Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Логопедичний масаж в Києві ≡ Клініка KinderKlinik | Зробити логопедичний масаж

17 Червня 2024

Логопедичний масаж

Мовленнєвий розвиток має велике значення для дитини та дорослого, тому йому потрібно приділяти достатньо уваги у будь-якому віці. Якщо в грудничковому періоді немає гуляння, а до 2-3 років дитина так і не вимовляє перших слів – це привід звернутися до невролога, а потім і до логопеда. Крім занять, що розвивають, і постановки звуків для мовного розвитку використовується логопедичний масаж. Це безпосередній вплив не тільки на м’язи мовного апарату, а й на пов’язані з ними та відповідальні за голос, тобто лицьові та шийні. Залежно від поточного стану та наміченого плану корекції індивідуально підбирається логопедичний масаж для дітей та дорослих. У Києві професійний та результативний логомасаж за доступною ціною проводять спеціалісти медичного центру KinderKlinik.

Коли потрібен стимулюючий та розслаблюючий логопедичний масаж?

Логомасаж проводиться за таких показань:

 • знижений тонус м’язів мовного апарату;
 • гіпертонус;
 • дизартрія;
 • дистонія – змінний та неправильний тонус м’язів;
 • гіперкінези – неконтрольовані зайві дії;
 • парез апарату артикуляції;
 • порушене сприйняття положення та руху органів мовного апарату;
 • зміна голосу чи його втрата;
 • заїкання;
 • дефекти мови;
 • неконтрольоване слиновиділення;
 • слабо розвинені м’язи мовного апарату.

У нашому центрі логопед-дефектолог підбере стимулюючий або розслаблюючий логопедичний масаж, виходячи з поточної проблеми та потреб пацієнта.

Як робиться логопедичний масаж мови?

Логопедичний масаж для дорослих та дітей проводиться аналогічно. Він буває ручний або з використанням додаткових засобів – інструментів чи обладнання.

Логомасаж складається з чотирьох етапів:

 • вправи для дихання;
 • логопедичний масаж язика, губ та щік;
 • опрацювання м’язів шиї;
 • логопедичний масаж обличчя.

Зазвичай, сеанс триває до 15 хвилин. Це оптимальний час, щоб отримати ефект і при цьому не втомити пацієнта.

Логопедичні масажі бувають різні та відрізняються технікою виконання, а також метою.

Ручний логомасаж

Виконується акуратно пальцями з точним контролем зусиль, що додаються. Передбачає погладжування, розминання, розтирання та легкі рухи, що вібрують. Здебільшого сприяє розслабленню.

Апаратний та зондовий логопедичний масаж

Для апаратного масажу використовуються пристрої, що працюють із вакуумною або вібраційною технологією. Зондова методика — найефективніша, тому й найпоширеніша в Україні. За допомогою пристрою зонда лікар впливає на проблемні ділянки глибше, ніж у мануальній техніці, тому результат проявляється раніше і сильніше.

Точковий логопедичний масаж

Найскладніший у виконанні це точковий логопедичний масаж. Він припускає вплив на біологічно активні точки за допомогою інструментів. Підбирати тактику виконання цього масажу потрібно ретельно, щоб уникнути ускладнень. Наші лікарі мають величезний досвід та працюють індивідуально з кожним пацієнтом, обираючи ефективні та безпечні методики.

Логопедичний масаж обличчя

Завдання такого логомасажу — нормалізувати тонус м’язів обличчя, що впливають на артикуляційний апарат. Логопед опрацьовує зону щік, носогубні складки, підборіддя, куточки губ, зону нижньої щелепи, вилиці та скроневі м’язи. Знімаючи напругу з цих ділянок, можна суттєво покращити здатність керувати мовою та щоками, швидше поставити звуки та правильну вимову.

Ціна логопедичного масажу KinderKlinik

Центр KinderKlinik пропонує вигідну ціну на логопедичний масаж усіх типів. Ми прагнемо зробити важливі для розвитку медичні послуги доступними для більшості. Ціна логомасажу залежить від методики, поточної проблеми та віку пацієнта. Для уточнення вартості запишіться до логопеда на консультацію, зателефонувавши за номером 0800 33 85 62 або скориставшись формою на сайті. Послуги логопеда та логомасаж надаються у всіх філіях клініки: у Голосіївському районі, Печерському районі, на Позняках та Подолі, а також у Виноградарі.

 

FAQ

Коли не можна виконувати логопедичний масаж для мови та обличчя?

Логопедичний масаж особи дітям не проводиться, якщо є прояви вірусних захворювань (ГРВІ, Covid-19, грип), підвищена температура, пошкодження чи захворювання шкіри. Масаж у ротовій порожнині не виконується при стоматиті, запаленнях у ній, алергії, герпетичних висипаннях у ділянці губ.

Скільки потрібно ходити на логопедичний масаж для дітей?

Проводити логопедичний масаж обличчя дитині в ручній та зондовій техніці рекомендується 3-4 рази на тиждень, по можливості щодня. Курс складає в середньому 10-15 процедур. У деяких випадках потрібно більше сеансів для кращого ефекту.

З якого віку робиться логопедичний масаж дитині?

Першим тривожним дзвіночком може стати відсутність гуління у дитини на 3-4 місяці. Це привід показати його неврологу та логопеду. Однак починати заняття та проводити логомасаж для розвитку мови краще з 2-3 років. Іноді буває, що корекція мови потрібна й у старшому віці. Відвідувати логомасаж слід за призначенням лікаря незалежно від віку.

Що дає логопедичний масаж?

Логопеди нашої клініки у Києві допомагають досягти відмінних результатів:

 • привести м’язи мовного апарату до нормального тонусу;
 • поставити правильно звуки та вимову;
 • прибрати спазми та гіперкінези;
 • навчити дитину керувати мовним апаратом правильно;
 • зменшити слиновиділення, викликане проблемами із ЦНС;
 • довести мовленнєвий розвиток рівня, покладеного віком.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook