Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Ожиріння у дітей: чому не можна упускати час

11 Жовтня 2020

Оновлено: 3 Серпня 2021

Автор:Горбатюк Ольга Ігорівна

Проблема ожиріння — це постійно прогресуюча пандемія сучасного світу. У багатьох розвинених країнах ожиріння є однією з основних причин погіршення здоров’я людей. 11 жовтня — Міжнародний день боротьби з ожирінням. Дізнайтеся від експерта KinderKlinik, чому важливо дбати про здорову вагу своєї дитини.

Коментар експерта

На жаль, проблема ожиріння актуальна і для дитячого віку. В останні десятиліття спостерігається тенденція зростання надмірної ваги й ожиріння не тільки серед дорослого населення, а й серед дітей. Так, за даними статистики ВООЗ, у світі кожна 3 дитина у віці до 11 років страждає ожирінням або надлишковою вагою. А чисельність немовлят і дітей раннього віку, що мають надмірну вагу або ожиріння, у всьому світі збільшилася з 32 мільйонів у 1990 році до 41 мільйона у 2016 році.

Чи потрібно звертати увагу на надмірну вагу дитини?

Однозначна відповідь — так. Та, для початку, необхідно зрозуміти, чи є надлишкова вага. Для цього необхідно звернутися до фахівців: педіатра, ендокринолога, дієтолога, які проведуть необхідні огляд та вимірювання дитини й визначать ступінь порушення харчування, а також форму ожиріння, при його наявності.

До чого може призвести ожиріння?

Наявність надмірної ваги збільшує ризик розвитку ряду захворювань, і чим більше зайвих кілограмів — тим вище навантаження на різні органи й системи, і зміни соціальної та психологічної адаптації дитини.

Як ожиріння може зашкодити організму дитини?

Ожиріння може призвести до:

 • захворювань опорно-рухового апарату (порушення постави, захворювання суглобів);
 • порушень серцево-судинної системи (підвищення артеріального тиску, розвиток атеросклерозу, ранні ішемічні порушення і т.д.);
 • збільшується ризик розвитку інсулінорезистентності та цукрового діабету 2-го типу;
 • порушень статевого дозрівання;
 • порушень роботи органів травлення;
 • змін з боку шкіри, в тому числі до розвитку акне.

 

Яка форма ожиріння найчастіше зустрічається у дітей?

Незважаючи на наявність різних форм ожиріння, частіше за все зустрічається аліментарно-конституціональна форма. Простіше кажучи, причина цього типу ожиріння пов’язана з харчуванням. Це і порушення режиму прийому та характеру їжі, часті перекуси, вживання великої кількості солодкого, фастфуд, і переїдання, порушення харчової поведінки.

Що сприяє розвитку ожиріння?

Крім порушень харчування, іншими факторами, що сприяють розвитку ожиріння, є:

 • низький рівень фізичної активності
 • неправильний режим дня
 • недостача сну
 • генетична схильність

Як проводиться лікування дитячого ожиріння?

Лікування дитячого ожиріння — це завжди складний і тривалий процес, який вимагає командної роботи лікарів і батьків! Але головне, як видно з перерахованого, на багато факторів розвитку ожиріння можна вплинути, змінити й виключити, що забезпечить бажаний результат. Важливо, щоб всі члени сім’ї розуміли значимість всіх рекомендацій дієтолога й інших фахівців, і дотримувалися їх. Батькам належить  бути прикладом для своєї дитини, формувати культуру харчування в родині, дотримуватися здорового способу життя. І дуже важливо, всі зміни й рекомендації впроваджувати тактовно, делікатно, покращуючи не тільки фізичне, а й психічне здоров’я своєї дитини!

Нехай ваша дитина росте здоровою Ваша педіатриня Світлана Рибалко

На закінчення

Подбайте про здоров’я дитини, відвідавши KinderKlinik! До ваших послуг — повний комплекс лабораторних досліджень (загальні й біохімічні дослідження крові, ендокринологічна панель), ультразвукова діагностика, консультації дієтолога, гастроентеролога, ендокринолога. Також не упустіть відмінний шанс познайомитися з педіатрами KinderKlinik: у відділеннях KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2, з 16.00 до 20.00 і вул. Деміївська 16 з 8.00 до 12.00, вартість первинного прийому педіатра складе всього 300 гривень! * Не пропустіть можливість поговорити про проблеми, яка вас турбує з сучасним доказовим фахівцем або знайти «свого» лікаря.

* Дія пропозиції не поширюється на консультацію лікаря-експерта або к.м.н. У цьому випадку передбачена доплата згідно з прайсом.

Маєте питання?

Записатись
Як записатися на прийом

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook