Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Купання з кругом: чи безпечно для дитини?

9 Листопада 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

«Купання з кругом для малюка — більш активний спосіб щоденних водних процедур в порівнянні з традиційними методами. Раннє плавання позитивно впливає на здоров’я дитини, її фізичний і емоційний розвиток. Поплававши 10-15 хвилин з кругом, малюк буде міцно спати, добре їсти і радувати своїх батьків! До того ж мамина спина зовсім не болить, тому що не доводиться стояти, зігнувшись над ванною…» — саме так позиціонують круги для купання їх виробники. Але чи це так? Чи дійсно від купання з кругом суцільна користь для малюка? Розбираємося разом з дитячим лікарем-неврологом KinderKlinik, фахівцем вищої категорії Оксаною Макаровою.

– Оксана Вадимівна, купання з кругом дійсно настільки корисно для малюка?

Прочитавши таку рекламу купання з кругом, я подумала: «Здорово!» і згадала, як я стояла, зігнувшись над ванною і тримала свого крупненького і важкенького синочка. Я пошкодувала про те, що коли він був маленький, у мене не було під рукою такого винаходу, яке покликане поліпшити розвиток дитини і полегшити мені вечірні купання. Все б нічого, але є одне «але». Я дитячий невролог, тому всі винаходи, які з’являються на ринку дитячих товарів, розглядаю трохи з іншого боку — з професійного. І можу сміливо заявити: купання з кругом має кілька негативних аспектів для малюка:

1. Круг має стандартний/універсальний розмір. Це означає, що якщо Ваш чудовий малюк пухкенький/худенький, щокастенький або з короткою/довгою шиєю, одним словом, має індивідуальну статуру, то круг, одягнений на шию, буде йому або тиснути, або дитина буде в ньому погано зафіксована, що, в свою чергу, веде до навантаження на шийний відділ хребта. І, як наслідок, у дитини відбувається перенапруження м’язів шиї, верхнього плечового поясу і м’язів спини. Крім того, при відштовхуванні малюка ніжками від ванної може підвищуватися тонус і в м’язах ніг. Якщо процедури купання з кругом щоденні — тонус м’язів продовжує наростати, і потім, щоб його зняти, доведеться звертатися до масажиста.

2. Дитяча нервова система у новонародженого малюка не досконала, вона продовжує рости і розвиватися протягом першого року життя. Її гальмівний механізм ще слабо розвинений, ось чому у малюка буває ввечері підвищена збудливість. Тому додаткові фізичні навантаження (купання з кругом), які за логікою начебто повинні покращувати сон дитини ( «адже вона втомилася»), часто дають зворотній ефект. Малюк може довго не засинати, плакати перед сном або, навпаки, швидко заснути, але сон буде поверхневим і неспокійним.

3. Плавання з кругом може також спровокувати у деяких малюків підвищення внутрішньочерепного тиску, і тоді з’являться скарги на порушення сну, занепокоєння протягом дня, пульсуюче джерельце, рясні зригування або блювання фонтаном, скутість м’язів, здригання.

– Що ж у такому випадку робити?

Всі ці наслідки зникають після припинення плавання з кругом або після 1-2 курсів масажу.

– І що, все так погано?

Іноді мені кажуть про те, що дитина плавала з кругом досить довго, і я при огляді малюка не бачу змін з боку м’язового тонусу. У такому випадку має місце збіг розмірів круга і статури дитини. Таке теж можливо. Але цей збіг стане зрозумілим лише після декількох купань. Але навіщо створювати собі проблему, щоб потім її вирішувати? Навіщо перевіряти на своїй дитині, чи підійшов йому круг?

Я впевнена, що й без кругу малюк, якого люблять, з яким грають, розмовляють і приділяють йому достатньо уваги, здатний чудово розвиватися!

Будьте уважні до своєї дитини, і будьте здорові!

Читайте також: Фототерапія — метод лікування при жовтяниці новонароджених

Вам також буде цікаво:

25 Березня 2025
Аудіометрія для дітей та дорослих

Порушення слуху зустрічаються у трьох дітей із 1000 новонароджених, і згодом без належного лікування це веде до багатьох проблем. Спочатку діти не можуть повноцінно взаємодіяти зі світом: навіть те, що вони не чують нормально батьківські голоси, вже суттєво впливає на них. Через це відбувається затримка психічного і мовного розвитку, а також виникають проблеми із соціалізацією. […]

24 Березня 2025
Ендоскопія носа, горла, вуха: коли робити і навіщо

Острые боли в горле или носу не проходит месяцами, мешая спать? Гострий біль у горлі чи носі не минає місяцями, заважаючи спати? А ви знаєте, наскільки сильним буває вушний біль? Вона одна з найінтенсивніших і може буквально зводити з розуму. Якщо ви хоч раз її відчували, то розумієте, як важливо швидко з’ясувати причину та розпочати […]

24 Березня 2025
Тонзиліт: симптоми, діагностика, лікування

Гланди – наші “тихі” захисники. Вони стоять на варті і першими зустрічають віруси та бактерії. Але іноді ці «захисники» самі перетворюються на проблему. Тонзиліт, або запалення мигдаликів, знайомий багатьом. Захворювання часто зустрічається серед дітей та їх батьків. Ним страждає 5-15% дорослого населення. Серед дітей картина сумніша — від 30 до 45%. Воно не таке нешкідливе, […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook