fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Наука обіймашок: скільки разів на день потрібно обіймати дитину?

21 Січня 2019

Оновлено: 21 Січня 2019

21 січня — Міжнародний день обіймів. Всі ми знаємо, що обійми дарують нам відчуття тепла, захищеності і заспокоєння. Але є й інші переваги обіймашок. Виявляється, є наукові пояснення, чим обійми корисні для вас і вашої дитини. Давайте розбиратися разом.
Отже, яка наукова користь обіймів?

1. Обійми роблять дітей розумнішими

Для нормального росту і розвитку маленької дитини потрібно багато різних сенсорних стимулів. Обійми — це один з найбільш важливих стимулів, необхідних для розвитку здорового мозку і міцного тіла дитини.

Вчені Еван Л.Ардіель і Кетрін Х.Ранкін з Університету Британської Колумбії (Канада) проводили дослідження в дитячих будинках Східної Європи і виявили, що немовлят, які там містяться, вкрай рідко торкаються і беруть на руки. Найчастіше такі діти цілодобово проводять, лежачи в своїх ліжечках. Їх годують за допомогою пляшечок, а догляд здійснюється за мінімальної участі людей. У подальшому житті такі діти часто стикаються з безліччю проблем, включаючи порушення когнітивного розвитку.

Вчені довели: якщо діти, які містяться в дитячих будинках, отримують хоча б 20 хвилин дотиків і обіймів в день протягом 10 тижнів, то згодом вони демонструють більш високий рівень розвитку.

Однак дослідники уточнили, що не всі види дотиків корисні. Тільки турботливі дотики, такі як ніжні обійми, забезпечують позитивну стимуляцію, яка необхідна для правильного розвитку дитячого мозку.

Якщо дитина росте в атмосфері любові, її цілують і обіймають без жодного приводу, дитячий мозок відрізняється підвищеною кількістю нейронних зв’язків. Це означає, що всі здібності маляти розвиваються краще, йому легше комунікувати з людьми, він менше страждає від перепадів настрою.

2. Обійми допомагають дітям рости

Якщо дітей не обіймати і не торкатися до них, їх тіла перестають рости, незважаючи на надходження в їх організми необхідної кількості поживних речовин. Хоча це можна виправити, якщо забезпечити дитині турботливі дотики і обійми.

Обнімашки стимулюють викид гормону радості й любові — окситоцину. Цей гормон має багато переваг для нашого організму, одним з яких є стимуляція зростання.

Дослідники Увнас-Моберг К. і Петерсон М. зі Шведського університету сільськогосподарських наук (Швеція) довели, що обійми миттєво підвищують рівень окситоцину, який в свою чергу збільшує показники декількох гормонів росту, таких як інсуліноподібний фактор росту-I (IGF-1) і фактор росту нервів (NGF).

3. Обнімашки допомагають дітям вирости врівноваженими

Нервова система маленьких дітей ще не повністю сформувалася, щоб дитина могла самостійно управляти сильними емоціями. Ось чому дітям під впливом емоцій часом буває важко зупинитися.

Під час стресу вивільняється високий рівень кортизолу, який циркулює в мозку і у всьому організмі. Дослідження показують, що надмірна дія гормону стресу може поставити під загрозу формування імунної системи дитини, погіршити пам’ять і вербальні функції в подальшому житті, і навіть викликати депресію.

Як довели вчені Маркус Квирин, Юліус Куль, Райнер Дюссінг з Університету Оснабрюк (Німеччина), викликаний обіймами окситоцин знижує рівень гормону стресу і запобігає його шкідливому впливу. Обіймашки допомагають дітям навчитися керувати своїми емоціями і вирости більш стресостійкими.

4. Обійми покращують здоров’я дітей

Обіймашки також знижують рівень артеріального тиску, зміцнюють імунітет. Справа все в тому ж окситоцину. Він не тільки відповідає за гарний настрій, а й бореться з втомою, і захищає від хвороб серця.

5. Обіймашки роблять дітей щасливими

Обійми вселяють оптимізм і підвищують самооцінку. А викид окситоцину змушує дитину відчувати себе щасливою і коханою.

Скільки разів на день потрібно обіймати дитину?

Вчені пропонують просту формулу: кількість ваших поцілунків і обіймів в день має бути більшою, ніж кількість зауважень і докорів.

Обіймашек має бути багато, незалежно від поведінки дитини і вашого емоційного стану. Це не спосіб заохотити або заспокоїти, хоча безвідмовно діє і в таких випадках. Це прояв ніжності, турботи і любові.

У відомого американського психотерапевта Вірджинії Сатир є відмінна фраза про обійми: «Обійматися чотири рази на день нам потрібно для виживання, вісім — для підтримки себе в нормальній формі і дванадцять — для зростання».
Міжнародний день обіймів — прекрасний спосіб перевірити це на собі і своїх дітях!

Обіймайтеся і будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

7 Червня 2021
Що робити, якщо дитину вжалила оса, бджола або шершень?

Що необхідно робити батькам, коли дитину вкусила оса, бджола або шершень - у нашій новій статті.

25 Травня 2021
РАС: "червоні прапорці" у розвитку дитини

Як батьки можуть запідозрити у дитини розлади аутистичного спектру (РАС)? Про це розповіла лікарка-неврологиня дитяча Людмила ШУПРУДЬКО.

17 Травня 2021
Кашель у дітей: як допомогти?

Одним з поширених симптомів захворювань легень є кашель. У дітей кашель буває різного виду і різної природи. І правильно розпізнати якого саме характеру кашель у дитини може тільки фахівець.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.