Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

От цей «страшний» вірус Коксакі!

26 Липня 2019

Оновлено: 15 Лютого 2020

Дуже часто, особливо повертаючись з моря та подорожей, ми стикаємося з вірусом Коксакі у дітей. Що це за вірус? Як з ним боротися? Наскільки він небезпечний? Давайте розбиратися разом з педіатром KinderKlinik Юлією Волошиною.

Юлія Анатоліївна, розкажіть докладніше про вірус Коксакі

Зроблю ліричний відступ і розповім про своє близьке знайомство з цим вірусом. Якось влітку, років зо два тому ми поїхали на довгоочікуваний відпочинок до моря. Перші 2 дні були чудовими. На третій день у старшої дочки піднялася температура і заболіло горло. Почалася боротьба з хворобою. Через 2 дні стан покращився, правда, з’явилося трохи сверблячих висипань на руках, але самопочуття було задовільним. Можна було б розслабитися і відпочити, але захворів син. У нього піднялася температура і пару раз був послаблений стул, потім за два дні температура нормалізувалася, і він теж пішов на поправку. І тут захворіла молодша дочка, і в цьому випадку хвороба «відірвалася» по повній: і висока температура до 40 (і це на тлі 40-градусної спеки!), і сильний біль в горлі з відмовою від їжі, і висипання, які сильно свербіли. На другий день її лікування наш «відпочинок» закінчився, і лікуватися ми продовжили вдома.

Що ж це за вірус?

Віруси Коксакі (їх кілька), відносяться до ентеровірусів. Поширюються як оральним, так і респіраторним шляхом. Ці віруси добре переносять досить високі і низькі перепади температур. Добре зберігаються в воді. Джерело зараження — хвора людина. Інкубаційний період — від одного до семи днів.

Чи можна запобігти зараженню?

Спробувати можна, дотримуючись правил особистої гігієни (ретельно мити руки після прогулянок, перед їжею), вживати бутильовану або кип’ячену воду, мити свіжі овочі та фрукти. Але не варто забувати про респіраторний шлях зараження, це означає, що на 100% захиститися не можна.

 Які можливі ускладнення?

Ускладнення бувають рідко. Але серед них є досить грізні, такі як вірусний менінгіт, перикардит, міокардит. Є також дані про можливий розвиток цукрового діабету 1 типу.

Як вірус Коксакі проявляється?

Частіше за все підвищується температура тіла від 37 до 41 градусів. Може бути розрідження стулу, іноді буває блювота. Часто з’являється досить сильний біль в горлі. На слизовій ротоглотки можна побачити маленькі бульбашки або виразки. Часто біль у горлі заважає дитині їсти й пити. І саме «страшне» — висипання на шкірі. Вони схожі на маленькі бульбашки, як при вітрянці (везикули), або яскраво-червоні цятки або бугорочки (папули). Розташовуються на підошвах, долонях, навколо рота, але можуть бути і в інших місцях.

Що робити?

Краще за все, звичайно ж, проконсультуватися з лікарем. Він точно підкаже, що робити. Але, якщо у вас в даний момент немає такої можливості, панікувати не варто. Основне лікування, як і при багатьох вірусних інфекціях, симптоматичне.

Найголовніше — рясне пиття.

Блювоту можна зупинити за допомогою домперидону або ондансетрону.

З температурою боремося за допомогою ібупрофену по 10 мг / кг і парацетамолу по 15 мг / кг.

Біль в горлі у дітей старше 2-х років можна зменшити місцевими нестероїдними протизапальними препаратами.

На висипання, в разі сильного свербіння, можна нанести крем з вмістом цинку.

Не потрібно змушувати дитину їсти насильно. Складіть меню з улюблених малюком продуктів. Нехай обсяг їжі буде невеликим, але постарайтеся годувати частіше.

 

Сподіваємося, ми змогли показати, що вірус Коксакі не такий вже й страшний, як його малюють. І, можливо, наші поради вам знадобляться, але вони не виключають кваліфікованої медичної допомоги.

Бажаємо відмінного відпочинку! І будьте здорові!

Читайте також: Кліщовий енцефаліт: як запобігти зараженню?

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook