купання дітей – 24-26 °С, мінімальна – 22 °С. Слідкуйте, щоб дитина поступово заходила у воду, адаптуючись до більш холодної температури води, в порівнянні з температурою повітря. Дітям можна плавати лише в зоні, спеціально відведеній для купання.

Перше купання дитини краще зробити нетривалим — не довше 3 хвилин. Дітям до 5 років можна плавати і гратися у воді до 5 хвилин. Поступово тривалість перебування у воді можна збільшувати, стежачи за тим, щоб дитина не переохолоджувалась. Краще частіше, але недовго — так, щоб не синіли губи і не стукали від холоду зуби.

Не забувайте брати на пляж стандартний набір для пісочниці: совочок, відерце. Це розважить малюка і допоможе зігрітися після водних процедур. Коли малюк знаходиться у воді або грає в безпосередній близькості від неї, особливо з м’ячем, постійно наглядайте за ним, не відволікаючись навіть на хвилину. Не дозволяйте пірнати малюкові, якщо він не вміє плавати. Дітки молодшого віку завжди повинні купатися або перебувати поруч з водоймою тільки в супроводі дорослого.

Якщо ви використовуєте надувний басейн, пам’ятайте, що після кожного купання з нього потрібно відразу злити воду. В екстрених випадках звертайтеся за медичною допомогою. Навчіть свою дитину плавати. З раннього дитинства малюків можна записувати в басейн. Це зміцнить їх кістково-м’язову систему і буде хорошою профілактикою сколіозу і захворювань бронхолегеневої системи. Вода, свіже повітря, сонячні промені і активний рух — найголовніші зміцнюючі фактори імунної системи перед довгою зимою! Будьте уважні до своєї дитини, і будьте здорові!

Читайте також: Дитина і сонце: правила безпечної засмаги

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

28 Грудня 2021
Коліки у малюка: чому виникають і як полегшити стан

Головна складність у тому, що досі невідомі точні причини виникнення колік.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.