fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Осиплість голосу у дитини: чому батькам варто насторожитися?

25 Жовтня 2020

Оновлено: 23 Жовтня 2020

Батькам знайомий цей стан — похід в дитячий колектив, зміна погоди, поривчасті вітер — і ось воно, чергове ГРВІ. Однак, цього разу, звична картина ускладнилася швидконарастаючою осиплистю голосу і сухим кашлем, що нагадує гавкіт собаки. Чому ж при появі цих симптомів не можна втрачати часу і якомога швидше звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців? Дізнайтеся зі статті педіатра KinderKlinik, доказового фахівця з клінічним стажем понад 10 років, Ольги Горбатюк.

Коментар фахівця

Як правило, осиплість голосу і гавкаючий кашель є ознаками набряку гортані, інакше кажучи — крупа (від старошотландських «croupe», каркати). В основі стану лежить звуження (стеноз) підзв’язочного простору гортані внаслідок набряку. Медичний термін для позначення — стенозуючий ларинготрахеїт.

Причини розвитку набряку гортані у дітей

 • гострі респіраторні інфекції (грип, парагрип, аденовірусна інфекція, ріносінтіціальная інфекція), кір та інші вірусні інфекції;
  • бактеріальні інфекції (стрепто-, стафілококові тонзиліти, скарлатина, дифтерія — істинний круп);
  • вірусно-бактерійні інфекційно-запальні процеси;
  • алергічні реакції (набряк Квінке, анафілактичний шок).

Чому осиплість і гавкаючий кашель є небезпечними симптомами?

Віковою групою, найбільш схильною до розвитку крупа є діти віком від 3 місяців до 3-х років.

Внаслідок анатомічних особливостей, у дітей в цьому віці більш насичене кровопостачання на площу поверхні тканин ніж у дорослих, а також анатомічна вузькість дихальних шляхів. Поєднання цих факторів сприяє швидкому набряку дихальних шляхів при запальному процесі.

Навіть невеликий набряк слизової верхніх дихальних шляхів у дітей раннього віку, особливо простору під голосовими, зв’язками веде до значного зменшення просвіту дихальних шляхів і як результат — перешкоджає проходженню повітря.

Важливо: Всього 1 мм набряку гортані веде до її звуження вже на 50%.

У міру наростання набряку розвивається характерний тип дихання — стенозуючий. Такий тип дихання дуже швидко наростає, обумовлюючи тяжкість перебігу і прогресію задишки.


Які ще захворювання можуть маскуватися під цими симптомами?

Дані симптоми також можуть вказувати на:

 • порушення прохідності дихальних шляхів через істинного крупа (дифтерія)
  • наявність стороннього тіла
  • гострий епіглотит (запалення надгортанника).

Важливо: Частота гострого епіглотіту, життєзагрожуючого стану, сьогодні значно зменшилася у зв’язку з проведенням вакцинального компанії проти гемофільної інфекції (ХІБ). У KinderKlinik доступна вакцинація проти гемофільної інфекції — не пропустіть можливість подарувати своєму малюкові надійний захист.


Що робити в цьому випадку?

В першу чергу — звернутися по спеціалізовану медичну допомогу.
Залежно від стану дитини — виклик лікаря додому, а дітям віком до 3 років — екстрено викликати бригаду швидкої допомоги.
Потім, заспокойте дитину, візьміть його на руки. Забезпечте доступ свіжого повітря, включіть зволожувач (при відсутності девайсу, можна збільшити вологість за допомогою мокрого рушника, щільної пелюшки, розвішаних поблизу).
Пам’ятайте, що ви в будь-який час доби можете звернутися за кваліфікованою допомогою до педіатра або чергового лікаря нашої клініки. У відділеннях по вул. Деміївська 16 і вул. Вишгородська 45/2 24/7 чергує профільний фахівець, який знає, як допомогти вашому малюкові.

Будьте здорові!
Ваш педіатр Ольга Горбатюк

Потрібна консультація?

Записатись

Можливості KinderKlinik

У KinderKlinik створені всі умови для того, щоб стабілізувати стан вашого малюка в екстрений момент і допомогти йому рости здоровим після відновлення. У будь-який час доби ви можете звернутися за допомогою до дитячого стаціонару KinderKlinik *. Звернувшись до відділень по вул. Вишгородська 45/2 або вул. Деміївська 16, ви отримаєте кваліфіковану допомогу за сучасними доказовим стандартом. Після приїзду лікар огляне малюка і проведе лабораторні дослідження. Важливо відзначити, що при дитячому стаціонарі працює чергова лабораторія. Лікар в найкоротші терміни отримає результати фундаментальних досліджень крові та сечі, а також необхідних експрес-тестів (наприклад, експрес-тест на виявлення РС-вірусу, найбільш частого збудника ларинготрахеиту).

Залиште заявку у вікні чату або зверніться за вказаними номерами:

0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і зорієнтує в залежності від ситуації.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Вам також буде цікаво:

22 Березня 2021
Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

Чому діти хворіють на вітрянку, як її лікувати і як можна попередити це захворювання? Чому потрібно вакцинуватися дітям та дорослим і в яких випадках це треба робити? Навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями і батькам важливо розуміти, як діяти, якщо дитина захворіла.

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.