fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Навіщо дітям потрібен пакет «Перший крок до здорової ваги з KinderKinik»?

28 Грудня 2019

Обновлено: 12 Лютого 2020

Зайва вага і ожиріння — реальна проблема сучасних дітей. Головними «винуватцями» виступають як любов дітей до фаст-фудів та іншої некорисної їжі, так і малорухливий спосіб життя, коли просиджування в іграх за гаджетами замінило «гонялки», футбол та інші активності на свіжому повітрі. Що ж робити батькам? Чекати, що з віком вся зайва вага піде в зріст? Або садити дитину на сувору дієту і записувати в спортзал? А якщо у дитини, навпаки, недобір ваги? Починати годувати її булками з маслом? На ці та інші питання, а також про те, навіщо потрібен пакет «Перший крок до здорової ваги з KinderKinik», відповіла дитячий дієтолог KinderKlinik Марина Павленко.

Марина Володимирівна, навіщо був розроблений пакет «Перший крок до здорової ваги з KinderKinik»?

Обстеження, закладені в пакеті «Перший крок до здорової ваги з KinderKinik», допомагають з’ясувати, в першу чергу, які причини проблем з вагою у дитини.

Якщо у дитини підвищується вага або, навпаки, різко знижується, перше, що потрібно зробити — це з’ясувати причину. Відразу садити дитину на дієту, якщо у неї зайва вага і надмірно навантажувати спортом, або починати годувати в посиленому режимі, коли у неї вага недостатня — міра неефективна і тимчасова, якщо ми не знаємо справжню причину проблем з вагою у дитини.

Крім того, потрібно пам’ятати, що проблеми з масою тіла у дітей викликаються різними порушеннями здоров’я частіше, ніж аліментарними причинами (переїданням або недоїданням). І якщо в дитячому віці такі патології можуть бути не явні, то в більш старшому — не помітити їх неможливо, але тоді вони вже призводять до серйозних наслідків. Адже у дитячого організму високі адаптивні механізми, він легше переносить стреси, захворювання, негативний вплив навколишнього середовища і неправильного харчування, він швидко відновлюється, тому проблеми зі здоров’ям у маленької дитини можуть залишитися непоміченими. Часто виявляють їх на більш пізній стадії, коли вони вже призводять до тяжких наслідків.

Чим загрожує неправильне харчування і зайва вага дитині в майбутньому?

Доведено, що багато хвороб «родом з дитинства». Більшість важких захворювань «закладається» ще в дитинстві, такі як атеросклероз, діабет, гіпотеріоз, анемія.

В організмі все взаємопов’язано: як проблеми з вагою можуть виникати через порушення здоров’я, так і, навпаки, безліч захворювань викликаються зайвою вагою і незбалансованим харчуванням. Саме тому в таких випадках потрібен комплексний підхід, який і допоможе з’ясувати справжню причину відхилень в масі тіла у дитини.

Тому і рекомендується пройти обстеження по пакету «Перший крок до здорової ваги з KinderKinik», який гарантує всебічний комплексний підхід, враховуючи при цьому індивідуальну історію, спадковість, перенесені і супутні захворювання тощо  для кожної конкретної дитини.

Навіщо в пакет включені консультації педіатра, ендокринолога, психолога і лабораторні дослідження?

Консультації педіатра і ендокринолога обов’язкові, оскільки проблеми з вагою можуть бути пов’язані з порушенням обміну речовин (збої в роботі щитоподібної залози, передумови для розвитку цукрового діабету та ін.).

Якщо відхилення ваги від норми викликано ендокринними порушеннями, для постановки правильного діагнозу лікарю необхідно провести дослідження гормонального фону і тести на толерантність до глюкози — саме ці аналізи покажуть, чи все в порядку з обміном речовин.

Проблеми з вагою можуть бути психогенного характеру. При надлишковій масі тіла дитина може «заїдати» психологічні проблеми, а дефіцит ваги може свідчити про анорексічні порушення (коли підліток не задоволений своїм відображенням у дзеркалі, або собою в цілому). Ось чому в таких випадках обов’язково необхідна консультація психолога.

Починаючи з якого віку, дитині може знадобитися пакет «Перший крок до здорової ваги з KinderKinik»?

Практично з самого народження малюка. Якщо дитина погано засвоює їжу, відригує, повільно набирає вагу — це привід звернутися до дієтолога та інших фахівців. Хоча, звичайно ж, у маленьких дітей рідко виникає така необхідність, але, якщо порушення є, ближче до 1 року дитини сміливо можна звертатися до лікаря.

Часто мами чекають на те, що дитина з віком витягнеться, і вся зайва вага «піде в зріст». Чи можна сподіватися на настільки щасливий результат даної проблеми?

Треба дивитися по ситуації. Якщо Ви вже скоригували меню дитини за правилами раціонального харчування і підключили помірні фізичні навантаження, а проблеми з вагою залишилися, тоді є сенс звернутися до фахівців.

А що таке нормальна вага?

Розрахувати норму ваги та зросту дитини допоможуть таблиці ВООЗ.

Таблиця ВООЗ №1: Зріст (в см) і вага (в кг) хлопчиків першого року життя

До трьох місяців хлопчики виростають до 61,4 см і важать 6,400 кг. Низькими показниками є параметри до 59,4 см і 5,700 кг, а високими — показники понад 63,5 см і 7,200 кг.

Таблиця ВООЗ №2: Зріст (в см) і вага (в кг) дівчаток першого року життя

Вік 6 місяців вважається важливою контрольною точкою розвитку дитини. Шестимісячна дівчинка повинна вирости до 65,7 см і важити 7,300 кг.

Таблиця ВООЗ №3: Зріст хлопчика (в см) у віці до 10 років

Таблиця ВООЗ №4: Вага хлопчика (в кг) у віці до 10 років

У 10 років хлопчики в нормі повинні досягти параметрів 137,8 см і 31,200 кг. Цифри менше 131,4 см і 26,700 кг оцінюються як низькі, а показники вище 144,2 см і 37,000 кг — як зависокі.

Таблиця ВООЗ №5: Зріст дівчинки (в см) у віці до 10 років

Таблиця ВООЗ №6: Вага дівчинки (в кг) у віці до 10 років


Десятирічна дівчинка в середньому повинна мати зріст 138,55 см і масу — 31,900 кг. Показники менше 132,2 см і 27,100 кг оцінюються як низькі, а вище 145 см і 38,200 кг — як зависокі.

А якою має бути фізична активність дитини?

Для дітей, починаючи приблизно з 5 років, фізичні навантаження можна розділити на три категорії:

 • низька — фізична активність практично відсутня (дитина не відвідує фізкультуру в школі або робить це не завжди, виконує не всі вправи). Дитина веде в основному сидячий спосіб життя. Максимум — присутні піші прогулянки.
 • середня — сюди відносяться 2-3-разові заняття в тиждень шкільною фізкультурою плюс відвідування будь-якої спортивної секції, та й просто активний спосіб життя (дитина любить бігати і більшу частину вільного часу проводить, не лежачи на дивані)
 • висока — дитина професійно займається спортом (три і більше разів на тиждень по кілька годин).

Оптимальний варіант — це, звичайно ж, середня або помірна фізична активність.

З якого моменту батькам варто затурбуватися і відправитися з дитиною до лікаря?

Правильніше оцінювати стан дитини в комплексі: не лише відхилення її ваги від норми, а й загальний стан здоров’я. Якщо такі відхилення становлять 3% — це нестрашно. А ось якщо більше 10% — вже варто звернутися до лікаря. Це стосується як зайвої ваги, так і її нестачі.

І ще, якщо у дитини негармонійна будова тіла: ручки-ніжки худі, а основна маса жиру розподіляється в області живота, це свідчить, що у неї є порушення здоров’я, швидше за все, обміну речовин. У дітей допускається живіт, але невеличкий.

Тому, якщо Вам здається, що у дитини розвивається надлишкова маса тіла, не варто відкладати візит до дитячого дієтолога. А пакет «Перший крок до здорової ваги з KinderKinik» допоможе розібратися і усунути справжню причину порушень ваги у дитини.

Уточнити подробиці і записатися на прийом можете за телефонами:

0 800 30 75 75

044 390 75 75

096 390 75 75

 

Читайте також: Анорексичний розлад. Що ж це за захворювання і чим воно загрожує дитині?

Вам також буде цікаво:

22 Січня 2021
Чим небезпечний парагрип для дітей

Під маскою звичайної застуди може ховатися небезпечна для малюків інфекція - парагрип. У чому її небезпека і чому несвоєчасне звернення до педіатра може ускладнитися жизнеугрожающим станом розповідає педіатр KinderKlinik Діана Сажина.

20 Січня 2021
Алергія у дитини: експерти KinderKlinik підкажуть як боротися

Що робити,якщо у малюка алергія? Дізнайтеся зі статті!

18 Січня 2021
Блювота у дітей: як допомогти і не нашкодити

Як допомогти дитині з блювотою і порушеннями стулу? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik, педіатра з клінічним стажем понад 14 років, Ганни Шевєлєвої.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.