fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Найчастіші причини травм голови у дітей

14 Серпня 2019

Обновлено: 15 Лютого 2020

Кожна мама бажає вберегти своє чадо від усіх неприємностей, в тому числі, від хвороб і травм. Але що поробиш, якщо наші діти — великі бешкетники, і так вже трапляється, що травмуються часто. Як захистити дітей від травм голови? У зв’язку з цим наводимо результати досліджень американських вчених, які виявилися доволі несподіваними. Адже більшість травм голови у дітей, особливо маленьких (до 10 років) — це побутові травми, отримані дітьми при падінні з ліжок, через нерівні/ багаторівневі підлоги, сходи. Сподіваємося, ця статистика допоможе вберегти ваших малюків від травм. Читайте і робіть висновки.

Вчені проаналізували дані про черепно-мозкові травми серед дітей і підлітків, які проходили лікування в лікарнях США за період з 2010 по 2013 рік.

Згідно зі звітом, опублікованим в журналі Brain Injury, більшість таких травм (72%) виявилися побутовими та пов’язані з різними конструкціями і перешкодами в будинках — там, де діти живуть і проводять більшу частину часу. Найчастіше, «винуватцями» дитячих травм виступають нерівні / багаторівневі підлоги і двоярусні ліжка.

«Нерівна підлога і ліжка часто сприяють падінню і є основною причиною черепно-мозкових травм у дітей», — повідомила провідний автор дослідження Біна Алі, науковий співробітник Тихоокеанського інституту досліджень і оцінки в Калвертоні, штат Меріленд (США).

Для дітей у віці до 1 року

Чверть таких травм була викликана падінням з ліжок. Нерівна або багаторівнева підлога стала другою за значимістю причиною травм голови.

Серед дітей у віці від 1 до 4 років

Безліч травм голови пов’язані з падінням з ліжок, сходів і викликані нерівними підлогами. Як показали результати, двоярусні ліжка особливо небезпечні.

Діти у віці від 5 до 9 років

У цій віковій категорії дітей нерівні або багатоярусні підлоги, як і раніше, являються головною причиною травм голови, а друге місце в сумному рейтінгу посіли аварії на велосипедах.

Діти старшого віку (10-18 років)

Основна причина черепно-мозкових травм у дітей в цьому віці — це футбол. Баскетбол виявився другою за значимістю причиною в цій віковій групі. Діти також травмуються під час їзди на велосипедах.

Ваша дитина травмувалася?

Записатися до лікаря

За словами дослідників, допоможуть знизити ризики травм голови прості заходи, такі як:

 • влаштування огорожі на сходах,
 • уникнення ігрових майданчиків з твердою поверхнею,
 • носіння шоломів,
 • дотримання дорослими заходів безпеки.

Дитячий ортопед-травматолог, хірург KinderKlinik Христенко Юрий Алексеевич додав:

«При травмах голови у дитини обов’язково потрібно звертатися до дитячого нейрохірурга, щоб оцінити стан малюка і виключити внутрішньочерепні ушкодження. Якщо травма голови трапилася у будинку або надворі і супроводжується кровотечею, прикладіть до рани стерильну серветку, що допоможе зупинити кровотечу і — терміново до лікаря.

Складна травма голови, яка супроводжується втратою свідомості, вимагає негайного виклику «швидкої допомоги», або звернення до цілодобового нейрохірургічного травмпункту.

Для подальшого спостереження травми голови у дитини і проведення перев’язок звертайтеся до дитячого хірурга і невролога KinderKlinik».

Оригінальну статтю читайте тут.

Про найпоширеніші дитячі травми влітку, а також про те, як надати першу допомогу потерпілій дитині читайте в статті ТОП-5 дитячих травм влітку.

Вам також буде цікаво:

25 Січня 2021
Рідкісний клінічний випадок в KinderKlinik: хвороба котячих подряпин

Наші лікарі досить часто стикаються з цікавими клінічними випадками. Один з них — рідкісна хвороба котячих подряпин, з якою зіткнувся доктор Сергій Григоренко.

22 Січня 2021
Чим небезпечний парагрип для дітей

Під маскою звичайної застуди може ховатися небезпечна для малюків інфекція - парагрип. У чому її небезпека і чому несвоєчасне звернення до педіатра може ускладнитися жизнеугрожающим станом розповідає педіатр KinderKlinik Діана Сажина.

20 Січня 2021
Алергія у дитини: експерти KinderKlinik підкажуть як боротися

Що робити,якщо у малюка алергія? Дізнайтеся зі статті!

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.