иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Наука обіймашок: скільки разів на день потрібно обіймати дитину?

21 Січня 2019

Оновлено: 21 Січня 2019

21 січня — Міжнародний день обіймів. Всі ми знаємо, що обійми дарують нам відчуття тепла, захищеності і заспокоєння. Але є й інші переваги обіймашок. Виявляється, є наукові пояснення, чим обійми корисні для вас і вашої дитини. Давайте розбиратися разом.
Отже, яка наукова користь обіймів?

1. Обійми роблять дітей розумнішими

Для нормального росту і розвитку маленької дитини потрібно багато різних сенсорних стимулів. Обійми — це один з найбільш важливих стимулів, необхідних для розвитку здорового мозку і міцного тіла дитини.

Вчені Еван Л.Ардіель і Кетрін Х.Ранкін з Університету Британської Колумбії (Канада) проводили дослідження в дитячих будинках Східної Європи і виявили, що немовлят, які там містяться, вкрай рідко торкаються і беруть на руки. Найчастіше такі діти цілодобово проводять, лежачи в своїх ліжечках. Їх годують за допомогою пляшечок, а догляд здійснюється за мінімальної участі людей. У подальшому житті такі діти часто стикаються з безліччю проблем, включаючи порушення когнітивного розвитку.

Вчені довели: якщо діти, які містяться в дитячих будинках, отримують хоча б 20 хвилин дотиків і обіймів в день протягом 10 тижнів, то згодом вони демонструють більш високий рівень розвитку.

Однак дослідники уточнили, що не всі види дотиків корисні. Тільки турботливі дотики, такі як ніжні обійми, забезпечують позитивну стимуляцію, яка необхідна для правильного розвитку дитячого мозку.

Якщо дитина росте в атмосфері любові, її цілують і обіймають без жодного приводу, дитячий мозок відрізняється підвищеною кількістю нейронних зв’язків. Це означає, що всі здібності маляти розвиваються краще, йому легше комунікувати з людьми, він менше страждає від перепадів настрою.

2. Обійми допомагають дітям рости

Якщо дітей не обіймати і не торкатися до них, їх тіла перестають рости, незважаючи на надходження в їх організми необхідної кількості поживних речовин. Хоча це можна виправити, якщо забезпечити дитині турботливі дотики і обійми.

Обнімашки стимулюють викид гормону радості й любові — окситоцину. Цей гормон має багато переваг для нашого організму, одним з яких є стимуляція зростання.

Дослідники Увнас-Моберг К. і Петерсон М. зі Шведського університету сільськогосподарських наук (Швеція) довели, що обійми миттєво підвищують рівень окситоцину, який в свою чергу збільшує показники декількох гормонів росту, таких як інсуліноподібний фактор росту-I (IGF-1) і фактор росту нервів (NGF).

3. Обнімашки допомагають дітям вирости врівноваженими

Нервова система маленьких дітей ще не повністю сформувалася, щоб дитина могла самостійно управляти сильними емоціями. Ось чому дітям під впливом емоцій часом буває важко зупинитися.

Під час стресу вивільняється високий рівень кортизолу, який циркулює в мозку і у всьому організмі. Дослідження показують, що надмірна дія гормону стресу може поставити під загрозу формування імунної системи дитини, погіршити пам’ять і вербальні функції в подальшому житті, і навіть викликати депресію.

Як довели вчені Маркус Квирин, Юліус Куль, Райнер Дюссінг з Університету Оснабрюк (Німеччина), викликаний обіймами окситоцин знижує рівень гормону стресу і запобігає його шкідливому впливу. Обіймашки допомагають дітям навчитися керувати своїми емоціями і вирости більш стресостійкими.

4. Обійми покращують здоров’я дітей

Обіймашки також знижують рівень артеріального тиску, зміцнюють імунітет. Справа все в тому ж окситоцину. Він не тільки відповідає за гарний настрій, а й бореться з втомою, і захищає від хвороб серця.

5. Обіймашки роблять дітей щасливими

Обійми вселяють оптимізм і підвищують самооцінку. А викид окситоцину змушує дитину відчувати себе щасливою і коханою.

Скільки разів на день потрібно обіймати дитину?

Вчені пропонують просту формулу: кількість ваших поцілунків і обіймів в день має бути більшою, ніж кількість зауважень і докорів.

Обіймашек має бути багато, незалежно від поведінки дитини і вашого емоційного стану. Це не спосіб заохотити або заспокоїти, хоча безвідмовно діє і в таких випадках. Це прояв ніжності, турботи і любові.

У відомого американського психотерапевта Вірджинії Сатир є відмінна фраза про обійми: «Обійматися чотири рази на день нам потрібно для виживання, вісім — для підтримки себе в нормальній формі і дванадцять — для зростання».
Міжнародний день обіймів — прекрасний спосіб перевірити це на собі і своїх дітях!

Обіймайтеся і будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook