Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Лишай у дітей: як розпізнати та що робити?

11 Січня 2021

Оновлено: 20 Квітня 2021

Автор:Прищепа Ніна Василівна

Після контакту з бездомним тваринам у дитини з’явилися дивні сверблячі плями на шкірі? У малюка нерівномірно сходить загар, залишаючи невеликі бліді ділянки? Висип не зникає і поступово збільшується в розмірах? Об’єднати ці стани можна одним загальним діагнозом — лишай. У цього захворювання безліч видів і масок, що ускладнюють діагностику. Але для досвідчених дерматологів KinderKlinik немає нічого неможливого. Розібратися в класифікації, питаннях діагностики та лікування цієї групи захворювань в цій статті нам допоможе дерматолог-косметолог KinderKlinik Ніна Прищепа.

Симптоми лишаю у дитини

Загальним симптомом для всіх форм лишаю є поява на шкірі плям, при розгляненні яких для постановки діагнозу педіатр має запросити дерматолога. Змінені ділянки можуть бути асиметричної форми, одиничними або множинними, що відрізняється забарвлення, мати різноманітну конфігурацію і рельєф. Іншими симптомами можуть бути: • Сверблячка • Зміна забарвлення плями • Схильність до поширення процесу на навколишні ділянки При виявленні у дитини хоча б одного з перерахованих симптомів – зверніться за консультацією до фахівця.

Причини лишаю у дитини

У цю групу входить кілька захворювань різної природи. Наприклад, причиною стригучого позбавляючи є паразитичні грибки, оперізуючого – вірус вітряної віспи. У свою чергу, причиною білого позбавляючи є порушення пігментації. З’ясувати справжню причину захворювання може тільки фахівець після очного огляду, інструментальної та лабораторної діагностики.

Який буває лишай у дітей

Нижче ми розглянемо найбільш часті для дітей форми захворювання: • Стригучий лишай — у дитини це типове захворювання після контакту із зараженими людьми або вуличними тваринами. Захворювання має грибкову природу і проявляється у вигляді зон обламаних біля корня волос, на волосистої частини голови або у вигляді плям на шкірі. • Білий лишай — надбанийстан не інфекційної природи, при якому окремі ділянки шкіри стають значно світліше навколишніх тканин. Детальніше про цей стан можна прочитати тут. • Оперізуючий лишай — дрібнопузирчастий висип на ребрах  (іноді на інших ділянках), поява якого супроводжується підвищенням температури, слабкістю і загальною інтоксикацією, є наслідком раніше перенесеної вітряної віспи. Багато хто помилково вважає, що так виглядає рожевий лишай у дитини, проте це не так. Детальніше про захворювання можна прочитати тут. Важливо: Пам’ятайте, що деякі системні захворювання (наприклад, системний червоний вовчак або псоріаз) первинно можуть ховатися під маскою «позбавляючи». При несвоєчасному зверненні до лікаря і самолікуванні є високий ризик розвитку ускладнень.

Діагностика позбавляючи у дітей

Крім ретельного збору анамнезу, для діагностики цього стану необхідний очний огляд у дерматолога, оскільки лишай у дітей (початкова стадія), може маскуватися під інші стани. Нешкідливі гемангіоми (доброякісне розростання судин), наприклад, можуть приймати за рожевий лишай у грудничка. Точний діагноз в цьому випадку можна поставити за допомогою якісної «проби скла» і огляду під лампою Вуда. Про важливість огляду під лампою Вуда розповідає дерматолог-косметолог KinderKlinik Ніна Прищепа: «При клінічній підозрі на дерматофітію (стригучий лишай) огляд під лампою Вуда є важливим методом диференціальної діагностики (але негативний результат не виключає наявність грибкової інфекції). Так, в ході дослідження, виявлене синьо-зелене свічення характерно для деяких видів паразитарних грибів роду Microsporum, зелено-жовте для Trichophyton – найбільш частих збудників дерматомікозу. Для постановки діагнозу додатково також може проводитися: • мікроскопія зішкрібу поверхні ураженої ділянки шкіри, волосся, для лабораторного підтвердження наявності паразитарних грибів • культуральний аналіз для визначення точного виду паразитарного гриба (наприклад, при великому поширенні, ураженні волосистої частини голови)»

Як лікувати лишай у дітей

Тактика лікування залежить від: 1. Типу процесу 2. Ступені поширеності 3. Віку та інших індивідуальних показників дитини. Фахівці KinderKlinik працюють за найсучаснішими клінічним протоколам, підбираючи для малюків найефективніші і щадні методи лікування. Ніяких плям зеленки, застарілих рецептів мазей та інших нераціональних рекомендацій. Тільки індивідуальний підхід, препарати з доведеною ефективністю і швидкий результат.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на прийом

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру цілодобово відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас і будьте здорові

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook