Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

«Отит пірнальщика» у дітей: чи небезпечно це і як вберегтися?

12 Червня 2019

Оновлено: 9 Липня 2023

Автор:Іщук Ірина Сергіївна

Прийшло літо, почався сезон відпусток, а, значить, незабаром діти масово вирушать на море або до найближчої водойми — звичайно ж, купатися, пірнати, плавати, борсатися у воді — словом, брати від відпочинку на воді по максимуму. Безумовно, водні процедури і плавання дуже приємні і корисні. Але є кілька моментів, яких потрібно остерігатися. Крім безпеки на воді, яку життєво важливо дотримуватися, існують також ризики розвитку у дітей такого неприємного захворювання, як «отит пірнальщика». Що це таке, які прояви, як лікувати і чи можна від нього вберегтися? Дізнайтеся з нашої статті.

Що це таке? «Отит пірнальщика», який лікарі називають зовнішнім отитом, — це інфекційне запалення зовнішнього слухового проходу. Його може викликати вода, яка залишається в вухах дитини після плавання — вологе середовище сприяє зростанню бактерій, або присутня мікротравма шкіри зовнішнього слухового проходу з подальшим його інфікуванням і запаленням. Крім того, у дітей так влаштовані вушні канали — вони вузькі, через що в них легше затримується вода. Все це може призвести до запалення зовнішнього слухового проходу.

Які симптоми? При «отиті пірнальщика» діти можуть скаржитися на свербіж або біль у вусі, який загострюється при рухах головою або відтягуванні вуха/мочки вуха. З розвитком запалення може знижуватися слух. З ураженого вуха можуть виходити жовтуваті гнійні виділення.

Коли звертатися до лікаря? Зверніться до лікаря, якщо у дитини з’явилися будь-які ознаки «отиту пірнальщика», навіть якщо вони незначні.

Негайно звертайтеся за медичною допомогою, якщо у дитини:

  • сильний біль у вусі;
  • піднялася температура тіла.

Фактори ризику:

  • плавання в закритих водоймах;
  • грубе очищення слухового проходу ватними тампонами або іншими предметами;
  • регулярне користування навушниками (або слуховим апаратом).

Як лікувати? Якщо з’явилися симптоми, описані вище, потрібно звертатися до дитячого отоларинголога. Лікар огляне вушний канал отоскопом. Якщо діагноз «дифузний зовнішній отит» підтвердиться, лор може призначити вушні краплі. Лікування на ранній стадії допоможе запобігти ускладненням (тимчасова втрата слуху, хронічний зовнішній отит, некротичний зовнішній отит та ін.), деякі з яких можуть бути дуже небезпечними).

Важливо! Постарайтеся, щоб на час лікування вушний канал дитини залишався максимально сухим. Запобігайте потраплянню води в вухо дитини. Миття голови і вух відкладіть до тих пір, поки запалення не пройде.

Профілактика

Ретельно витирайте вуха дитини одразу ж після купання або пірнання. Висушуйте тільки зовнішнє вухо (не намагайтеся витирати якомога глибше!), повільно і обережно протираючи його м’яким рушником або тканиною. Нахиліть голову дитини в сторону, щоб вода витікала з слухового проходу. Можна висушити вуха феном (на найнижчому рівні нагріву!), при цьому тримайте його на відстані не менше 30 см від вуха дитини. Будьте обережні після перенесеної вушної інфекції або операції на вухах. Якщо у дитини недавно був отит або операція на вусі, проконсультуйтеся в лікарем перш, ніж купатися.

Читайте також: Аденоїдит: причини, лікування і профілактика

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2025
Затримка росту у дитини

Що являє собою затримка росту у дітей? Найчастіше так називається відставання у фізичному розвитку — стан, при якому дитина не набирає вагу та зріст відповідно до норм. Таке явище може бути індикатором прихованих проблем зі здоров’ям, може мати довгострокові наслідки у розвиток дитини. При розумінні всіх тонкощів затримки росту вирішальне значення для батьків має грамотний […]

10 Січня 2025
Видалення папілом

З кожним роком проблема появи папілом охоплює дедалі більшу кількість дітей і дорослих. Папіломи — це новоутворення, спричинені вірусом папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть з’являтися на різних ділянках тіла, включаючи обличчя, шию, пахви, слизові оболонки рота і навіть інтимні зони. Ці утворення викликають фізичні та естетичні незручності, що призводить до необхідності медичного втручання. При виборі […]

10 Січня 2025
Як зрозуміти що у дитини несправжній круп?

Практично кожному з батьків дітей до 6 років знайома ситуація, коли ввечері або вночі у дитини раптово починається сильний напад сухого кашлю, та ще й з порушенням дихання. Винуватець цього — несправжній круп. Це симптом, добре відомий педіатрам й отоларингологам, частий супутник малюків дошкільного віку при ГРВІ. Що означає діагноз несправжній круп? Несправжній круп — […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook