иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Найчастіші причини травм голови у дітей

14 Серпня 2019

Оновлено: 28 Квітня 2021

Кожна мама бажає вберегти своє чадо від усіх неприємностей, в тому числі, від хвороб і травм. Але що поробиш, якщо наші діти — великі бешкетники, і так вже трапляється, що травмуються часто. Як захистити дітей від травм голови? У зв’язку з цим наводимо результати досліджень американських вчених, які виявилися доволі несподіваними. Адже більшість травм голови у дітей, особливо маленьких (до 10 років) — це побутові травми, отримані дітьми при падінні з ліжок, через нерівні/ багаторівневі підлоги, сходи. Сподіваємося, ця статистика допоможе вберегти ваших малюків від травм. Читайте і робіть висновки. Вчені проаналізували дані про черепно-мозкові травми серед дітей і підлітків, які проходили лікування в лікарнях США за період з 2010 по 2013 рік. Згідно зі звітом, опублікованим в журналі Brain Injury, більшість таких травм (72%) виявилися побутовими та пов’язані з різними конструкціями і перешкодами в будинках — там, де діти живуть і проводять більшу частину часу. Найчастіше, «винуватцями» дитячих травм виступають нерівні / багаторівневі підлоги і двоярусні ліжка. «Нерівна підлога і ліжка часто сприяють падінню і є основною причиною черепно-мозкових травм у дітей», — повідомила провідний автор дослідження Біна Алі, науковий співробітник Тихоокеанського інституту досліджень і оцінки в Калвертоні, штат Меріленд (США). Для дітей у віці до 1 року Чверть таких травм була викликана падінням з ліжок. Нерівна або багаторівнева підлога стала другою за значимістю причиною травм голови. Серед дітей у віці від 1 до 4 років Безліч травм голови пов’язані з падінням з ліжок, сходів і викликані нерівними підлогами. Як показали результати, двоярусні ліжка особливо небезпечні. Діти у віці від 5 до 9 років У цій віковій категорії дітей нерівні або багатоярусні підлоги, як і раніше, являються головною причиною травм голови, а друге місце в сумному рейтінгу посіли аварії на велосипедах. Діти старшого віку (10-18 років) Основна причина черепно-мозкових травм у дітей в цьому віці — це футбол. Баскетбол виявився другою за значимістю причиною в цій віковій групі. Діти також травмуються під час їзди на велосипедах.

Ваша дитина травмувалася?

Записатися до лікаря
За словами дослідників, допоможуть знизити ризики травм голови прості заходи, такі як:

 • влаштування огорожі на сходах,
 • уникнення ігрових майданчиків з твердою поверхнею,
 • носіння шоломів,
 • дотримання дорослими заходів безпеки.

Дитячий ортопед-травматолог, хірург KinderKlinik Андрій Шматко додав: «При травмах голови у дитини обов’язково потрібно звертатися до дитячого нейрохірурга, щоб оцінити стан малюка і виключити внутрішньочерепні ушкодження. Якщо травма голови трапилася у будинку або надворі і супроводжується кровотечею, прикладіть до рани стерильну серветку, що допоможе зупинити кровотечу і — терміново до лікаря. Складна травма голови, яка супроводжується втратою свідомості, вимагає негайного виклику «швидкої допомоги», або звернення до цілодобового нейрохірургічного травмпункту. Для подальшого спостереження травми голови у дитини і проведення перев’язок звертайтеся до дитячого хірурга і невролога KinderKlinik». Оригінальну статтю читайте тут. Про найпоширеніші дитячі травми влітку, а також про те, як надати першу допомогу потерпілій дитині читайте в статті ТОП-5 дитячих травм влітку.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook