иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Одноразовий або багаторазовий підгузок: який вибрати?

14 Жовтня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Ткачук Ольга Ігорівна

Сучасний ринок підгузків рясніє різними моделями на будь-який смак і гаманець. Але як вибрати ідеальний і який саме – одноразовий чи багаторазовий? Правильний вибір допоможе зробити лікарка-педіатриня Ольга Ткачук.

Переваги одноразових підгузків очевидні – це зручність у використанні, хороша сорбуюча здатність і суха шкіра малюка. У перший місяць життя малюка використовується близько 10-ти підгузків на день. Завдяки підгузкам шкіра малюка залишається сухою, а кал не дратує її, скорочується ризик пелюшкового дерматиту.  Але є й мінуси використання одноразових підгузків – забруднення навколишнього середовища. Один підгузок розкладається близько 200 років.

На сьогодні існує альтернатива – багаторазові підгузки, в яких змінюються вкладиші, а сам підгузок можна прати. Змінний вкладиш буває одноразовим або багаторазовим, який теж можна прати. Якщо такий варіант для вас прийнятний, то врахуйте, що прати вкладиші потрібно окремо від одягу малюка. Незручність такого варіанту полягає в тому, що до 6 місяців дитина швидко росте, а значить багаторазові підгузки доведеться часто міняти, виходячи з розміру малюка.

Багато батьків комбінують два варіанти – до 6 місяців використовуючи одноразові підгузники, а після 6, коли дитина росте менш активно – багаторазові. Сорбуюча здатність багаторазових підгузників не така висока, що, ймовірно, допоможе вам швидше посадити дитину на горщик, тому що вона буде відчувати дискомфорт.

Для малюка прийнятні обидва варіанти, за умови, що ви будете вчасно міняти підгузок, а вибір завжди залишається за вами. Спробуйте знайти баланс між власною зручністю, комфортом дитини і збереженням навколишнього середовища. Адже здоров’я дітей неможливо без чистої природи.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook