иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Ожиріння у дітей: чому не можна упускати час

11 Жовтня 2020

Оновлено: 3 Серпня 2021

Автор:Горбатюк Ольга Ігорівна

Проблема ожиріння — це постійно прогресуюча пандемія сучасного світу. У багатьох розвинених країнах ожиріння є однією з основних причин погіршення здоров’я людей. 11 жовтня — Міжнародний день боротьби з ожирінням. Дізнайтеся від експерта KinderKlinik, чому важливо дбати про здорову вагу своєї дитини.

Коментар експерта

На жаль, проблема ожиріння актуальна і для дитячого віку. В останні десятиліття спостерігається тенденція зростання надмірної ваги й ожиріння не тільки серед дорослого населення, а й серед дітей. Так, за даними статистики ВООЗ, у світі кожна 3 дитина у віці до 11 років страждає ожирінням або надлишковою вагою. А чисельність немовлят і дітей раннього віку, що мають надмірну вагу або ожиріння, у всьому світі збільшилася з 32 мільйонів у 1990 році до 41 мільйона у 2016 році.

Чи потрібно звертати увагу на надмірну вагу дитини?

Однозначна відповідь — так. Та, для початку, необхідно зрозуміти, чи є надлишкова вага. Для цього необхідно звернутися до фахівців: педіатра, ендокринолога, дієтолога, які проведуть необхідні огляд та вимірювання дитини й визначать ступінь порушення харчування, а також форму ожиріння, при його наявності.

До чого може призвести ожиріння?

Наявність надмірної ваги збільшує ризик розвитку ряду захворювань, і чим більше зайвих кілограмів — тим вище навантаження на різні органи й системи, і зміни соціальної та психологічної адаптації дитини.

Як ожиріння може зашкодити організму дитини?

Ожиріння може призвести до:

 • захворювань опорно-рухового апарату (порушення постави, захворювання суглобів);
 • порушень серцево-судинної системи (підвищення артеріального тиску, розвиток атеросклерозу, ранні ішемічні порушення і т.д.);
 • збільшується ризик розвитку інсулінорезистентності та цукрового діабету 2-го типу;
 • порушень статевого дозрівання;
 • порушень роботи органів травлення;
 • змін з боку шкіри, в тому числі до розвитку акне.

 

Яка форма ожиріння найчастіше зустрічається у дітей?

Незважаючи на наявність різних форм ожиріння, частіше за все зустрічається аліментарно-конституціональна форма. Простіше кажучи, причина цього типу ожиріння пов’язана з харчуванням. Це і порушення режиму прийому та характеру їжі, часті перекуси, вживання великої кількості солодкого, фастфуд, і переїдання, порушення харчової поведінки.

Що сприяє розвитку ожиріння?

Крім порушень харчування, іншими факторами, що сприяють розвитку ожиріння, є:

 • низький рівень фізичної активності
 • неправильний режим дня
 • недостача сну
 • генетична схильність

Як проводиться лікування дитячого ожиріння?

Лікування дитячого ожиріння — це завжди складний і тривалий процес, який вимагає командної роботи лікарів і батьків! Але головне, як видно з перерахованого, на багато факторів розвитку ожиріння можна вплинути, змінити й виключити, що забезпечить бажаний результат. Важливо, щоб всі члени сім’ї розуміли значимість всіх рекомендацій дієтолога й інших фахівців, і дотримувалися їх. Батькам належить  бути прикладом для своєї дитини, формувати культуру харчування в родині, дотримуватися здорового способу життя. І дуже важливо, всі зміни й рекомендації впроваджувати тактовно, делікатно, покращуючи не тільки фізичне, а й психічне здоров’я своєї дитини!

Нехай ваша дитина росте здоровою Ваша педіатриня Світлана Рибалко

На закінчення

Подбайте про здоров’я дитини, відвідавши KinderKlinik! До ваших послуг — повний комплекс лабораторних досліджень (загальні й біохімічні дослідження крові, ендокринологічна панель), ультразвукова діагностика, консультації дієтолога, гастроентеролога, ендокринолога. Також не упустіть відмінний шанс познайомитися з педіатрами KinderKlinik: у відділеннях KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2, з 16.00 до 20.00 і вул. Деміївська 16 з 8.00 до 12.00, вартість первинного прийому педіатра складе всього 300 гривень! * Не пропустіть можливість поговорити про проблеми, яка вас турбує з сучасним доказовим фахівцем або знайти «свого» лікаря.

* Дія пропозиції не поширюється на консультацію лікаря-експерта або к.м.н. У цьому випадку передбачена доплата згідно з прайсом.

Маєте питання?

Записатись
Як записатися на прийом

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook