Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Молочні кірочки на голові дитини: що з ними робити?

18 Лютого 2019

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Саволюк Олена Іванівна

Частим явищем у малюків є кірочки на голові білого або жовтого кольору. Медики називають це себорейний дерматит або гнейсом, а в народі кажуть «молочні корочки». Так що ж це таке? Що з ними робити і чи потрібно їх прибирати? Давайте розбиратися разом з лікарем-педіатром KinderKlinik.

Що ж це таке?

«Молочні корочки» дуже часте явище, яке проявляється зазвичай на голові – в області тім’ячка, на скронях, на обличчі, а іноді й в паху. Колір цих кірочок зазвичай жовтого, світло-коричневого або білого відтінку. Як правило, вони з’являються протягом перших двох тижнів і можуть зберігатися до 1 року, але іноді довше. Гнейс іноді схожий на екзему або лупу, але він не супроводжується свербінням або іншим дискомфортом. Скоринки не заразні, проходять безслідно і ніяких шрамів не залишають.

Причини утворення кірочок

Що конкретно викликає процес утворення себорейного дерматиту, до сих пір невідомо. Але медики сходяться в тому, що існує ряд факторів, що викликають цей процес. Першим фактором є злущування частинок шкіри, які просочені шкірним салом, а потім засихають. Не у всіх дітей цей процес супроводжується утворенням «молочних кірочок», але часто частинки шкіри склеюються шкірним салом і відбувається їх нашарування один на одного – це і є прояв гнейсу. Іншим фактором таких кірочок є передача материнських гормонів малюкові під час вагітності. Це може викликати надлишок шкірного сала в залозах і волосяних фолікулах.

Основними причинами появи себорейного дерматиту є наступні:

  • «незріла» терморегуляція дитячого організму;
  • не налагоджена робота сальних залоз;
  • ніжна шкіра малюка;
  • нестабільний водний баланс.

Так, стає зрозумілим, що «молочні кірочки» – цілком нормальний процес, який не потрібно вважати хворобою і він не вимагає особливого лікування. Єдине, що може турбувати батьків в прояві «молочних кірочок» – це їх зовнішній вигляд.

Як прибрати «молочні корочки»?

Сам процес гнейсу ніяких проблем зі здоров’ям у малюка не викликає, якщо немає ніяких запалень. Але якщо від них все ж потрібно позбутися, то є спосіб зменшити їх кількість. Перед тим, як позбутися від кірочок важливо знати, що без особливої ​​підготовки здирати такі скоринки не можна. Це може завдати болю дитині або стати причиною занесення інфекції. Перш, ніж почати прибирати «молочні кірочки», потрібно розм’якшити і зволожити шкіру голови
дитини. Краще зробити це до купання. Коли шкіра розпариться, її потрібно змастити дитячим маслом або спеціальним кремом. Після цього слід надіти на голову дитини бавовняну шапочку і залишити на деякий час – від 20 хвилин до 2 годин. При дотриманні всіх перерахованих умов, скоринки стануть м’якими або легко відшаруються при акуратному вичісуванні м’яким дитячим гребінцем.

Після вичісування потрібно помити голову дитини дитячим шампунем, який вам допоможе вибрати дерматолог. Бажано після видалення кірочок нанести на шкіру дитячий зволожуючий крем, який допоможе швидше відновитися. Таку процедуру можна повторювати кожні 7-10 днів, після чого себорейний дерматит поступово зникне і не буде проявлятися знову.

Звертаємо увагу, що якщо скоринки з’являються в сідничних або пахових складках і при цьому мають червоний колір, то не варто лікувати їх самостійно. В цьому випадку потрібно проконсультуватися з педіатром, який встановить точний діагноз і призначить лікування.

Чи можна вичісувати кірочки, якщо тім’ячко не заросло?

Можна акуратно вичесати шкіру голови, також попередньо змастивши маслом і розігрівши в теплій воді. Однак робити це потрібно тільки за необхідності. У будь-якому випадку це потрібно обговорити з вашим педіатром.

Що робити, якщо карапузові більше двох років, а кірочки не проходять? Чи потрібно лікування?

Зазвичай «молочні кірочки» проходять до 12 місяців, однак, якщо дитині два роки і більше, а себорейний дерматит не проходить, то потрібно обов’язково звернутися до дерматолога, який ідентифікує захворювання і зможе призначити ефективне лікування.

Коли необхідно звернутися до лікаря?

Перш, ніж робити будь-які заходи, пов’язані зі шкірою вашого малюка, обговоріть їх з дерматологом або педіатром. Це позбавить вас і дитини від можливих подальших наслідків і проблем зі шкірою.

Будьте здорові!

 Читайте також: У дитини ріжуться зубки: як полегшити її страждання

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook