Дуже важливо, щоб в сезон холодів прогулянки з дитиною доставляли всім мінімум дискомфорту і максимум задоволення. Як одягати дитину в осінньо-зимовий період, як доглядати за шкірою малюка, а також про те, як захиститися від холодової алергії розповіла дерматологиня KinderKlinik Наталія Попова.
Як правильно одягати дитину, щоб уникнути перегріву?
Дитину, яка лежить в колясці, перегріти практично неможливо, тому що на холодному повітрі малюк «скидає» зайве тепло в процесі дихання. Тому можете одягати на малюка все, що вважаєте за потрібне — це не зашкодить.
Але варто пам’ятати про критерії перегріву:
– якщо після повернення з прогулянки шкіра малюка під памперсом більш червона, ніж над ним, значить, ви дитину перегріли;
– якщо дитина після повернення з вулиці не просить додаткову воду — значить, їй комфортно і добре.
Як захистити дитину від переохолодження?
Дітей потрібно забезпечити на зиму сучасним одягом з якісних матеріалів. Такий одяг практично невагомий і дозволяє дитині активно рухатися, має термоізолюючі властивості, в ньому комфортно. Це стосується як курточок з тонких мембран, так і черевиків, що не промокають і зберігають тепло. Не забувайте також про крем від негоди. Його суттєва відмінність від звичайного зволожуючого крему в тому, що він утворює на шкірі малюка захисну плівку, яка не дозволяє холодному повітрю контактувати з чутливою шкірою малюка. Такий крем потрібно наносити на відкриті ділянки шкіри малюка перед виходом на вулицю за 15-20 хвилин. Крем від негоди потрібно використовувати і дітям різного віку і дорослим.
Скільки можна гуляти з дитиною в мороз?
Гуляйте з дитиною так довго, скільки вам буде комфортно. Якщо мама, на якій надіто стільки ж одягу, скільки й на малюку, починає замерзати, то прогулянку варто закінчувати.
Є загальне правило. Прогулянки не проводяться в таких випадках:
– якщо дитина молодше 4-х років, не виходьте на вулицю при -15 ° С і швидкості вітру більше 15 м/с;
– якщо ж діти старше 4-х років, не гуляйте при -20 ° С і швидкості вітру більше 20м/с.
Що таке холодова алергія (холодова кропив’янка)?
Це специфічна реакція шкіри на холод, проявляє себе як звичайна алергічна реакція: на шкірі з’являються почервоніння, пухирі, які сильно сверблять. До процесу також можуть залучатися слизові оболонки. При холодовій алергії симптоми можуть різнитися від досить нешкідливих (закладеність носа, набряк гортані) до серйозних, що загрожують життю (анафілактичний шок). Холодова алергія може з’явитися в будь-якому віці. Такі реакції на холод зазвичай проходять протягом 5-10 років.
Як визначити, що у дитини холодова алергія?
Проведіть простий тест: візьміть шматочок льоду і прикладіть його на зовнішню сторону руки дитини. Якщо через деякий час з’явиться почервоніння, а потім — пухир, ми маємо справу з холодовою алергією.
Як лікується холодова алергія?
Лікування — суто індивідуальне. Зазвичай призначаються антигістамінні засоби. Але якщо ми маємо справу з серйозною алергічною реакцією, тоді надається допомога лікарем в медичній установі.
Профілактика холодової алергії
Одягайте дитину по погоді, не забувайте про рукавички. Не варто гуляти з малюком в сильний мороз: при -15 ° С і нижче. А взагалі, похолодання та морозна зима — не привід відмовляти дитині в прогулянках. Тому гуляйте в задоволення! І будьте здорові!
Читайте також: Холода: оптимальна температура для дитячого сну
Ваш відгук