Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Купання дітей влітку: як зробити відпочинок безпечним?

20 Червня 2019

Оновлено: 30 Листопада 2021

Автор:Ониськова Віра Костянтинівна

Вода притягує до себе дітей з самого раннього віку, як магніт. І малюки, і старші дітки із задоволенням грають в водоймах. Це легко пояснити, оскільки вода — природне середовище для малюка, в якому він знаходився в маминому животику цілих дев’ять місяців. Ось чому багато дітей люблять воду і легко навчаються плавати. Де б ваша дитина не купалася, на море чи в басейні, переконайтеся, що такий відпочинок буде для малюка безпечним. Як це зробити? Давайте розбиратися разом з педіатром KinderKlinik Вірою Ониськовою.

Які правила безпечного купання дітей у водоймах?

Купати чи не купати дитину у відкритій водоймі — залежить від початкового стану здоров’я. Тому, якщо у вашої дитини є конкретне захворювання або будь-яка фізіологічна особливість, перш ніж вирушати на відпочинок, відвідайте педіатра, отоларинголога і невролога, щоб отримати рекомендації про те, як плавати, скільки дитина може перебувати у воді і чи можна пірнати вашому малюкові. При виборі озера або річки переконайтеся, що в них дозволено купання.

На пляжі й під час купання одягайте на дитину панамку або кепку з козирком — це допоможе уникнути перегріву і сонячного удару. Візьміть з собою сонцезахисний крем. Використовуйте його після кожного занурення. Не забудьте про достатній запас питної води.

Отримайте консультацію педіатра перед відпусткою

Записатися

Одяг для плавання: плавки для хлопчика, трусики або купальник для дівчинки. Також необхідно мати з собою змінну суху білизну, щоб діти не переохолоджуватися і могли переодягнутися, вийшовши з води. Це зменшить ризик інфекцій сечовивідних і дихальних шляхів. Купальна шапочка актуальна для дівчинки з довгими косами: адже мокре волосся так довго сушити, а переохолодитися і захворіти дуже легко. Для профілактики отитів бажано на час купання використовувати силіконові беруші — вони захистять вуха від попадання води і подальшого розвитку інфекції, а діткам, схильним до отиту, бажано уникати пірнання.

Вибирайте водойми з проточною водою, що зменшить ймовірність інфікування кишковою паличкою, лептоспірозом, ентеровірусною інфекцією. Слідкуйте за тим, щоб під час купання вода не потрапляла в рот, ніс, очі і вуха дитини. Вода біля берега може бути не дуже чистою, що може провокувати подразнення і інфікування слизових.

Купатися дітям краще в період не сильної спеки: з 09:00 до 11:00 та з 16:00 до 19:00. Це допоможе знизити ризик сонячних ударів та опіків. Не дозволяється купання відразу після їжі та інтенсивних фізичних вправ. Кращий час для купання — через 1 годину після їжі. Перед заходом малюка в водойму перевірте безпеку дна, а також температуру води, щоб уникнути переохолодження дитини. Оптимальна температура для купання дітей – 24-26 °С, мінімальна – 22 °С. Слідкуйте, щоб дитина поступово заходила у воду, адаптуючись до більш холодної температури води, в порівнянні з температурою повітря. Дітям можна плавати лише в зоні, спеціально відведеній для купання.

Перше купання дитини краще зробити нетривалим — не довше 3 хвилин. Дітям до 5 років можна плавати і гратися у воді до 5 хвилин. Поступово тривалість перебування у воді можна збільшувати, стежачи за тим, щоб дитина не переохолоджувалась. Краще частіше, але недовго — так, щоб не синіли губи і не стукали від холоду зуби.

Не забувайте брати на пляж стандартний набір для пісочниці: совочок, відерце. Це розважить малюка і допоможе зігрітися після водних процедур. Коли малюк знаходиться у воді або грає в безпосередній близькості від неї, особливо з м’ячем, постійно наглядайте за ним, не відволікаючись навіть на хвилину. Не дозволяйте пірнати малюкові, якщо він не вміє плавати. Дітки молодшого віку завжди повинні купатися або перебувати поруч з водоймою тільки в супроводі дорослого.

Якщо ви використовуєте надувний басейн, пам’ятайте, що після кожного купання з нього потрібно відразу злити воду. В екстрених випадках звертайтеся за медичною допомогою. Навчіть свою дитину плавати. З раннього дитинства малюків можна записувати в басейн. Це зміцнить їх кістково-м’язову систему і буде хорошою профілактикою сколіозу і захворювань бронхолегеневої системи. Вода, свіже повітря, сонячні промені і активний рух — найголовніші зміцнюючі фактори імунної системи перед довгою зимою! Будьте уважні до своєї дитини, і будьте здорові!

Читайте також: Дитина і сонце: правила безпечної засмаги

Вам також буде цікаво:

29 Серпня 2024
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook