иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Норма сну у дітей: скільки повинна спати дитина?

27 Жовтня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Ткачук Ольга Ігорівна

Кожного з батьків хоча б раз хвилювало питання, чи достатньо спить дитина? На це питання допоможе відповісти лікарка-педіатриня Ольга Ткачук.

Почнемо з того, що чіткої норми щодо того, скільки повинна спати саме ваша дитина, немає. Основний критерій, що дозволяє оцінити, чи достатньо сну в житті малюка – це його активність, гармонійний розвиток і психоемоційний стан. Якщо вас і вашого педіатра жоден з цих критеріїв не бентежить, значить швидше за все, ваш малюк спить досить.

Якщо ж стан дитини, змушує вас замислитися над тим, чи достатньо він спить, то рекомендуємо орієнтуватися на визнані норми тривалості сну, відповідно до яких, дитина до року повинна спати близько 17 годин. На першому місяці життя дитина спить до чотирьох разів на день. До півроку дитина спить два-три рази на день. До кінця першого року кількість денних снів скорочується до двох. Після двох років дитина вже не потребує денного сну, тому якщо малюк не хоче лягати спати вдень – не змушуйте. Діти з 2 до 3 років сплять близько 14 годин на добу. Після 3 років сон скорочується до 11-13 годин.

Щоб дитина краще засинала і спокійніше спала, перед сном рекомендовано обмежити користування гаджетами, провітрювання кімнати і прогулянка на свіжому повітрі.

Якщо вас турбує стан малюка – зверніться до педіатра. Фахівці KinderKlinik знають всі аспекти здоров’я новонароджених та зможуть знайти причину того чи іншого стану.

Будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook